Ahoj, bohužel nejsem moc zdatná hospodyňka a tak prosím o radu zkušenější. Mám problém s kovovými částmi v koupelně (kohoutek u umyvadla, sprchová hlavice,...) a to s tím, že se např. na sprchové hlavici usazuje vodní kámen a to celkem hodně, a u přechodu keramického umyvadla v kovový kohoutek se zase začíná objevovat rez. Prosím poraďte nějaký prostředek speciálně na tyto části, který by opravdu odstranil rez a vodní kámen(tedy myslím, že jde o vodní kámen)a kovové části by po něm zůstaly hezky nablýskané. Díky

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

se rzí nevím ale ohledně vodního kamene...asi máte hodně tvrdou vodu...chce to hlavně častěji čistit, a koupit (prakticky jakýkoli) prostředek na vodní kámen, jsou v každé drogerii. já, když mám hodně kamene na sprchové hlavici, tak ji strčím do octa...(moc chemii neholduju , ten kámen naruší a jde pak drsnější houbičkou dolů. myslím, že v drogerii se dá koupit i prostředek na tu rez, domestos, cilllit, savo i jiné značky se prodávají na rez a vodní kámen, ale zkušenost s nimi nemám.

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já používám přípravky Dedra z řady Privat SPA a to v kombinaci s mikroutěrkou. Naprosto žádné šmouhy a ještě to odpuzuje vodu

Nejlepší, tedy aspoň co se osvědčilo mě je víceúčelový čistič Prosto s rozstřikovačem, v kombinaci s kuch. pap. utěrkama se kov výborně leští a ještě jedna výhoda je, že je víceúčelový, tzn. i na dřevo, sklo, kov, TV atd.

to je ono

Mnohem levnější než Pronto, s možná ještě lepším účinkem je W5 z Lidlu. Mají dva druhy - do koupelny a do kuchyně. Už žádné jiné nekupuju.

Cituji jaja55: levnější než Pronto, s možná ještě lepším účinkem

super tip, zajdu pro něho

lululu1987

Toho Pronta multi surface máme doma pakl, ale nenapadlo mě s tím leštit vodní kámen, je ho na té sprchové hlavici celkem nános. Myslíš, že to s tím půjde dolů, není to dobrý jen na nablýskání? A co ten rez? Na to to Pronto asi moc nebude. No asi zkusím koupit něco spešl na rez a vodní kámen.

anna
na vodní kámen určitě, ale na rez, to bych si asi netroufla...

arrow
profile_image
annyeta
od 17. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja jsem to až tak neřešila,ale chodi mi pani domu uklizet a ta normalne to dela octem.A kohoutky jsou jako nove. žadnej prostředek to tak neudela.

arrow
profile_image
Pikola
od 20. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

savo do koupelny.

ráda bych pořádala o radu jak na vodní kámen. Já teda vyzkoušela pár přípravků na kámen, ale ten se stále drží a některé prostředky byly tak agresivní, že baterii uplně zničily a vypadá hůř než s vodním kamenem

Pikola
funguje to savo na kámen?

arrow
profile_image
btcz
od 31. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
já občas s úklidem jen pomáhám a na doleštění používám nějaký čistič na okna tesco se suchou hadrou. Zdůrazňuju, že jen na doleštění, i na kliky a úchytky, ale jen, aby se to krásně lesklo.

arrow
profile_image
tribit
od 16. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já používám obyč čistič z DM jejich značku Denk mit - Badreiniger, za 29 Kč s rozprašovačem...nastříkám a spláchnu ani se to nemusí drhnout....ale chce to pravidelně a od začátku (máme novou koupelnu), aby se ty nánosy neudělaly....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené