arrow
profile_image
maja_86
od 13. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

souhlas s Patty .. svět se zbláznil

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych to neviděla zas tak zle - že jsou vysoký požadavky je pravda, protože uchazečů je hodně, tak si můžou vybírat. ale nadruhou stranu - divíte se, že na práci za nízkej plat jsou takovýhle požadavky, ale kdyby to byla práce za nadprůměrnej plat, tak se budete předhánět, jak jste kreativní, flexibilní atd..tak proč to neukázat už teď a budovat si praxi aspoň? nehledě na to, že ve společnostech typu O2 je možnej kariérní postup, založený mimo jiné taky na těch požadovaných schopnostech, který se vám zdají přehnané. a než mě začnete kamenovat - vyšla jsem z gymplu před rokem, v srpnu jsem začala intenzivně shánět práci - od konce srpna jsem pracovala jako asistentka. odešla jsem v říjnu, a pak jsem práci sháněla 2 měsíce (nemusím vám řikat, že už jsem byla notně na nervy), začala jsem pracovat jako operátorka pasivního telemarketingu. nebylo to špatný, ani peníze ne, ale stejně jsem se poohlížela po něčem jinym - takže od března pracuji jako business support, na pozici, kde je právě očekávaný ten kariérní postup (už jsem i jednu nabídku dostala, ale nevzala jsem jí, protože teď pracuji parttime a tato nabídka byla fulltime). a k této pozici mi pomohla právě zkušenost z pasivního telemarketingu. a nadstandartní peníze jsou pak už jen třešnička na dortu...co tim chci říct? než abyste seděly na pracáku a odmítaly pracovní nabídky, které se vám zdají pro vás nevhodné, možná byste se měly začít snažit už konečně aspoň nějakou "kariéru" začít. a ještě jedno doporučení - jestli nemůžete najít fulltime, zkuste se mrknout i po parttime.

arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

maja_86
jo jo taky musím souhlasit já jsem z toho ještě pořád v depresích.

Já si k zaměstnání hledám brigádu a to co nalezám v inzerátech je mazec....na postu prodavačky by si nejlepe představovali mladou, bezdětnou (t.j.flexibilní)nejlépe s VŠ, plynně několika jazyky a za 10000 cisteho bude drzet h*bu a krok.....tak si říká díky Bohu že mám to co mám, no pracuji u MP, loni jsem se zkusila přihlásit a vyšlo to...lidé sice nad touto pracovní pozicí ohrnují nos, mají nás za blázny atd...ale pro mě je nejdůležitější že ze svého platu uživím celou rodinu....

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky díky za rady, jsem si toho vědoma, ale já už nějaké zkušenosti s prací mám.... nejsem čerstvě vylezlý absolvent. Pracovala jsem od r.2005 jako asistentka pro italského dealera, poté od r.2009 jako asistentka majitele a zanechala jsem toho, pr-že jsem šla za svým srdcem- za přítelem vzdáleným 400 km.
Počítala jsem, že si práci hned nenajdu, ale že budu čekat skoro rok, to mě ve snu nenapadalo.
Mě se tyto práce nelíbí, lidi ze sebe nechávají dělat blbce a zaměstnavatelé poté toho zneužívají. Když mi něco před nástupem slíbí, měli by to dodržet a ne si potom rozmyslet... jééé tak Vám fix nedáme, budeme Vás platit od schůzek a to 10,-... Takže mám vzít práci, kde budu 6 hodin a vydělám si 100,-? Tak to promiňte, ale radši budu doma, uklidím, navařím a budu shánět někde, kde z Vás neudělají blbce. Nemusím mít hned 15 tis., stačí mi 8 tis., ale aby tomu také zaměstnání odpovídalo... Ne abych dělala celý měsíc noční, což ani podle zákoníku práce není možné.
Snad mě trošku chápete .... Děkuji

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mispulka
no mohla jsi to zkusit, možná by to pořád noční nebyla. To přece není možný ani. Já jsem na brigádě a byla jsem doma 1,5 roku. Mám skoro 9tis čistého a musím držet h.bu a být ráda za co je. Když si vzpomenu na ty depky, jak jsem nic nemohla sehnat tak ted jsem opravdu v klidu. Neumím ani jazyky, takže jsem na tom ještě hůř. Jsem z vesnice a v našem okrese je druhá největší nezaměstnanost. Je to jen brigáda, takže zase skončím za chvíli na úřadě. Zkus se třeba přihlásit na rekvalifici přes úřad práce. Něco se naučíš a navíc ti za to ještě zaplatí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky ty zkušenosti co popisujete znám taky!! mám VŠ a byla jsem na pár pohovorech co se tvářilo jako TOP management...ve finale to byla vždy náká prodavačka za 12 hrubého... rozhovor se mnou dělal s prominutím blbec, který VŠ tutově neměl ale tvářil se jako mistr světa... no odmítla jsem všechno a dělám si raději sama na sebe. Paradoxdem je že již rok sháním na chalupu pracovníky a bohužel pod 200/hod mi tam nikdo nic dělat nechce.
Ted jsem vzala na měsíc tzv. "hodinnového manžela" a bere si 2000 kč/ den ! štípání dřeva,prostřihávání keříků... takže zahodit diplomy z VŠ a jít třeba na zedníka anebo prostě fyzicky makat a máte 40 tis za měsíc jako ten můj "manžel" hledám dál někoho levnějsiho

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Janice28

Tak to je šííílené. A ty nemáš někoho známého? My s přítelem před měsícem začali dělat byt, domluvili jsme si chlapíky, co tu skonili, co se dalo a nakonec jsme se zeptali známého, který je věčně zaneprázněn, a ejhle zrovna mu vypadl job... Udělal nám byt- nové štuky, nové jádro, obložení koupelny za 9.000,- (normálně za to bere 60 tis.!) a máme to teda precizně uděláno.

Abych neodbíhala old tématu: Jaanaa22 zkusit jsem to mohla, ale nelíbil se mi přístup, že by mi do smlouvy napsali 8 tis. hrubého, abych neplatili tolik na daních... Pak bych šla marodit a co potom? Také mi potom i vrtalo hlavou ony 12hodinovky, pr-že přítel je voják a jsem ráda, že se vidíme, pořád je někde na cvičení.... Já bych chodila z noční a on by šel do práce, já byl šla na ranní a padla, atd. ...

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mispulka
Jdi hledat práci do Prahy, tam jsou platy trochu jinačí a budeš mít větší šanci. Počítám, že jsi mladá a že hypotéku na barák a rodinu ještě nemáš, tak o to je snazší odejít za prací do jiného města. I na nájmu můžeš ušetřit, pokud si zařídíš nějaké spolubydlení. No a pak jsou účinnou zbraní ještě známosti :-/ (což já sice neuznávám, ale spousta lidí si sehnala práci přes známé), tak to zkus

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

DanielaM

Díky za tip, ale do Phy nechci. Nastěhovala jsem se k příteli, s tím že chci být s ní- byli jsme vzdáleni 400 km. Je to voják z povolání, takže on chce zůstat tady a já mu to rozmlouvat nebudu. S takovou bysme se vůbec neviděli. Máme vlastní byt, takže je to taky o něčem jiném. Zkouším teď něco přes známé- sice to také neuznávám, ale není výběru tak uvidím příští týden.

arrow
profile_image
maja_86
od 13. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

DanielaM
ono ani prej v praze to není takové jednoduché..

Mispulka
a Tobě držím palce, ať něco seženeš..trochu mi teď ubralo na energii, když jsem byla na pohovoru a čekám na vyjádření, proti mě stojí paní s praxí..takže je jasné, jak to dopadne

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

maja_86

Držím ti palečky. Chce to doufat... možná si na ně udělala dojem zrovna TY.
Já byla včera na pohovoru na recepční ve firmě, jsou volná 2 místa a vybírají z 11, tak uvidíme Snad se už smilují

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janice28: zahodit diplomy z VŠ a jít třeba na zedníka

No, souhlasím. Kamarátka má dvě VŠ a v přepočtu o třetinu míň, než co já vyjezdím coby řidič z povolání na VPP .

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já teda nevím , ale myslím, že jen proto, že má někdo VŠ neznamená, že by měl brát víc peněz a má otevřené dveře kamkoliv, než ten kdo má jen " učňák", ikdyž to logicky z toho vyplývá..Všechno dnes záléží na průbojnosti a daleko jiných atributech než jen vzdělání. Proto se nikdo nesmí divit, že někdo , který má třeba jen výuční list, ale je dravý dělá vrcholového manažera za dobrých platových podmínek a že vysokoškolák ,který není tak průbojný dělá za kasou za mimimální mzdu Taková je prostě doba.
Jak se říká: odvážným štěstí přeje

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mikkýsek:
naprosto s tebou souhlasím!

Jinak s tou prací to je děs, chce to vydržet a mít trpělivost. Je to o štěstí. Vybrali mě z 200lidí bez praxe. Prostě jsem se jim líbila jako osoba..no bohužel se vrátila slečna z mateřské, já bez práce a taky pořád posílám jak divá, požadavky splňuji, oni mi napíší, že ne a nebo se vůbec neozvou. Ale pořád doufám..je to těžký hledat práci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené