Ahoj všem!

Ráda bych se zeptala, jak je to s nahlášením brigády na pracáku. Právě jsem dokončila VŠ, na pracáku mi řekli, že každou brigádu musím nahlásit prakticky hned a vydělat si můžu max. 4000 hrubého. Vzhledem k tomu, že od státu nic nedostávám (pracák mi platí jen zdravotní, což je zhruba 1000 Kč.), mi toto omezení přijde opravdu zvláštní a pohrávám si s myšlenkou, že bych brigádu prostě nenáhlasila. Z každé brigády, kterou jsem kdy měla, jsem odváděla na daně, takže ten přístup nechápu a jsem jím znechucená. Hledám si stále práci na HPP, ale než ji najdu, tak přeci nějaké peníze mít musím, a ze 4 tis. hrubého opravdu nevím, jak bych žila. Nevíte náhodou, co by za nenahlášení hrozilo? Max. tak neplacení toho zdravotního, ne!? Děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
Lucikik
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, vyřadili by tě z evidence a neplatili by ti pojistné.

Cituji Lucikik: Ano, vyřadili by tě z evidence a neplatili by ti pojistné.

Přesně tak. Být tebou, brigádu nahlásím. Jo, vím, je to vopruz, ale co, furt lepší než nějaký nepříjemnosti.

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jen tak mimo téma, to je opravdu hrozný. Vždyť za 4000 člověk nezaplatí ani nájem, natož nějakou elektriku, plyn, jídlo atd... to je hrůza..

No právě. Takže si říkám, jestli není lepší, aby mě vyřadili a já si to platila sama. Vždyť ty 4 tis je výsměch! A momentálně jsem v takové náladě, že jako opravdu nevím, co by mi ještě chtěli udělat! Na nic od nich nemám nárok(což tedy ani nechci) a ještě si nemůžu nic vydělat. To se mám jít pást asi. A spát pod most. Ach jo.

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak už z principu bych brigádu nahlásila než mít nějaké potíže, ale docela mě udivilo, že můžeš mít max. 4 tisíce za měsíc. Co se stane, když si vyděláš o dvě stovky víc? To už nebude brigáda, ale poloviční úvazek? Já to totiž nějak nepobírám

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak, mě je 18 a stále studuji a za měsíční brigádu si vydělám 6 tisíc, a to mě samozřejmě živí rodiče, představa, že bych si mohla vydělat max. 4 tisíce a z toho všechno platit To ti řekli na pracáku nebo jsi to někde slyšela? Protože tomu se mi ani nechce věřit

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak si prostě hledej brigádu, která ti hodí kolem polovičního úvazku třeba a až ji najdeš, tak se z pracáku odhlaš. Mezitím si můžeš normálně hledat práci a aspoň ušetříš čas strávený na pracáku, nevím jak u vás, ale u nás vždy fronty strašné

arrow
profile_image
Radula99
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bugsbunny: to je ze zákona...a je to 4000 hrubého..tudíž když vás pak kvůli překročení, třeba o korunu, vyřadí na ten měsíc z evidence a vy si k tomu musíte ještě zaplatit zdravotní (1080), je to vážně bída

Reaguji na Bugsbunny:
Věř tomu, je to pravda. Při evidenci na ÚP je možné vykonávat nekolidující zaměstnání s max. výdělkem 4000,- Kč. Je to smutné, ale je to tak.

Reaguji na Bugsbunny: prostě brigádně si můžu vydělat jen 4 tis. hrubého. Řekli mi to tam a je to tak ze zákona.

Víte, já bych to i pochopila, kdybych tedy dostávala od státu klasickou podporu. Nic nedostávám, takže proto to nechápu. Jaké omezení, když po nich nic nechci!! Když si jen vzpomenu, kolik peněz jsem už od mých 15 let z brigád odvedla a teď takový přístup....

já nevím já bych to nehlásila, ale záleží na tobě, přece nemůžeš být ze vzduchu 4.tis. to je fakt směšný, když ti nedávají žádné peníze! kdyby to náhodou prasklo, tak tě vyřadí z ÚP (potom se rok nesmíš zaevid.) to je celé a potom si budeš platit ZP 1070,- sama!

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

na pracáku jseš proto že ti platí sociální a zdravotní, protože jako nepracující by jsi to neměla z čeho zaplatit, povolené jsou ty 4 tisíce, pokud máš víc odhlásí tě apak budeš normáně odvádět daně z výplaty, nevim co vám na tom připadne nenormálního, proste pokud vyděláváš tak to za tebe platí zaměstnavatel není co řešit. a pokud to nenahásíš a přijdou ti na to hrozí ti vyloučení myslim že na rok, i kdyby jsi byla bez jakéhokoliv příjmu.
A co já vim z brigády tedy pokud jste byly studenti tak jste nic neodváděi max minimum, já tedy nic , a okud jsi na prácáku tak mylsim nic aspon já to tak mám

Reaguji na curlicue: Sociální se neplatí. Jen zdravotní. Jde o to, že z výplaty budu odvádět, jenže tu nemám. Musím si nejdříve nějakou práci najít. A v tu dobu musím z něčeho žít. Vzhledem k tomu, že mi pracák nic neposílá, je směšné, že mi nakazují 4 tis.hrubého. I tak z brigády samozřejmě nemáš takový plat jako z HPP. Musela bych být kouzelník, aby bylo možné z něčeho takového žít.
Nehledě k tomu, že otázka zněla tak, co by se stalo, kdybych to nenahlásila. Jestli by šlo o něco více, než jen vyškrtnutí z evidence. Myslím tím třeba porušení zákona, když to vyženu do extrému. Pokud jde jen o to, že mi nebudou platit tu tisícovku, myslím, že to přežiju. Budu si to tedy platit z brigády.
Jinak nevím tedy, co se týče odvodu daně, tak neplatí, že brigádník nic neodvádí. Tuším, že se neodvádí nic do 2000 Kč, ale ani tím si nejsem jistá.(kdyby někdo věděl přesně, klidně oprav). Jinak nad 2000 Kč je nyní 15%, a to i pro studenty. Pro ně již není jiná daň jako dřív. Takže tak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené