arrow
profile_image
AAlex
od 18. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, máte někdo stejný problém? Asi rok nosím brýle na dálku, ale rozhodla jsem se, že vyzkouším čočky. Tušila jsem, že to bude problém, ale ne takový. Paní, která nasazuje čočky snad 20 let mi je nemohla nandat. Jedna čočka jí trvala asi půl hodiny. Já měla vytrhany řasy a bolela mě skoro celá hlava! Zkoušela jsem to i sama to už tolik nebolelo, ale stejně to trvalo strašně dlouho. Vždy když se přiblížim k oku, tak začnu strašně mrkat. Měla jsem něco podobného, když mě někdo maloval řasenkou a já měla zavřený oči. Začaly mi hrozně slzet a byla jsem celá rozpatlaná. Nemáte s tím někdo zkušenost?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No možná je to proto, že je ti divný si něco dávat do oka. Já nosím čočky už rok a nemám s tím problém. Prstem si natáhnu kůži pod okem a řas se skoro vůbec nedotknu.

Jé, to jsem celá já! Paní se mnou taky hrozně dlouho zápasila, v podstatě mi jenom teoreticky vysvětlila jak na to a šla jsem domů se s nimi naučit zápasit o samotě. Lety jsem získala správný grif a hlavně krátké nehty. S nimi to prostě nešlo. Teď jsem dva měsíce po laserové operaci a už nezápasím s čočkama.
Měla jsem to vychytané tak, že jsem si ukazováčkem levé ruky chytila shora směrem od čela horní víčko aby nemrkalo, na pravém prostředníčku čočku a prsteníkem pravé ruky jsem podržela spodní víčko a čočku šupla do oka. U obou očí stejný postup a jedině takto mi to šlo nasadit.
Vytahování to samé, jenom jsem čočku zohnula mezi palec a prostředník pravé ruky.

arrow
profile_image
cumaku
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sednu si k zrcadlu, čočku dám na ukazováček (čočka nesmí být moc mokrá, jinak se mi lepí na prst), stáhnu trošku dolní víčko prstem, dívám se jakoby do stropu, čočku přiložím do oka, druhou rukou přetáhnu horní víčko, pak pustím a oko opatrně zavřu. Čočka se sama urovná na správné místo. Zpočátku to bylo dost náročný, člověk je zvyklý mrkat jakmile se mu dostane něco do oka,ale chce to trénovat a pak to nandání zabere jen pár sekund

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Dainty: hlavně ukazovák bez dlouhého nehtu

Já mám gelovky a vůbec mi to nevadí.
Ale je to jen o zvyku. Dá se s tím naučit. Já jsem se bála, že to nesvedu a nakonec jsem u toho ani moc nemrkala

arrow
Neprodává v Bazaru

V dobré Optice by tě to měli naučit. Mně optometrista dal čočky on, pak vyšetřil, vyndávat už jsem je měla já, radil mi jak a pak a seděl u mě, než jsem si je sama nandala. Mně to trvalo asi 30minut, kamarád tam strávil 6hodin!! Samozřejmě s přestávkama.

Ze začátku jsem na manipulaci musela mít krátký nehty, teď, po 6 letech nošení,to v pohodě zvládám s gelovkama.

Pro začátek doporučují nedívat se přímo rovně na tu čočku,ale mírně jinam, aby to oko nemělo tendence mrkat.
Je to hodně o zvyku,držím palce

první nasazování rovnalo se katastrofa a vidina toho, že nikdy kontaktní čočky nosit nebudu. Dnes, po téměř sedmi letech, to zmáknu i v autobuse během sedmi vteřin obě oči, a ke všemu nosím měsíční day/night, takže nasadím prvního a posledního vyndám...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

lucinkaf
A jak je to s malováním a odličováním když je nosíš celý měsíc v kuse?

arrow
Neprodává v Bazaru

lucinkaf
Určitě je to pro tebe pohodlný, ale takovýhle čočky nejsou ideální na dlouhodobý nošení...
Manžel je optometrista, teď dělá na soukromé oční klinice a mně by takový čočky NIKDY nedovolil nosit...

arrow
profile_image
AAlex
od 18. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jé, tak to jste mě trošku uklidnily. Paní mi taky vysvětlovala, jak je nandávat. Dá se říct, že teorii zvládám perfektně, ale ta praxe je horší. No nic musím sednout a zkoušet a zkoušet. O té operaci jsem už taky přemýšlela, ale běhěm roku se mi zrak zhoršil asi o 0,5 na obě oči, takže teď mám 1. Není to moc, ale někde jsem četla, že se to nesmí 2roky zhoršovat.

arrow
profile_image
vrtulka
od 26. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TinaAn: le takovýhle čočky nejsou ideální na dlouhodobý nošení...

Souhlasím, moje kontaktoložka mi řekla to samé. Tu funkci využít třeba jen někde, kde je lepší čočky nevyndavat- třeba na cestách, ale jinak normálně na noc pryč - jde o oční cévky a také tlak.

Jinak aplikuju podobně, chytnu dolní víčko, podívám se nahoru a lupnu ji tam .

kačulík
TinaAn
odličuju se úplně normálně, zavřu oči, odlíčím řasy a linky je už sranda. Žádné problémy mi to nedělá, nikdo mi nošení (kromě babi) nerozmlouval, mám přímo měsíční day/night a naopak, mám pocit že mi sedí líp než ty, které jsem na noc vyndavat musela. A hlavně s objevem a vyzkoušením těhle čoček jsem přestala konečně uvažovat o operaci

arrow
Neprodává v Bazaru

AAlex
Operace se doporučuje, když se minimálně 2 roky nehnou dioptrie s tím,že do 25let oko ještě roste a vyvíjí se.
Mně se zhoršily oči po porodu o 0,5dioptire, mám už 4,5 a 5

lucinkaf
No je to každýho věc, prostě oko by mělo dýchat a i když je na obalu čoček napsaný, jak jsou extrémně prodyšný, pořád na tom oku něco je. K manželovi chodily případy, co nosily dlouhodobě tyto čočky a radši nechtěl vědět, co měly za problémy...
Neříkám,že ti z toho 100% musí něco být, ale každopádně je tam daleko větší riziko než u čoček, co se na noc vyndávají.

arrow
profile_image
AAlex
od 18. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

MisaMisa
Mě právě bylo divný, že ta paní co mi čočky nandávala byla tak nešťastná, že to nejde. Když jsem odcházela, tak mě oči pěkně bolelya říkala jsem si, že už tam nejdu!

Zkus si při nandavání rozevřit oko ukazováčkem (horní řasy) a palcem (dolní řasy). Tím si přidržéš řasy a nebudeš mrkat....chce to cvik, za chvilku ti to půjde v pohodě, neboj.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené