Ahojky, jedná z náplní mé práce je uvítání návštěvy. Mám se té návštěvě představit? Asi né, když nepřichází za mnou Jak se zeptat na jméno, aby to nevyznělo divně, apod. Děkuji

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moc si to nedokážu představit, podle toho, co je to za práci -Ty jsi nějaká asistentka nebo recepční? Kdyby to bylo v případě té asistentky, tak bych se asi představila, něco jako: "Dobrý den, já jsem ta a ta, vítám vás v naší společnosti" a oni by se Ti logicky taky měli představit - aspoň myslím
Ale fakt nevím, záleží na té situaci a co přesně děláš...

Pokud děláš sekretářku, tak bych řekla, že není potřeba se představit. Návštěvu bych usadila a nabídla jí občerstvení. Pokud se nepředstaví, ale je objednána na určitou hodinu, tak si jméno ověřila zeptáním se. Pokud objedána není, tak se klidně zeptej, abys věděla koho nadřízenému předsatvit a za jakým účelem přišla. Ale pokud se návštěva představí a podá ti ruku, tak se určitě také představ jménem. Zkus na internetu někde pohledat pravidla etikety. Vždy je to podle situace. Starší x mladší, muž x žena, podřízený x nadřízený a tak.

Reaguji na Moomee:

Přesně

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi bych se zeptala tak nějak nepřímo, jako "Koho mám prosím ohlásit?".

arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě se představ... Logicky by se Ti měli i oni představit... Jaká je to práce? Asistentka?

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já pracuju na recepci a chodí to takhle - návštěva přijde, pozdraví a řekne já jsem ten a ten a jdu za tím a tím - odvedu je do místnosti pro návštěvy a zavolám dotyčnou osobu. Pokud řekne jenom - jdu za tím a tím, tak ho zavedu do místnosti pro návštěvy a zeptám se, koho mám nahlásit. Já návštěvu pozdravim, ale samozřejmě se nepředstavuju.

Reaguji na Moomee:
Jsem asistentkou, návštěvy chodí jenom za ředitelem. Zatím to praktikuji takto. Jdu jí naproti. Pozdravím a požádám ji, aby se zatím posadila a zeptám se, zda si nedá něco k pití. Dilema mám z toho, jestli jí mám podat ruku nebo nemám. A některé návštěvy jsou ohlášené, některé ne a o některých nevím, že přijdou a přitom oni jsou s ředitelem domluveni, ale on mě o tom neinformuje.

Všem moc děkuji za rady

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené