arrow
profile_image
KoloběžkaPrvní
od 1. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj

Chtěla bych se vás zeptat, jaké máte zkušenosti s přístupem lékařů, pokud nemáte klasickou nemoc jako je např. rýma, chřipka, klíště apod., ale máte něco, o čem není jasné, jaký je původ té nemoci, je to nezvyklé, nesetkali se s tím a podobně?

Mi přijde, že doktoři jsou milí a ochotní jenom dokud nic moc nepotřebujete, ale jakmile jejich péči doopravdy potřebujete, začnou z vás dělat blázna - viz otázky mojí lékařky, "jestli se mi to jen nezdá", "jestli nezveličuju", nebo "jestli nejsem ve stresu a jestli si to jenom nevsugerovávám". Nevím, jak jim mám vysvětlit, že čekat půl hodiny v čekárně není moje záliba, ale ráda bych nějakou pomoc.

Znáte nějaký trik na to, jak donutit doktora, aby se zajímal? Je třeba lepší přehánět a říct, že vás něco bolí často a hodně, místo trochu a semtam?

Děkuji za vaše rady

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moje zkušenosti jsou podobné, na vše dostanu prášky, ale po příčině se často musím pídit sama na internetu, pak, až když s nějakou hypotézou přijdu sama, doktor udiveně..no vidíte, i toto může být příčina, prostě na co si člověk sám nepřijde, to nemá se mi tak zdá...

arrow
profile_image
TerezaC.D.
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj sama sem si to zažila ...byla jsem těžce nemocna dva roky a doktoři ne a ne mi pomoct ...Jejich otazky zněli stejně, někdyi huř ...až sem se doslova na*srala a přešla na alternativní medicinu (zezacatku sem si připadala jako blazen ,ale ukazalo se že to má něco do sebe) ted bych nesla k doktorovi ani z rymou

Reaguji na KoloběžkaPrvní:
Rozhodně se tě nechci nijak dotknout, ale podle tvých založených témat to vypadá, že se dost pozoruješ. Pokud s podobnými problémy chodíš často k lékaři, pak se ani nedivím, že se tě ptají, jestli si to jen nevsugerováváš. Můžeš tak na ně působit jako hypochondr.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na KoloběžkaPrvní:
V 16ti letech můžeš jít k lékaři v doprovodu rodičů,tak tu možnost využij.

Tak v ČR tohle problém je. Ano, záleží na jednotlivých doktorech, jak jsou zodpovědni, ale bohužel u nás převažují ti, co tě hlavně chtějí mít z krku. A ty otázky které zminujes, ty jsou typické pro to, když doktor neví, co s tím. Jistě jeho jiný případ pokud někdo hypochondr, ale jinak opravdu hodně lékařů na to kašle a ještě navíc se řídí provizemi z farmaceutických firem. Mám zkušenosti se zdravotnictvím v západní Evropě a sice musíte mít dobré zdrav. pojištění , ale péče tomu odpovídá,. Navíc doktoři tam mají mnohem větší motivaci být dobří -prostě jednoduše mají lepší plat

arrow
profile_image
KoloběžkaPrvní
od 1. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Jo, já vím, že témata co jsem zakládala se taky týkají zdraví, ale mi přijde lepší se o sebe zajímat než na to kašlat a a pak na to jednou doplatit. Nehledě na to, že si i moje máma myslí, že to co se mi děje teď není normální a mělo by se to řešit. Mi by stačilo, kdyby mě vyslechli a neskákali mi pořád do řeči s nesmyslnýma otázkama "nezdá se vám to" a až pak to zhodnotili. Ne celý problém banalizovat ještě před tím, než si mě vyslechnou. Navíc zdaleka se všemi problémy za lékaři nechodím, už jsem pochopila, že nejlepší je najít si příčinu a pomoc sama na netu. Ale teď vážně nevím, co to je a nemyslím si, že založení tématu ohledně toho by mi pomohlo, a tak jsem se rozhodla navštívit lékaře.

arrow
profile_image
KoloběžkaPrvní
od 1. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Můžeš tak na ně působit jako hypochondr.

no tak se přesně cítím, když vidím jejich pohled

arrow
profile_image
KoloběžkaPrvní
od 1. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia: díky, to možná není špatný nápad, protože mě samotnou snadno odbyjí a tváří se, jako že se chci ulít ze školy a to i když přijdu po vyučování.

Reaguji na True: Nezdá se mi že by byla hypochondr.. však má jen dvě témata to nadýmání a pak hemeroidy.. tak co jako.. na jednu stranu se nemá lék. péče přeceňovat a na druhou nemá být hypochondr že..

Cituji KoloběžkaPrvní: díky, to možná není špatný nápad, protože mě samotnou snadno odbyjí a tváří se, jako že se chci ulít ze školy a to i když přijdu po vyučování.

No to si piš! ke mě se většina mých doktorek chová arogantně (a to tam nechodím furt ale k obvodní jsem teď šla po NĚKOLIKA LETECH S HOREČKAMA) a ona se na mě dívala stejně pohrdavě jako když příjdu na prohlídku..
No a když jdu s mamkou tak hned no posaď se (zdrobnělé jméno) otevři pusinku, dýchej zhluboka, změřím ti teplotku apod.. takže běž s mamčou

Změnit lékaře(ku). Když bude odpověd stejná, bude problém asi někde jinde.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to znám moc dobre, mám poslední dobou nějaké kožní problémy a všude jsou akorát nepříjemní, předepíšou mi antibiotika a nejsou mi schopni říct co mi je. antibiotika samozřejme neberu, protože tenhle jejich všelék stejně nezabírá a když už tak po dobrání je to zase zpátky... snažím se konečně najít opravdu dobrou kožní, takže kdybyste měli tip na nějakou v Praze, určo napiště

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na KoloběžkaPrvní: Já jsem člověk, který rozhodně nechodí s každou banalitou k doktorovi. Nějaký průjem, kašel, zvýšená teplota mě fakt nerozhází. Naštvalo mě, když jsem se objednala k lékařce, odbornému lékaři, specialistovi na určitý problém. Ona celou dobu, co jsem jí líčila anamnézu (dle mě skutečně závažné příznaky), jen koukala z okna, usmívala se, myšlenkama mimo. Když jsem dokončila svůj monolog, napsala mi léky. Na kontrolu se už objednávat nemám, až mi dojdou léky, může mi je napsat i obvoďák. Prý ji mám poslal e-mail, jestli mi zabraly!!
Zírala jsem. Zopakovala jsem jí nejzávažnější příznaky. Řekla, že to není úplně typické a tím to pro ni zhaslo. V anamnéze jsem měla úplně něco jiného, než jsem jí líčila. Při odchodu na mě ve dveřích křikla jaký prý mám tlak (ty léky nesmějí brát pacienti s hypertenzí). Ruce by jí upadly, kdyby mi ho změřila...
Už jsem k ní víckrát nešla. Šla jsem k "obyčejnému" odbornému lékaři, ten jen zíral, jak mě odflákli. Léky mi uškodily. Nakonec jsem po odhalení příčiny (stačila anamnéza a jedno vyšetření) obdržela léky s opačným účinkem.
Takže někdy není na škodu lékaře změnit. Někdy je hodně těžké najít dobrého lékaře, ti totiž mívají plno.

Ano tohle moc dobře znám. Ve zkratce řeknu jen to, že ve před čtyřmi lety jsem měla určité zdravotní problémy a lékaři si mysleli, že to je problém psychického rázu a po 3 letech, kdy se mi problémy zvětšily na tolik, že bylo těžké žít normální život, mi konečně byla diagnostikována správná diagnóza.
Nicméně moje návštěvy doktoru teď vypadají tak, že v čekárně strávím 2 hodiny a v ordinaci 5 minut, kdy se mě lékař zeptá jak se mám, předepíše mi prášky a dál se mnou nic neřeší. A to mě štve, protože vážně nechci zbytek života polykat prášky.
A taková je většina doktorů v ČR, předepíší prášky a nic ve skutečnosti neřeší.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji CandyC: předepíší prášky a nic ve skutečnosti neřeší.

ano. Nechci se dotknout lékařů, ale jak říká MUDr. Hnízdil, řada lékařů nemá zájem Tě VYléčit, ale léčit!! Je to byznys. Mají z tebe peníze za kontroly, od farmaceutických firem dostávají dárky za předepisování léků. Proč by Ti říkali jak se zbavit bolestí zad? Jak cvičit, čemu se vyhnout, jak a na čem spát...? Je jednodušší napsat analgetika, mastičku proti bolesti a pozvat si Tě za 3 mněsíce zas.
Mám ráda lékaře, kteří nezveličují maličkosti a zároveň nepodceňují závažné problémy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené