arrow
profile_image
aladola
od 26. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám 9 letého malého psa, kterému včera provedli kastraci. Materiál byl odeslaán na histologii. Bylo mu při každoroční prohlídce zjištěno zvetšené jedno varlátko a kastrace doporučena po sonu.Máte prosím nějakou konkr. zkušenost s nádory varlat u pejsků? Jaký typ a jak probíhala léčba...nebo cokoliv k tomu. Mám strach a tak sháním veškeré informace. Děkuji za pročtení příspěvku a případné reakce...
A.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak vím, že je to nepříjemné, ale musíš počkat na výsledky histologie. Některé laboratoře to mají do týdne, některým to trvá tři týdny. Má nějaké další zdravotní problémy jako třeba vypadávání srsti nebo chronickou zácpu? Pamatuju jednoho asi 13 letého pejska, který měl obrovský nádor varlat. Řešilo se to podvázáním. Nádor odumřel a pes se z vyhublosti vrátil do normální kondice a vesele žil dál.
Nádory varlat u psů, stejně jako u lidí, mohou být zhoubné, nezhoubné. Ty nezhoubné mohou být hormonálně aktivní - produkují vysoké množství hormonů. Anebo se vůbec nemusí jednat o nádor, ale třeba zánět varlete, otok. Určitě je dobře, že je varle pryč.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na aladola: Náš pejsek měl nádor na jednom varleti.Zjistili mu ho někdy ve 13ti letech. Doktor provedl kastraci a to bylo vše. Dál byl co se toho týká v pořádku.

arrow
profile_image
aladola
od 26. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky děkuji za reakce, vaše příběhy jsou pozitivní..díky.
Já jsem přečetla a zjistila ohledně nádorů tohoto typu všechno co je dostupné. Obávám se, že půjde o malignitu, viděla jsem obě varlátka na řezu. Změny jsou ve struktuře, hutnosti parenchymu, ve velikosti, no zkrátka všechno tam má špatně. "správné" tkáně tam měl tak max 1/10. Samozřejmě mu odstranili obě varlátka... To druhé bylo celkem dobré.

Jasně že musím počkat na histolku, dokonce jsem přemýšlela, že ten vzorek ani na histolku nedám, jako ve stylu pštrosa. Pan vet mě přesvědčil o důležitosti, a tak jsem poslechla. Budeme pak moct sledovat cíleně tu případnou neplechu.

Pejsek žádné problémy nemá (teda nepozoruji), ani nikdy neměl, řekla bych že je ve velmi dobré kondici. Dokonce nedávno kryl. A spermiogram měl vynikající.

Děkuji za odpovědi, potřebuju o tom s někým mluvit, ačkoliv vím, že tím nic moc nevyřeším. Proto jsem ráda za každou účast.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené