arrow
profile_image
Justify
od 12. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaký byl Váš nejhorší pracovní pohovor? U mě to jednoznačně bylo u firmy APB, na pozici pomocné mzdové účetní. V inzerátu psali, že německý jazyk je výhodou nikoli podmínkou, ovšem potom tam po mě chtěli komunikaci jen v němčině a na to jsem se svojí školní němčinou fakt neměla . Dali mi tam přeložit nějaké dopisy a jelikož to byla hodně odborná němčina, tak jsem tam seděla jako osel a koukala tam na to. Bylo mi trapně až hanba a snad do smrti budu okolo budovy této firmy chodit velkým obloukem abych snad někoho z lidí, kteří se účastnili pohovoru se mnou, náhodou nepotkala, musela bych se ostudou zahrabat. Potom jsem taky měla blbou zkušenost ve firmě Jobing kterou si myslím nemusím nikomu představovat. Zavezli za město a zvonilo se na zvonky. A co vy?

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Naprosto nejhorší pohovor jsem absolvovala v jedné softwarové firmě. Pohovor byl na místo pomocné účetní, tedy předpokoládaly se základní znalosti účetnictví, účetních programů a práce s financemi. Ovšem to, co na mě vybalil pan šéf, to bylo neskutečné. Připadala jsem si ne jako u maturity, ale jako u inženýrských státnic z ekonomie . Úsměv jsem u něj neviděla, byl odměřený, nepříjemný a dopadlo to tak, že mi i slza ukápla. Na toto místo nakonec vzali paní bez vzdělání a praxe, o které trdili, že na otázky odpovídala bravurně a byla skvělá... Za pár dní letěla pryč, protože nebyla schopná základních účetních operací... Takže ty jejich pohovory jsou opravdu objektivní... Naštěstí jsem práci nutně nepotřebovala, studuji, jen jsem si chtěla přivydělat, takže v pohodě a život jde dál... Od té doby jsem obrněná a příště takového "inženýra" pošlu do určitých míst rovnou .

arrow
profile_image
Justify
od 12. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dipendenza: To jo protivní to oni umí být ale když se potom zeptali jaký si představuju plat a já řekla 13 hrubého koukali na mě, jako bych je chtěla okrást.

arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už jsem to psala do diskuze jinde - pro mě byl nejhorší zážitek na pohovoru ve společnosti Index Nosluš. Nesmyslné otázky, arogantní přístup pana "šéfa", směšný plat a navíc nabídka byla na pozici Junior personální konzultant 1/2 úvazek za 50 kč/hod. Ve skutečnosti se jednalo o nárazové zpracování faktur... aboslutně neprofesionální chování mě u této personální agentury doslova zaskočilo

arrow
profile_image
Justify
od 12. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ruměnka: Jj dneska s uchazečem o práci děsně zametají.

Já před pár lety dělala pohorov do Zary na poloviční úvazek. Bylo mi asi 19, celá vyjukaná z prvního pracovního pohovoru. Slečna "vedoucí", taková umělá bárbína, mě vzala do nějakýho skladu, kde nebyl ani stůl a židle, jen jsme tam stály mezi rozházenýma regálama a ptala se mě na takový otázky jako, co si představuju, že je týmová práce, jestli jsem týmová hráčka, co jsou mé silné a slabé stránky... No fakt komedie. Kontrast toho příšernýho prostředí naprosto nevhodnýho na pohovor, byl to fakt takovej kamrlík hnusnej a ty její blbý otázky, jak kdybych se hlásila na kdovíjakou pozici...

arrow
profile_image
maxie mojeid
od 24. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ruměnka: Na tuhle pozici jsem dělala pohovor taky, a přesně to odpovídá nadpisu - nejhorší pracovní pohovor - "šéfové" tam tenkrát seděli na pohovoru dva a jeden příjemnější než druhý. Tenkrát jsem práci opravdu potřebovala, takže jsem jim odkývala i ten směšný plat a zaučení na druhým konci republiky, ale nakonec jsem byla ráda, že mě nevzali - neobtěžovali se ani ozvat.

arrow
profile_image
Raelyn
od 30. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji AlmaSinger: pohorov do Zary na poloviční úvazek

Mám tu samou zkušenost, děs a hrůza.

arrow
profile_image
Malajka
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejhorší pohovor byl do Microsoftu. Sice jsem byla připravena na to, že chtějí vyzkoušet, zda jste připraveni na práci ve stresu, ale to co se dělo byl děs. V prvním kole příjemný a sympatický personalista se ve druhém kole změnil v arogantního nesympatického blba, který se ve mě snažil navodit dojem naprosto hloupé, neschopné husy, málem mi ukápla slza.

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Justify: V inzerátu psali, že německý jazyk je výhodou nikoli podmínkou, ovšem potom tam po mě chtěli komunikaci jen v němčině a na to jsem se svojí školní němčinou fakt neměla

Stalo se mi něco podobného, ale s angličtinou - v inzerátu uváděli, že požadují němčinu, anglický jazyk výhodou. NJ ovládám slušně, angličtinu jsem se učila rok a s tím sem tam šla. Potom, co proběhla část pohovoru v němčině přešel šéf na angličtinu a já jsem odpovídala jen stručně a v holých větách, protože navíc jsem prostě neměla. On do mě začal rýpat, že jsem svoje jazykové znalosti dost přecenila a nejsou pro to místo odpovídající. Nezmohla jsem se ani na slovo, protože jsem si fakt připadala jako d.e.b.i.l.
Další "jedlý" pohovor jsem absolvovala před několika dny - pozice shop asistent u jedné luxusnější módní značky. Se šéfem jsem měla domluvenou schůzku tak, že přijdu v určenou hodinu na prodejnu a tam se ohlásím. Prodavač mě prvně důkladně lustroval pohledem, pak mě teda zhodnotil asi jako ucházející a šéfa zavolal. Zbytek personálu mě nepokrytě očumoval, ukazovali si na mě a smáli se (přitom viděli, že je vidím). Přitom jsem na sobě měla úplně normální oblečení - bílé kalhoty, proužkované tričko, červený šátek, tmavěmodré sako, vše sladěné do námořnického stylu.
Šéf pak dorazil a pohovor probíhal v blízké kavárně, protože kromě skladu tam jiné prostory nebyly. Taky tam padaly dotazy, jako "popište mi svůj módní styl", "jaké jsou vaše oblíbené módní značky" a přitom vyloženě rentgenoval, co mám na sobě, no připadala jsem si tam jak největší socka, co není hodna toho dělat prodavačku v jejich "super luxusním a skvělém" obchodě.
Podotýkám, že nakupuju a oblíkám se v běžných obchodech - Zara, Mango, Orsay, Next apod., tak jsem na sobě neměla nic, co by mělo vzbuzovat takové "pohoršení".

arrow
profile_image
LadyEs
od 5. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zažila jsem to stejné, i když to nebylo v Zaře. Nevím, jak se ten obchod jmenoval, ale bylo to hodně podobné - ptali se, v jakém pořadí bych vyřídila následující věci: A) zvoní telefon a vím, že volá dodavatel B ) zákazník po mně chce najít správné číslo trička C) Na podlaze někdo něco rozlil a mám to umýt D) Neskutečně moc se mi chce na záchod.
Tak jsem to seřadila dle svého nejlepšího svědomí a paní prodavačka se na mě podívala jak na největšího debila. Potom se ptala, jestli jsem týmová, jak se chovám k lidem, jestli se dobře seznamuju se stmelených kolektivem lidí, jestli se oblékám běžně tak, jak jsem oblečená teď (projela si mě od hlavy k patě) a kolik kousků oblečení mám z jejich obchodu. Životopis si ani nevzala a řekla, že můžu jít. Děs a hrůza. Nevím, koho si představovali a hlavně jak si představovali odpovědi na ty jejich zvláštní otázky.

arrow
profile_image
zabrzdena
od 25. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj můj nejhorší pohovor byl před 7 lety do jedné průmyslové firmy. Viděla jsem inzerát v novinách, měli 9 požadavků, 7 jsem znala ze školy a praxe, pouze 2 byli znalosti norem ISO což jsem neměla. Byla tam holka a kluk, okolo 30 let a evidentně si ze mě jakožto o 10 let mladší stříleli. Docela mě ponižovali. Prý kdy chci mít děti, Jestli jsem tak bláhová a čekám, že mě zaučí, dají mi auto, dobrý plat a já pujdu na mateřskou a oni budou za mě muset hledat náhradu. A to jsem jim řekla že děti neplánuji. Pak mě zkoušeli z angličtiny, dali mi přečíst a přeložit jeden článek, který byl šíleně sprostý, rozuměla jsem mu ale stud mi nedovolil cokoliv říct nahlas, tak jsem radši řekla že mu nerozumím. Tak mi poděkovali a že se ozvou. Stejně bych tam asi nešla po téhle zkušenosti.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na LadyEs:

Toš s tím pořadím bych jí řekla - vytáhnu z kapsy papírové kapesníky a rychle skvrnu utřu (bezpečnost zákazníka je nejdůležitější), zvednu telefon a poprosím o strpení, zároveň zákazníka navedu ke správnému stojanu a zavolám kolegu, poté vyřídím dodavatele - a na záchod holt půjdu, až vše vyřídím není nad to dělat vše zároveň že
Nebo k tomu záchodu mě napadlo, že existuje speciální nálevka při nemožnosti si odskočit - mám ji tedy někde za rohem použít?

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Justify: Potom jsem taky měla blbou zkušenost ve firmě Jobing kterou si myslím nemusím nikomu představovat. Zavezli za město a zvonilo se na zvonky. A co vy?

2 zkušenosti - první pohovor v herbalife - druhej pohovor pro imperator Olomouc - po tomhle podvodníky poznám na sto honů - ať už osobně či v inzerátech

Jinak nejhorší pohovor - asi ten Herbalife - celej den tam do mě valili, až jsem se naštvala a řekla, že odcházím - na to mi tam pan šéfík začal cosi vyčítat a já se zvedla a práskla dveřmi .. jinak na různé sprosté a arogantní personalisty/šéfy mám jediné - a to je založení rukou na prsou (to je nutí k odstupu a vyjadřuje bojovný postoj), ledový pohled a sevřené rty to vyjadřuje vše a nestojí mi za to kvůli někomu pobrakávat či se hádat

arrow
profile_image
Dasha28
od 22. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem byla před 2 lety na pohovoru v jedné firmě v Praze na pozici asistentka manažera. Komunikace s firmou přes e-maily byla v pořádku, ale když jsem tam přišla na pohovor... neskutečné... Byly jsme tam 2 slečny najednou, pohovor nevedl žádný HR, manažer, ale nějaký jiný zaměstnanec, že prý ostatní neměli čas, nenabídl nám nic k pití, sám si při pohovoru pil kávu a kouřil cigaretu. Po rozhovoru s ním vyplynulo, že ani žádnou asistentku nehledají, ale chtějí někoho do call centra. To už bylo opravdu moc, tak jsme se s druhou slečnou zdvihly a odešly, že jsme se hlásily na jinou pozici a o tohle že zájem opravdu nemáme. Neskutečné, co si někteří ve firmách dovolí. Tohle byl naštěstí jen jeden jediný strašný pohovor. Doufám, že nic podobného už nikdy nezažiju.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené