arrow
Neprodává v Bazaru

Chtěla bych nějaké doporučení na DOBROU! agenturu na strudium v USA. Na jednu jsem dostala doporučení, ale ty příjmají jen do 18ti let. Zařídí Vám pobyt v americké rodině a maturitní ročník ve škole. Jenže je to pouze do 18 Chtěla bych tam po maturitě. Maturuji příští rok bude mi 22. Anglicky, abych po pravdě řekla moc neumím. Slýchám od známých, že tam jeli jen s nepatrnýmy základy angličtiny a teď fakt mluví perfektně. Poradíte mi nějakou dobrou agenturu?? Nebo mám zkusit VŠ a pak přes Erasmus??

Erasmus je program EU, přes něj to do USA rozhodně nepůjde

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že to pro maturanty bude všude stejné - tzn. věk do 18 nebo 19 let. A taky myslím, že bys měla být ještě před maturitou (jak píšeš, že bys chtěla až po) - aspoň tak jsem to vždycky v inzerátech viděla. Jedině pak volit ne maturitní ročník, ale normální jazykový kurz. Programů na VŠ je spoustu (nejen Erasmus). Ovšem u něj počítej, že probíhá nějaké výběrové řízení (řeší se i prospěch) a reálně odjedeš nejdříve po roce ve škole - organizuje se to dost dopředu. Taky nemůžeš přerušit studium... Uč se mezitím AJ (nebo jiný jazyk), budeš v ní pak studovat a skládat zkoušky, nehledě na to, že při výběrovém řízení se jazyková znalost ověřuje. Erasmus je na celé téma. Záleží i na tvém oboru, u technických je výběr daleko širší apod. Nemám zas takový přehled, ale příležitost určitě bude.

arrow
profile_image
DaniellRico
od 16. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No tak pokud umíš anglicky jen nepatrně, raději bych si udělala pomaturitní kurz angličtiny a pak jela studovat do USA třeba VŠ. Ono se sice chytneš, když budeš studovat v zahraničí, ale co se týče gramatiky apod., lépe je se to nejdřív pořádně naučit a teprve pak si jet rozšiřovat slovní zásobu někam "pryč". Možná, že ti dost lidí řekne, že v cizině se anglicky naučíš, ale gramatiku se prostě nenaučíš tak dobře nikde jinde než ve škole. Také je dnes hrozně moderní tvrdit, jak někdo umí anglicky, ale skutečně znát všechny ty poučky, gramatické vyjímky apod. není jen tak... Takže si myslím, že člověk, který "nepatrně" umí anglicky vlastně anglicky pořádně neumí a v USA by toho moc nevystudoval. Ale záleží co je dle Tebe nepatrně. Nechci Tě nijak odrazovat, snažím se Ti pouze dobře poradit. Já jen z vlastní zkušenosti znám lidi, kteří tvrdí, že anglicky umí (hrozně moderní to teď tvrdit), ale angličtinu przní jak to jde. Přeju hodně štěstí.

arrow
profile_image
KirSTie USa
od 21. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

S čistým svědomím mohu doporučit českou agenturu CCI (www.akcevpohode.cz), která Vám zajistí studium v USA se vším všudy, případně můžete zkusit získat stipendium na středoškolský studijní pobyt a nechat si tak vše zaplatit včetně letenky!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené