Ahoj, chci se zeptat o jaký nástupní plat byste si řekly, pokud jste VŠ ekonomie, 3 roky praxe při studiu (ve 2 středně velkých firmách - asistentka, personalistka). Rozesílám CV a začínají mi zvát na pohovory, tak se nechci podcenit ani přecenit.
Ráda bych aspoň tak 20tis. (mimo Prahu).
Nebo na čem jste začínaly vy, v jakém oboru jsou jaké nástupní platy a kam se dá až dostat?

buffy
v jakém jsi městě? myslím, že 20tis. je reálných.. záleží na firmě a taky na tom co by jsi měla za práci (ekonomka je široký pojem).

buffy
Ahojky,
já jsem ing. ekonomie, praxe taky jenom při studiu, ale taková ta klasická, administrativa, účetnictví a tak.
Hodně záleží na tom kde ta firma sídlí, jestli je to větší město, nebo menší. V Praze bych si klidně řekla i víc než 20. tis. Ale co vím z vlastní zkušenosti, už jsem těch pohovorů pochodila hodně, tak je lepší se nepodceňovat a neříkat si míň než by se ti líbilo. Řekni si částku, která je pro tebe minimální a pod tu nechoď.

No, co já mám kamarádky vysokoškolačky, tak se jim teď moc nedaří v důsledku krize
Takže bych si řekla asi těch 20tis

jajaja
v jakém jsi městě?
teď bydlím v Plzni

jajaja
co by jsi měla za práci
je mi to v podstatě jedno, jsem docela flexibilní; předtím jsem dělala asistentku finančního ředitele (ale bylo v tom skoro všechno - personalistika, účetnictví...) a v další firmě jsem to vzala taky různě - od PR, HR, marketingu až ke konzultantce IT
taky jsem doučovala angličtinu, účetnictví (posílám životopisy i do středních škol)

Nechci nic na 15h denně, na to se mám moc ráda (třeba vim, že v různých auditorských společnostech se začíná třeba na 30-40 tis., ale ten plat odpovídá náročnosti).
A taky asi bude problém, že neumím německy ani slovo - studovala jsem Aj, FJ, Šj a japonštinu

buffy
studovala jsem Aj, FJ, Šj a japonštinu
Holka, tak s touto slovní zásobou nebudeš mít problém práci sehnat. Hodně se teď hledí na to, jaký umíš jazyky a angličtina a francouzština, to máš úplně super.
Pokud půjdeš na pohovor na nějakou pozici, kde přímo vyžadují tyto jazyky, tak si klidně řekni i o víc

3v3a
angličtina a francouzština, to máš úplně super.
to se mi právě nezdá, tady je hodně firem z Německa, kde si bohužel ani neškrtnu
asi budu muset do Bruselu

arrow
Neprodává v Bazaru

Před rokem a půl nebyl problém si jako asistentka (gympl) říct 22 hrubýho, teď v souvislosti s krizí si můžou dovolit za stejnou práci nabízet klidně 17-18, stejně se jim o to místo poperou. Takže toho využívaj a platy klesaj. Stalo se mi dokonce že mi to v jedné firmě narovinu řekli, že daj 20 a pak že si to rozmysleli, že daj 16, že jim to stejně někdo vezme.

arrow
profile_image
tavimi
od 19. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

buffy
Mimo Prahu řekla bych 25 nastup a pak před ukončenim zkušebky dohodou. Uvidiš, jak se to pohybuje v odděleni a jak s Tebou budou spokojeni. Podle toho se da pak vyjednavat.

arrow
profile_image
EvíkS
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Buffy
Pojeď do Bruselu, v červnu se budou vypisovat konkurzy pro evropský instituce. FR a AJ je úplně ideální...

já bych řekla těch 20 000 ale s možností nějakýho profesního růstu.

arrow
profile_image
luclucinka
od 21. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tak jsem VŠ ekonomie, čerstvě ukončena, teď jsem chodila po pohovorech- Praha, nejmíň mi nabidli ve státní správě, asi 20 000, to je hrozně málo... Pak jsem měla jednu nabídku za 25 jednu za 30, jednu za 38 a jednu za 35.. Nakonec jsem vzala tu posledni, byla to nejsympatičtější firma, mám dobré reference. Takže, s tvými jazyky je 20 000 málo, a to i mimo Prahu. Myslím, že bys neměla chodit pod 28, držím palečky..

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

luclucinka
Ahoj, tak jsem VŠ ekonomie, čerstvě ukončena, teď jsem chodila po pohovorech- Praha, nejmíň mi nabidli ve státní správě, asi 20 000, to je hrozně málo...
Ahoj, můžu se zeptat na pár doplňujících informací, brzo budu končit VŠ (obor něco jako ekonomie, bc. mám z reg.rozvoje a eu, ing. budu mít z managementu). Zajímalo by mě, kde ve veřejné správě ti nabídli 20 000 (jaká pozice)? Samozřejmě, pokud nechceš, nemusíš odpovídat, nebo písni SZ
Děkuju

arrow
profile_image
luclucinka
od 21. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, bylo to na ministerstvu, práce mohla byt zajimavá, ale ten plat..o trochu víc mi nabídli v příspevkové organizaci spadající pod dané ministerstvo, asi 25....prostě nic moc, ale strategicky to muže byt zajimavý kvuli kontaktům, ale to už tam radši půjdu po pár letech praxe na vyšši post, tam myslím, ze různýma osobníma příplatkama doženeš trochu i ten mizerný plat podle tabulek.

luclucinka
asi 25....prostě nic moc
25 tisíc nic moc???? V dnešní době by byla spousta lidí ráda, kdyby tento plat vůbec měla!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené