arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zajámalo by mě, zda si necháváte uklízet domácnost, ať už firmou nebo nějakou brigádnicí. My s partnerem jsme dříve neměli problém si uklidit sami, ale já nyní čekám miminko a už toho tolik fyzicky nezvládnu, navíc oba jsme dlouho v práci a po víkendech na rychlo zařizujeme nově byt, než přijde miminko. Není prostě čas pořádně uklidit, a když už člověk tu chvíli má, rádi ji využijeme pro odpočinek, než se mořit s hadrou a smetákem. Volala jsem do pár úklidových firem a je to strašně drahé, částka za jednorázový úklid vč. mytí oken je 2500-3000 Kč, a to píšou 130 Kč na hodinu, nevím, kde tyto sumy vzali. Asi nějaká nástupní taxa, či co. Tolik ale za úklid bytu nedám. A někoho cizího, vyloženě na inzerát si do bytu nepustím, nejsem tak důvěřivá. Říct kamarádce, která si tím přivydělává, je nám blbé, přece nenecháme kámošku drhnout náš záchod... Jsem bezradná a ****** doma narůstá. Poraďte! Jsme z Brna.

Reaguji na Lusasita: A popsala jsi jim důkladně, co přesně chceš? Jak máte velký byt atd.? A opravdu potřebuješ každý týden mýt okna?
Jinak částka 130Kč/h od firmy mi přijde jako víc než dobrá nabídka.

Cituji Lusasita: nevím, kde tyto sumy vzali

Zavolej tam znova a pořádně to proberte. Nebo si dej inzerát, že hledáš paní na úklid, sama navrhni částku a uvidíš.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lusasita: Známý si tady v Praze nehcává uklízet každý den od jedné paní z Ukrajiny za 130,- na hodinu a s tím, že ona mu i uvaří z toho, co on má v lednici a taky se rovnou může najíst. Vše uklizeno má prý cca během 3hodin (je s ní hrozně spokojenej) a ona si pak jede uklízet do dalších bytů, takže když se to tak vezme, je to hodně dobře placená práce (a na to že v Praze, tak jde sehnat i levně).
V Brně určitě taky najdete hodně nabídek. Já bych se zkusila obrátit i na VŠ studentky, ty si tak často a rády přivydělají. Moje spolužačka tak chodívala uklízet a pak i do firem. Začal teď semestr, tak na fakulty na nástěnky hoďte inzeráty a uvidíte.

Před pár lety jsem chodila uklízet třípokojový byt, jednou týdně za 300,-- s tím, že mi to zabralo tak dvě, tři hoďky.. nevím, zda ti ta informace pomůže zkus se třeba poohlédnout po někom ne přes uklídovou službu, třeba nějakou starší paní v důchodu, která si chce přivydělat, nebo naopak nějakou mladou holčinu... ale chápu nedůvěřivost..

arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Julča: popsala jsem vše co potřebuji, ptala jsem se na jednorázový úklid vč. umytí oken. Napsala jsem rozlohu bytu atd. A prý ty sumy tak vycházejí. Taky to nechápu. To by tam uklízeli ne 3 hodiny, ale tři dny

arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No asi tedy ještě popátrám... Taky jsem myslela, že adekvátní bude tak těch 600 plus mínus za ten úklid, když to bude moooc drahé, tak třeba 800, ale víc ne. Nemáte někdo nějakou konkrétnější radu nebo tip na levnější agenturu v Brně? Do těch soukromých osob na inzerát se mi fakt nechce... Nevěřím. To už v agentuře budou prověřené paní.

Reaguji na Lusasita: No jo, ale teď pokud doma máte fakt binec a chceš umýt okna, tak ten první úklid bude dražší. Já jsem si za umytí oken v rodinném domě (ale hodně velkém) vzala taky skoro dva tisíce. Ale pak ty pravidelný úklidy, které budou jenom takový udržovací vyjdou na pár stovek.
Možná těch 130Kč/h platí jen na některý úkony, jiné práce budou třeba zase dražší..
Ten inzerát bude nejlepší řešení. Osobně bych teda hledala radši mladou holku, než paní v důchodu.

arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Julča: Máme běžný nepořádek, psala jsem jim 80 m2 byt, setřít podlahy, umýt koupelnu a wc, kuch. linku, utřít prach. Prostě klasika. A navíc umýt dvě velká okna a jedno malé, plus tři střešní. Ve dvou firmách nezávisle na sobě mi řekli přes 2500 Kč. Takže to není žádný rodinný barák, ale pár oken. No nevím teda. Asi to je za jednorázový víc. Ale jázatím nevím, zda budu spokojena, proto si neobjednám pravidelné úklidy, a takovou palbu jim taky nevysolím.

Cituji Lusasita: ptala jsem se na jednorázový úklid vč. umytí oken

Jasný, ale okna ti přece nebudou mýt každý týden. Jestli si jim řekla i jiné nepravidelné činnosti, tak se pak nediv, že se to tak vyšplhalo.

Reaguji na Lusasita:
Soukromé osobě bys zaplatila méně. Firma musí zaplatit zaměstnancům a navíc z toho chce mít ještě zisk, takže o to víc si řekne.

arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No však ano, já jsem o pravidelném úklidu nikde nic nezmiňovala. Chci uklidit jen jednou (zatím) a na to jsem se ptala. Tobě se, Erinko, nezdá 3000 Kč za úklid 80m čtverečných bytu moc? To je tak na dvě tři hoďky práce.

arrow
Neprodává v Bazaru

já jsem taky jakotehotná potřebovala uklid. podala jsem inzerát a mám už dva roky tu stejnou paní a dávam ji 80,- kč na hodinu dvakrát týdne chodí na 3 hodiny. máme 3kk byt aj mi žehlí.jsem z brna venkov

Reaguji na Lusasita: Tak tam napiš znova a zeptej se, kolik chtí za běžný úklid bez oken. Od firmy to ale bude vždycky dražší.
Pokud paní na úklid nechceš kvůli důvěře, tak může ze začátku chodit uklízet, když budeš doma a Ty jí budeš mít na očích a poznáte se. Je to teda hoodně nepraktický. Nebo hledat někoho s referencema.

Reaguji na Lusasita:
Nepsala jsem, že mi to nepřijde moc. Jednorázový úklid od firmy ale zkrátka bude dražší. Navíc počítají s tím, že při jednorázovém úklidu bývá větší nepořádek a bere se byt důkladněji než při úklidu pravidelném.

arrow
profile_image
Lusasita
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No asi si podáme inzerát a budem vybírat kandidátku. No ale je dost blbé, že na ni nemám kdy dohlížet, chodím do práce a budu chodit až skoro do porodu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené