arrow
profile_image
kacik.789
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla jsem na odběru krve, kde mi zjistili zvýšenou funkci štítné žlázy, doktor řekl, že zatím léky mi nedá, ale že za pár měsíců chce zkusit odběr znova. Já prášky na štítnou žlázu brát nechci, protože chci v budoucnu miminko a nemyslím si, že je dobré se "cpát" práškama a bojim se, že by ho to mohlo nějak ohrozit. Odmítli jste někdy prášky? Máte problémy se štítnou žlázou?

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nebuď hloupá, v případě, že Ti onemocnění štítné žlázy nebudou regulovat léky - pokud to bude potřeba, taky bys v budoucnu ty děti nemusela mít. Štítná žláza je poměrně důležitý orgán,který v těle ovlivňuje poměrně dost pochodů a lékaři tak pro nic za nic nebudou její funkci regulovat léky, pokud to není nezbytně nutné. Já jsem jako dítě brala na zánět štítné žlázy hormon Thyroxin, nijak mi to neublížilo, funguju normálně. Být Tebou si promuvím s lékařem..případně si zkusím vyhledat nějaké informace sama,abys věděla, jaké může mít důsledky, pokud léky nebudeš brát a kam to až může vést.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kacik.789: Já prášky na štítnou žlázu brát nechci, protože chci v budoucnu miminko a nemyslím si, že je dobré se "cpát" práškama a bojim se, že by ho to mohlo nějak ohrozit.

Štítná žláza případný těhotenství dost ovlivňuje, takže je dobrý mít hladinu hormonů v normě, když ji mít v pořádku nebudeš, tak se vám třeba nemusí kvůli tomu podařit otěhotnět nebo se můžou vyskytnout nějaký komplikace. V tomhle případě to není cpaní se škodlivýma práškama, ale prostě nutnost, aby vše správně fungovalo.

arrow
profile_image
Marjánka
od 27. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kacik.789: Léky na štítnou žlázu je nutné užívat, pokud štítná žláza není v pořádku . Štítná žláze je jeden z nejdůležitějších orgánů v těle. Dá se říct, že "reguluje" činnost všech ostatních orgánů- srdce, plíce , střeva, játra atd...Pokud není štítná žláza v pořádku ( ať už je jení činnost zvýšená nebo snížená), ovlivní to celý organizmus, a to vždy negativně.Pokud má někdo třeba štítnou žlázu zcela bez funkce a není podáván hormon štítné žlázy, může to způsobit smrt ( nechci tě strašit) po několika letech bez léčby- příznaky jsou třeba pocit zimy, únava a pod. Pokud má naopak štítná žláza zvýšenou činnost ( čili sama produkuje nadměrné množství množství hormonu), opět negativně ovlivňuje celý organizmus- zvýšený tep srdce ( které se tím pádem rychleji "opotřebovává"), rychlejší trávení, roztěkanost, třes rukou,pocit, že je horko, zvýšené pocení) - příznaků je velmi mnoho a každý člověk má příznaky trochu jiné. Kdo bere léky na štítnou žlázu, tak je většinou užívá po celý život, a žije plnohodnotně třeba do 95 let- čili tyto léky neškodí, ale pomáhají. Zvlášť, pokud chceš otěhotnět, musíš mít organizmus v pořádku a hlavně hladinu hormonů, jinak se může třeba i poškodit plod dítěte...tak že neblázni a ber to, co ti lékař předepíše...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Když budeš mít rozhozenou štítnou žlázu, tak miminko jen tak nebude.... Jak je v háji jedna část hormonální soustavy, je v hájí i zbytek. Jinak moje mamka trpí hypofunkcí (nedostatečnou funkcí) od 18 let a zvládla v poho dvě děti, protože byla dobře zaléčená práčky. Stejně tak moje kamarádka má hypofunkci a i s prášky (nebo možná právě kvůli tomu) v pohodě otěhotněla, donosila a porodila zdravou holčičku.....

BTW koukni někdy na Lucii Bílou jak má "vykulené" oči. To je důsledek neléčené hyperfunkce štítné žlázy......

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kacik.789: Já prášky na štítnou žlázu brát nechci, protože chci v budoucnu miminko a nemyslím si, že je dobré se "cpát" práškama

právě špatná funkce štítné žlázy je někdy příčinou neschopnosti otěhotnět, tvoje myšlení v tomto směru není správné, léky mají svůj účel a zrovna tyhle jsou velice důležité, abys byla zdravá a celý tvůj hormonální systém pracoval správně

arrow
Neprodává v Bazaru

93

Reaguji na kacik.789:
problém se štítnou žlázou jsem měla po porodu a barala jsem prášky ze začátku i 9 denně, celkem cca 2roky. Je to věc se kterou by si nikdo neměl zahrávat! Myslím si, že tvé budoucí těhotenství braní léku nijak neohrozí..Kolik těhulek musí při těhotenství brát léky. V dnešní době bych se toho určitě nebála.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, vlastní zkušenost naštěstí nemám, ale moje sestra odmítla brát prášky s tím, že zkusí vysadit HA a snad trochu upravit životosprávu. Doktorka si s ní domluvila půlroční lhůtu, ve které se uvidí... No, po tom půl roce byly hodnoty ŠZ naprosto v pořádku, přičemž tento stav trvá - už asi tak dva tři roky.
Čili myslím, že před každým krokem směrem k práškům by nebylo špatný se nejdřív zamyslet, jestli za problémy nestojí něco, co můžu vyřešit i bez chemie.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
já už mám zvýšenou štítnou žlázu 20 let. Je o onemocnění autoimunitní s protilátkami. Nazývá se Graves-Bassedowova thyreotoxikoza., Asi Tě budou nutit do operace. Je to nejlepší cesta k vyléčení. Já jsem to odmítla, protože se operace bojím. Léčím se konzervativně. V poslední době vidím, že mně doktorka lékama předávkovala. Přibrala jsem o 30 kg, a nejde to shodit.
Proč Tě ten doktor nechal bez léčby? Můžeš se ještě zhoršit.
Lucie Bílá byla léčená tzv. radioeliminaci štítné žlázy. Jde o záření, které štítnou žlázu vyruší. Bohužel, někdy se stane, že některé potíže trvají dlouho a nebo se ještě příznaky thyreotoxikozy přidají. Lucie zvolila tuhle cestu, aby si zachovala svůj hlas. Bohužel, oči jí vylézají z dúlku
Když se ozařuje, pacient musí být v místnosti sám s dozimetrem, který měří hladiny. A nepustí ho dokud nejsou v pořádku.
Přeji Ti, abys si vybrala dobře.
Já jsem pořád enormně unavená, mám těžkou nespavost, deprese. Taky invalidní důchod. K tomu jsem pracovala na částečný úvazek. Pak už nešlo ani pracovat. Takže mne vyhodili z práce.
Být Tebou, sjedu třeba na Homolku Praha. Tam už operujou laparoskopicky
E

arrow
Neprodává v Bazaru

93

Reaguji na erin:
nechápu proč nejdeš na operaci. To, že se bojíš..a kdo ne,...Ale pokud chci, abych byla zdravá, tak bych neváhala...Sama jsem měla 2 roky léčbu a na operaci jsem nemusela naštěstí..

arrow
profile_image
arne
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, prášky na štítnou žlázu užívám už přes deset let. Nikde jsem se nedočetla, že by měly teratogenní účinky nebo bránily početí apod. Pokud je to tvá jediná obava související s léky, tak můžeš být naprosto klidná, naopak pro zdravý vývoj plodu je optimální funkce štítné žlázy nezbytná. Ke Tvojí druhé otázce - ano, odmítla jsem užívat prášky na revmatoidní artritidu, jelikož vedlejší účinky byly dost děsivé....a ukazuje se, že jsem tehdy dobře správné rozhodnutí.

arrow
profile_image
uka
od 7. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, já se léčím se štítnou žlazou od puberty a při každé kontrole mě doktorka klade na srdce, že pokud bych otěhotněla, tak mám hned volat, protože štítna žláza je v těhotenství moc důležitá!

Reaguji na kacik.789:
Je pravda, že endokrinologie štítnou žlázu neléčí, což si bohužel většina pacientů nechce připustit.
Živá strava a půsty ti pomůžou zharmonizovat tělo i ŠŽ.
http://www.celostnimedicina.cz/stitna-zlaza-jak-se -prestat-lecit-a-radeji-se-svepomocne-uzdravovat.h tm

arrow
profile_image
Raketka29
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No asi by si se neměla ptát nás, ale lékaře, jaké jsou možnosti. Přítel se po 14 dnech vrátil z práce s boulí na krku. Měl strumu a o pár měsíců později je po operaci a na lékách asi na zbytek života. Neměl žádné problémy předtím, prostě z ničeho nic. takže bych tohle nepodceňovala.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Živá strava a půsty ti pomůžou zharmonizovat tělo i ŠŽ

Taky myslím, že tenhle jednoduchý recept by vyléčil možná až 100 % všech zdravotních problémů, které se tu pořád dokola řeší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené