arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky bych tu zkušebku vydržela a prosazovala se až pak. a ty 3-4 hod jsou na den. u nás to ale šéf nevěděl, tak bylo jedno kdy dorazím.

my máme v práci volno na lékaře jen dvě hoďky a nemusíme nic nahrazovat, samozřejmě musíme donést propustku. jestli tu práci chceš, tak si dej lékaře po pracovní době zatím pokud to jde. ve zkušebce bych moc nevyskakovala, na druhou stranu bych to možná zmínila, ať vidí, že nejsi žádný blbec nemyslím to nijak urážlivě

Cituji Nicadezuria: vzhledem k tomu že tady stejně neni co na práci je zbytečný abych tu byla dýl.

Nooo tak s tím bych byla opatrná, aby tě hned nevyhodila, kort když jak řikáš tam práce není ... V dnešní době je bohužel dost zaměstnanců diskriminováno, protože zaměstnavatel moc dobře ví, že si jistě najde brzy někoho nového... I já se často v práci "kopu do pr..." ale radši to nezminovat, jednou jsem to jen trochu naznačila, když jsem potřebovala odejít dříve a bylo mi odpovězeno, že dostanu na starosti ještě další věci , kdo chce kam pomozme mu tam ...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Platí, že pokud můžeš, tak si máš lékaře aj. vyřídit mimo pracovní dobu. Je, ale obvyklé, že to často nejde a tak máš ze zákona nárok na nezbytné placené volno v pracovní době.
Osobně jsem alergická na zaměstnavatele, kteří toto porušují a zároveň i na zaměstnance, kteří to zneužívají. V rozumné míře nemůže říct nikdo ani slovo..na obou stranách.

Samozřejmě platí, že máš zaměstnavateli povinnost donést potvrzení od lékaře - propustku si vyzvedneš v práci, u lékaře necháš potvrdit.
Jsou zaměstnavatelé, kteří potvrzení nevyžadují, ale je je to jen jejich dobrá vůle.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně jak píše Veselka10. Na lékaře máš nárok na nezbytně nudnou dobu. V zákoně nic o žádných hodinách nic není - jako že třeba jsou to 3 hodiny měsíčně nebo tak něco. Bohužel ta firmulace je taková nešikovná, protože nezbytně nutná doba může být pro někoho 2 hodiny a pro někoho celý den. Stále ale platí, že pokud lékař má ordinační dobu mimo tvou pracovní dobu, tak se máš na tu dobu objednat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené