arrow
profile_image
MySelf2
od 18. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám poslední zhruba 2 týdny problém s mléčnými produkty. Nemůžu si dát ani mléko, ani sýr ani jogurt, protože mám ihned průjem. Nikdy předtím se mi toto nedělo. Nenapadá vás kde by mohla být chyba?

Reaguji na MySelf2: Mě zase z mléčných výrobku začalo bolet břicho. Jako kdyby mi ztvrdl žaludek a na pohmat to bylo jako kdybych mela šutr v břiše. Bylo mi řečeno, že prostě tím jak člověk stárne, tak žaludek ztrácí schopnost ty mléčné výrobky rozkládat. Takže se ml. výrobkům vyhýbám. Ale občas si dám třeba sýr nebo tvaroh a když je to v malém množství, tak mi to nic nedělá. Ale mléko a omáčky s mlékem nebo smetanou jsou pro mě pasé. Ale nikdy mi nikdo neřekl, že by měl stejnou zkušenost jako já. Spíš jsem párkrát zaslechla něco podobného jako řešíš ty. U jedné mojí kamarádky to bylo spojený s tím, že zrovna brala nějaké větší množství léků, takže to jejímu trávení nedělalo celkově dobře a po dobrání léků se to zase dalo do normálu.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Nejspíš se Ti objevila intolerance laktozy nebo mléčné bílkoviny, zajdi si alergologii nebo gastroenterologii. Stává se to právě i ve vyšším věku, něco podobného měla kolegyně...... Řešením je buď vynechat mléčné výrobky a nahradit je sojovými, rýžovými apod., anebo při jídle mléčných výrobků užívat enzym, který pomáhá štěpit to, co už Tvé tělo nedovede....

arrow
profile_image
Namiba
od 20. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

I mně se projevilo znenadání, doktorka říkala, že se to stává, intolerance mléka. Křeče, stř.problémy a nafouklé břicho. Tak se vyhýbám mléku, jogurtům, omáčkám se smetanou. Na gastrologii ani na alergologii nic nenašli.

Reaguji na MySelf2:

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené