arrow
profile_image
danca888
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj! Vždy jsem měla váhu kolem 62 kg (výška 173cm). Když jsem se blížila k 65kg tak jsem se už začínala cítit nesvá, oblečení mi nebylo, tak stačilo týden držet lehčí dietku a byla jsem zas na 62. I po dítěti jsem se hned dostala na svoji váhu a neměla jsem žádný problém až doted (zhruba 3 roky po porodu). Najednou jsem přibrala Přes 6kg (během půl roku) a vůbec nevím čím to je. Příjde mi že jím stejně, těhotná 100% nemůžu být, ani žádnou nemoc údajně nemám. Čím by to mohlo být, nevíte? Napadá mě jen, že mi letos bylo 30 let...tak jestli to není stářím?

arrow
profile_image
Evira
od 4. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jiné problémy nemáš? Jestli jsi i unavená, padají Ti více vlasy, máš suchou pleť, mohla by to být hypofunkce štítné žlázy, dá se zjistit z odběru krve.

arrow
profile_image
Aneett
od 4. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, myslím, že se stává, že se tělo po 30ce začne měnit (ne u každého) a může se náhle přibírat. To je možná dané geneticky. Já zastávám názor, že si naše tělo veškeré prohřešky na jídle pamatuje, a pokud se nevyvažují třeba sportem, tak nám to pak jednou vrátí. Být tebou, tak si najdu nějakou sportovní aktivitu, upravím trochu jídelníček - hodně pít, jíst pravidelně menší dávky, nejíst na večer a zařadit více zeleniny, aby se podpořilo trávení. Jestli jsi nikdy neměla žádné problémy s váhou, tak by to možná mohlo pomoct . Jeden známý byl vždy docela vyžle, mohl sníst cokoliv a neztloustnul, ale po třicítce taky najedou začal přibírat. Tak snad ti to trochu pomůže

Vidím to i holkách v mém okolí,že si stěžují,že po třicítce najednou přibírají.Matabolismus je určitě pomalejší,ale je pravda,že 6kg je dost. Já Budu mít 33 a zatím v poho,ale to mám spíš geneticky,jelikož moje mamka jí šíleně hodně až si s ní každý dělá srandu a v 54 má tak 58kg.

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, nezdá se to, ale bohužel po 30tce je to horší, dřív mi stačilo omezit jídlo a měla jsem propadlé břicho, do toho mám ještě hypofunci šž, tak o to to mám teď těžší.. Před 2 rokama jsem vážila 49kg, teď mám 58 a ne a ne to dát dolů a to se omezuji v jídle a cvičím 3-4 týdně...

arrow
profile_image
danca888
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak koukám, že nejsem jediná. Děkuju za příspěvky. Na štítnou žlázu jsem si nechala speciálně dělat test a negativní. Ještě mě napadla nějaká rakovina kdy se zvětšuje nádor, ale to snad proboha ne!! Nikdy jsem necvičila, asi budu muset začít (vyloženě to nesnáším). Jím stejně ale budu to muset bohužel omezit. Klidně jsem na noc snědla svíčkovou se šesti a nic. Ted mám těch 6 kg navíc a nemůžu to dostat dolů, max o 1kg a zas to jde nahoru. Oblečení mi nesedí, zvětšilo se mi hlavně břicho, boky, nohy. Prsa ani ne. Prostě od pasu dolů.

No nevím jestli je to věkem letos mi bude 32 a mám stále stejnou váhu. Ani další změny na sobě nepozoruji. A necvičím.

Já jsem přibrala během roku 15 kilo a to je mi teprve 25
6 kilo není zas tolik.

arrow
profile_image
Evira
od 4. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle je taky hodně genetické, podle toho jak to vypadá u rodičů se dá očekávat i sklon
k tloustnutí a může se projevit až po 30

arrow
profile_image
danca888
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak koukám, že věkem to asi nebude když má slečna stejný problém ve 25. V rodině jsou všichni štíhlí, mamka přibrala až ted kolem padesátky asi 5kg takže geneticky bych měla být taky štíhlá. Tak to bude asi jídlem, je pravda že mi ted vím chutná a skoro se nehýbu.

Cituji danca888: V rodině jsou všichni štíhlí, mamka přibrala až ted kolem padesátky asi 5kg takže geneticky bych měla být taky štíhlá.

No, u nás jsou všichni dost vyzáblí. U mě to přibrání tedy nebylo na škodu, ale chci si to, co jsem přibrala, udržet, ale mám s tím problém, musím se krotit v jídle, což jsem dřiv neznala.. Vážím teď 60-62 na 170 cm, ale víc nahoru už jít nechci.
Ale mě taky napadlo, že je to věkem, do 25 mi to spalovalo až moc..

arrow
profile_image
Daníček
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to asi tak, že v určité chvíli +-25 let se dívčí tělo začne měnit na ženské, a to má prostě trochu jiné proporce. Konec konců, řetězce které prodávají oděvy pro mladší ročníky (Orsay, Terranova,...) mají ve stejné velikosti menší rozměry než ty pro "dospělé" ženy (H+M, C+A,..).
Tohle se dá s trochou vůle celkem zvládnout, tělo je ještě mladé, metabolismus funguje, stačí trochu vůle a postava se udrží s nějakým minimálním nárůstem váhy , třeba3 kg.
Další fáze nastává +-45 let. Tělo přechází do další fáze, zpomaluje se metabolismus, pohybové aktivity nejsou jako ve 20. S tím už se bojuje o něco hůř.
Nicméně zde vidím jednu věc, které říkám boží spravedlnost : Ty, které byly v mládí štíhlé "zadarmo", nemusely se nijka omezovat (viz "na noc svíčková se šesti"), s tím mají podstatně větší problémy než ty, které se musejí hlídat takřka celý dospělý život.
Neříkám, že to tak platí na 100%, ale určitě valná většina žen si tímhle během života projde.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené