Ahoj..
V poslednom čase sa zamýšľam nad niektorými vecami...určite poznáte egyptské pyramídy...boli postavené približne 3000 rokov pred naším letopočtom...A to je práve tá záhada..Ľudia v minulosti nemali žiadne technológie,ani prostriedky ktoré by im pomohli so stavbou takých obrovských stavieb...Pochybujem že by to stavali vlastnoručne,to by museli byť dobre vypracovaní chlapi ...Rozprávala som sa o tomto s jedným profesorom...Obaja sme boli toho názoru,že na Zem pristáli mimozemšťania,teda lepšie povedané múdrejšie tvory vo vesmíre,ktoré pomohli ľuďom so stavbou,alebo to postavili sami...Kedysi som pozerala dokument, ako jeden maliar nakreslil obraz na ktorom zachytil práve mimozemšťanov...Na internete je plno vysvetlení že mimozemšťania neexistujú,že nás nenavštívili...Ale kto vie? Určite tam niekde nie sme sami...Prepáčte že som sa tak rozpísala,ale vážne ma to zaujíma..Aký máte názor na to vy?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji magicworld: .Ľudia v minulosti nemali žiadne technológie,ani prostriedky ktoré by im pomohli so stavbou takých obrovských stavieb...Pochybujem že by to stavali vlastnoručne,to by museli byť dobre vypracovaní chlapi

Vieš, neboli fejsbuky, telvízie a mobily, celý rok tam bolo teplo (žiaden sneh). Mohli max. tak obrábať polia, ženu a pracovať.
Prečo by to nemohli postaviť ľudia? Stavby v Európe (katedrály v Anglicku, Škótsku, Španielsku, taliansku a Grécku, obrovské) postavili tiež ľudia. Dokonca ich vymaľovali
Hrady a zámky v strednej Európe...

arrow
profile_image
Zemlinka
od 7. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na magicworld: Zrovna o těch pyramidách jsme se nedávno bavili s kamarádem.A jsme stejnýho názoru. Že těm lidem musel někdo "pomoci"..

Reaguji na lulamae: Každý má na to iný názor,avšak zamyslime sa...V Grécku sa už niekoľko desiatok rokov snažia opraviť jednu stavbu..Máme moderné technológie,ale stále nám to nejde...Tak ako je možné že ľudia v minulosti stavbu postavili a my neviem jednu hlúpu stavbu ani opraviť?
Pyramídy sú veľké stavby,až priam obrovské...A je rozdiel medzi katedrálou a pyramídou..Ale vážne je to každého názor,možno je pravda úplne iná...
Reaguji na Zemlinka: Aj ja si myslím...

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji magicworld: .Máme moderné technológie,ale stále nám to nejde...Tak ako je možné že ľudia v minulosti stavbu postavili a my neviem jednu hlúpu stavbu ani opraviť?
Pyramídy sú veľké stavby,až priam obrovské...A je rozdiel medzi katedrálou a pyramídou..

Tak měli třeba technologie, který lidstvo už zapomnělo a nikde se o nich nic nedochovalo... takovejch věcí bylo... mimochodem postavit katedrálu je teda pěkně těžký, doporučuju seriál Pilíře země, dost mi to změnilo pohled na středověkou architekturu

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji magicworld: .V Grécku sa už niekoľko desiatok rokov snažia opraviť jednu stavbu..Máme moderné technológie,ale stále nám to nejde...Tak ako je možné že ľudia v minulosti stavbu postavili a my neviem jednu hlúpu stavbu ani opraviť?

Pretože Grécko je plné lemravých idiotov (ak to tak musím povedať) a ten štát krachuje už roky, takže proste nemajú peniaze na tie moderné technológie.
V štáte, kde nie je na soc. dávky, výplaty a zlyhavá takmer celý systém (dlhodobé hromadné stávky všetkých odvetví čo každé dva mesiace, naše médiá o tom už ani neinformujú, načo) sa renovácia historických pamiatok fakt neradí na popredné miesta štátnych výdavkov.
Stačí trochu myslieť.

Bola si pri pyramídach? Najvyššia má 146 metrov. Eiffelovka má 324 metrov. A tú tiež postavili ľudia.

arrow
profile_image
bazinga
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus si jen představit, jak v té době lidé žili. Měli naprosto jiný způsob života než mi dnes. V zemi vládl jiný systém, náboženství mělo větší vliv. A podle toho se také řídili. Pochybuji, že kdyby sem opravdu přiletěli mimozemšťané, že by tu zrovna pomáhali stavit pyramidy a pak si zase vesele odletěli.

arrow
profile_image
arne
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji magicworld: V Grécku sa už niekoľko desiatok rokov snažia opraviť jednu stavbu..Máme moderné technológie,ale stále nám to nejde

Nejde to kvůli erozi materiálu.

Že by pyramidy postavili mimozemšťané mě ještě nenapadlo ... jasně, že každý může mít své vysvětlení. Já jsem toho názoru, že s pyramidami je to jako se sochami Moai na Velikonočním ostrově, taky teprve nedávno byl objeven poměrně jednoduchý způsob jak byly vztyčovány (mimochodem českým vědcem Pavlem Pavlem) a mělo se dřív dlouho za to jaká je to neuvěřitelná záhada....

arrow
Neprodává v Bazaru

Nevím o jakou stavbu v Řecku se jedná, ale logicky, i tady je kolikrát mnohem jednodušší starou barabiznu zbourat a postavit odznova než opravovat. Tak třeba i tam to tak je, ale jen hádám, nevim, o co jde.
Jinak takových záhad je na světě mraky, to nejsou jen pyramidy. Holt měli i tenkrát chochmes, určitě měli i tenkrát nějaký zlepšováky, navíc pracovní síla, podrobené národy apod., holt nesměli lemplit.
Pilíře země byly fajn, ale seriál se zdaleka nevyrovnal knize 😊

arrow
profile_image
yoan
od 29. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuji přečís knihu od Dänikena, Vzpomínky na budoucnost, je to sice už starší, ale přesně k tématu A velmi zajímavé!

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tiež si nemyslím, že by to boli mimozemšťania ale státisíce ľudskej sily otrokov a vtedajšia stavebná technika... to že dnes je problém stavbu opraviť je bohužiaľ aj preto, že je potrebné všetko obstarať a pokiaľ sa na tom všetci kompetentní nenabalia, tak sa vlastne ani opravovať neoplatí...

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji magicworld: Pochybujem že by to stavali vlastnoručne,to by museli byť dobre vypracovaní chlapi

Na Prima ZOOM běžela série dokumentů o tom jak se stavěly starověké stavby. Jednoduché, ale účinné metody.

Cituji magicworld: Pyramídy sú veľké stavby,až priam obrovské...A je rozdiel medzi katedrálou a pyramídou..Ale vážne je to každého názor,možno je pravda úplne iná...

A jaký je v tom rozdíl? To, že je pyramida obrovská, vypovídá jen o tom, že na stavbě muselo pracovat více lidí než na té katedrále. Jinak je rozdíl v tom, že katedrála je propracovanější stavbou než pyramida, která je ve své podstatě velmi prostá. Obyčejný moderní rodinný dům by v té době neměli šanci postavit.

Kdyby to stavěl někdo, kdo je schopen opustit naši planetu, tak nezačíná experimentovat s jednoduchými mastabami, Dźoserovou pyramidou, která je složena z několika mastab, Chabovou vrstvenou pyramidou, nevydařenou lomenou pyramidou faraona Snofrua, který si po tom postavil druhou (třetí), která již byla klasickou jehlanovitou. A nejspíš by po sobě nechal i nějaké vyspělejší technologie, než "horu velkých šutrů".

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené