Ahoj holky, 3.6.2010 jsem od jedné uživatelky omlazení zakoupila tuniku za 120kč vč. poštovného, ale doteď mi nepřišla, peníze jsem poslala hned ten den ale uživatelka už nekomunikuje a neodpovídá...
dá se to nějáko řešit nebo jsem prostě nelítla?

Také by mě to zajímalo,jak toto řešit, protože uživatelka katjja - kdy já ji už před více než týdnem (zatím pro ni asi krátká doba - ne už tak pro mě) zaplatila za kabelku Sisley + triko.. a ona na to zvysoka také s...na jakékoli info.
Že nemá čas..? Nebo žeby chyba - zase - něco s počítačem? To je mi opravdu líto, ale pak ať nic neprodává.
Pokud se neozve, zřejmě oslovím banku..ale nevím jak pochodím, kontakt na vyžádání je zpoplatňen a vrážet další prachy do toho, že je zřejmě někdo neschopný a nezodpovědný se mi fakt nechce..
Ale týden je ještě asi opravdu "krátká" doba, třeba se slečna probudí, najde si chviličku a vše uvede na pravou míru.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Tak zkuste požádat svou banku o vrácení peněz, že jste je poslali omylem na jiný učet. Kdysi mi takhle omylem poslali v práci i výplatu někoho jiného a pak sami oslovili svou banku, ta peníze stáhla od té mé a má banka mi jen oznámila, co udělala. zkusit se má vše....

Cituji Nympha: dá se to nějáko řešit nebo jsem prostě nelítla?

Zkus si zjistit něco o ní - adresu apod. (třeba už tu někomu něco prodala a dodala). Ale jinak asi těžko, akorát jí můžeš psát SZ, aby na Tebe nezapomněla.
Možná by bylo dobré sem napsat, která uživatelka to byla.

No nevím nevím, jestli ti za 120 Kč stojí zdlouhavě komunikovat s bankou. Já bych to brala spíš jako celkem přiměřenou cenu za zkušenost "neplatit předem neověřeným dodavatelům".

Cituji June: No nevím nevím, jestli ti za 120 Kč stojí zdlouhavě komunikovat s bankou. Já bych to brala spíš jako celkem přiměřenou cenu za zkušenost "neplatit předem neověřeným dodavatelům".

já spíš jestli to tady nejde řešit jako na aukru, tam jsem to jednou řešila pomocí policie, já vim 120kč za to nestojí, ale mám jen její číslo účtu a s tím asi moc nenadělám

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

120 kč ke 120 kč - může to takhle zkusit na více servech, více lidi zaplatí JEN 120 kč a ten člověk si pak přijde na slušný peníze. Jeden e-mail poslat na banku, za zkoušku nic nedáš.

Cituji tyweee: 120 kč ke 120 kč - může to takhle zkusit na více servech, více lidi zaplatí JEN 120 kč a ten člověk si pak přijde na slušný peníze. Jeden e-mail poslat na banku, za zkoušku nic nedáš

jasný, taky pravda, ale takže pokud mi je banka nevrátí tak slečna vydělala a nejde jí postihnout?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Nympha
Ono je těžký říct pri jaké částce "omylem" poslané je postihnutelná. JEstli je to u jakékoli částky, či nad 5 tis. Kč. Každopádně je to neopravněné obohacení a promlčecí lhůta jsou 3 roky.
Mě se na účtě omylem 2x objevili cizí peníze. Jednou ta cizí vyplata a jednou to byla reklamace telefonu, ta trvala docela dlouho, než mi poslali peníze a když už, tak je poslali 2x a pokaždé z jiného účtu- Ale tam šlo o 18 tis. Kč. Měla jsem cukání si je nechat,ale pak jsem je raději sama vrátila.
Být tebou, tak napíšu na svou banku něco v tom smyslu, že peníze měli jít někam za zboží, že ses třeba přepsala a zjistila jsi to až teď a zda je možné ti penize vráti.

Příteli se stalo to, že prodával byt. Mělo jít vše přes RK,ale ta neplnila své povinnosti a tak měli jit peníze na jeho učet. Kupec si kupoval byt na 100% hypo. V bance to nějak podělali a odeslali omylem peníze na účet RK.
Když to banka zjistila, tak si je stáhla sama také zpátky. Takže možnost je, jen prostě každá banka to má jinak.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Já teď každému při prodeji posílám adresu, aby věděl, s kým obchoduje a měl na mě kontakt. Příště si také od prodejce před nákupem zažádej o jeho adresu, ať máš "něco v ruce". .

Cituji dipendenza: Já teď každému při prodeji posílám adresu, aby věděl, s kým obchoduje a měl na mě kontakt. Příště si také od prodejce před nákupem zažádej o jeho adresu, ať máš "něco v ruce". .

Teď bych to už udělala ale teď už je pozdě a nehnu s tím
Ok, zkusim napsat na banku a uvidim

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

dipendenza
Viš jak, když tě někdo chce obrat, tak to udělá a třeba si tu adresu i vymysli. Nekteří lidi jsou holt podvodnicí, kterým není nic blbý.

arrow
profile_image
elllla
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Banka stiahne peniaze z účtu, ale majiteľ účtu na to musí dať súhlas..aspoň u nás to tak funguje. Ak by to bolo také jednoduché a stačila len jednostranná žiadosť to by mohol každý, napríklad aj ten komu prišiel nejaký tovar a nebol s ním spokojný jednoducho požiadať banku o stiahnutie peňazí späť na účet. Ak je napríklad dvakrát zúčtovaná platba s rovnakými parametrami, to je zase iné. No takto pochybujem.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

elllla
mě se právě neptali, jen oznámili, že to na žádost druhé banky udělali.
A s tím prodejem bytu to bylo na SK, přítel prodával byt v Trnavě a peníze si stahovala Slovenske spořitelna. Taky se RK neptali, prostě si je stáhli sami.

A ty peníze při reklamaci telefonu - 2x mi došly,ale pokaždé to bylo z jiného učtu u jiné banky. Tam se někdo spletl a zadal ty samé dvě platby a pokaždé pro jinou banku, kde měla firma učty.

arrow
profile_image
elllla
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tyweee
Neviem to je podľa mňa zase iné ak spoločnosť vo veľkom posiela výplaty ich banka vie preukázať druhej banke, že bola zaslaná platba dvakrát.. to je presne to o čom som písala ak je zúčtovaná platba s rovnakými parametrami. S hypo a predajom bytu to je tiež iné to je všetko ľahko preukázateľné medzi bankami, v takých prípadoch asi fungujú nejaké dohody medzi bankami, ale v úplne bežnom platobnom styku nemyslím. Nympha nemá ako preukázať, že jej žiaden tovar neprišiel napriek úhrade a na omyl v čísle účtu sa to tiež podľa mňa nedá zvaliť. Tiež som to pred časom zisťovala, ale ako som písala poznám len stav u nás.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené