arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hezké nedělní ráno přeji,
uvažuji teď,nebo jsem už v podstatě téměř rozhodnutá, že pojedu jako au pair.V jiném tématu jsem řešila, že se mnou přítel nechce jet do zahraničí. Včera jsme se bavili a tak nějak pozměnil názor, že by se do budoucna nebránil tomu, žít v jiné krajině. A tak mě napadlo založit tohle téma...Tím nejlepší místo nemyslím jenom pohádkové pláže atd. ale místa kam jste odjeli a jste tam šťastné a spokojené a co jste si tam vybudovali.
Předem se omlouvám jsetli už tu je podobné téma. Zajímají mě vaše názory a srovnání co se vám líbi na krajině, ve které žijete a co je tam lepší či horší než v ČR.
Samozřejmě vím, že nikde to není dokonalé a spousta lidí se vrátila zpět, ale já se ptám těch, kteří odjeli a jsou tam šťastnější.
Moc se těším na vaše přízpěvky. Klidně i vkládejte fotky.....

Já jsem nakonec zakotvila v Mexiku, našla si partnera, naštěhovala se k němu, čekáme mimčo...
Jinak po středce jsem byla pár měsíců v Německu, tam se mi líbilo, ale když to srovnám s Mexikem, tak v Mexiku je to lepší, veselejší, sluníčko celej rok, lidi se tam nestresujou, nikam nespěchají...ale jsou taky šíleně nespolehlivý!!
Vadí mi ale že tu smrdí dost často kanály, a to opravdu šíleně a bohužel i v luxusních čtvrtích(což mi teda přijde strašně směšné, milionářské megabyty a domy a člověk otevře okno a smrad jak z žumpy )
Kdybych tu neměla partnera, nějaké přátele a jeho rodinu, asi bych si tam jen tak nezvykla
Žije se tam spíš takovým tím americkým stylem, všechno dělané na auta, pěšky se nedá moc chodit nikam...málo chodníků, pořádně přechody nikde, provoz velkej... Trochu mi chybí ten evropský styl života

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Má sestra je od roku 2004 jako au-pair v Rakousku a rozhodně si nestěžuje, má tam i přítele, sice práce teď málo, ale má se dobře....
Rakousko je celkově lepší pro život než ČR- dle mě...Často tam jezdím a Rakušané mi připadají pozornější než tady.... Každý pozdraví, jsou milí, příjemní...
A to už nemluvím o MHD tam a tady....Tam je vše čisté a tady? Škoda mluvit
A vlaky, snad neexistuje, aby přijel o 5 minut pozdě a čisto tam je taky, neexistuje, aby byly popsané sedačky....
A dle mě se tam ani tolik nekrade, sestra si nechala na nádraží normálně kolo a nikdo ji ho neukradl...
Ale to bude asi tím, že i platy jsou tam poněkud jiné....

Pro mne je nejkrásnější místo pro život domov.
Tam, kde mám rodinu, přátelé a vzpomínky.
Žít trvale v jiné zemi, byť i té nejkrásnější a nejromantičtější, je pro mne nemyslitelné.
Moje švagrová žije 10 let v NY. Hrozně se těšila - a teď už několik let prožívá obrovský stesk po domově.
Jezdit po světě - to ano, ale žít tam trvale?

Reaguji na Klariska1241: taky jsem pro Rakousko, je tam o něco víc slunečno než v ČR, nakrade se, lidé jsou příjemní a usmívají se, ochotní ti pomoct, když se ztratíš , čisto a to opravdu všude. A když narazíš na bezdomovce tak za ním nejde ten smradlavý odér .
Opravdu Rak. doporučuju bydlela jsem tam jeden čas a hned bych se tam zas vrátila a ani to nemáš domů daleko.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na deborah:
Přesně tak, sestra bydlí na jihu, kousek od hranic s Itálií a tam je opravdu v létě horko....
A bezdomovců tam je navíc málo, oproti Česku...

arrow
profile_image
Narayan
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tiež som za Rakúsko. Pracujem kúsok od Viedne,žijem v Brne,takže vlakom som za 2 a pol hoďky doma a autom za 1 a štvrť, takže keby sa niečo stane,alebo by som nebola spokojná,nie je problém zbaliť kufre a vrátiť sa. Vlaky chodia skoro každú hoďku. Súhlasím s kočkami,že ľudia sú milší,priateľskejší a všeobecne tá ich mentalita je iná, nestresújú a sú v pohode. Piateľa mám v Brne,pracujem tak,že 2 týždne som tam a dva doma,čo je super A hlavne ten pocit,že si predsa len v zahraničí,ale v podstate hneď za rohom, je fajn

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Takže Rakousko asi zatím vede na plné čáře

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem ve Skotsku a kdybych tak šíleně netesknila po domově jako takovém, určitě bych ho doporučila.
Lidé jsou tady hrozně vstřícní, milí, mají úžasné tradice. No, a o krajině ani nemá cenu se zmiňovat, ta je pochopitelně úžasná.

Ale jinak bych chtěla říct, že je něco jiného tady regulérně žít a dělat au pair. To se pak na to okolí koukáš trochu jinak.... Au pair je všechno, jenom ne dovolená.

Zde přikládám pár mých fotek, mám jich snad milion

Cituji True: Moje švagrová žije 10 let v NY. Hrozně se těšila - a teď už několik let prožívá obrovský stesk po domově.

Tak to mně to moc nepřijde, ani našim, skypujeme, píšeme si a stačí nám to, do Česka jezdím jednou za půl roku a stejně mi přijde jak kdybych tam jezdila každý dva týdny

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejlepší místo v Evropě je Rakousko, dokonce byl nedávno uveden na MF Dnes článek, kde je nejvyšší kvalita života a nejvyšší důchody A vyhrálo právě Rakousko. Hodně dobrá kvalita života je i ve Skandinávii, mě třeba láká Švédsko, no ne už tak jejich počasí, to Rakousko je lepší v tom, že tam jsou jezera a slunko, zároveň s horama. Jinak jak tu doporučuje jedna slečna Skotsko, tam žít podle mě může málokdo, já tam byla pár měsíců a byla jsem věčně naštvaná, že furt prší a je jak na podzim (a to jsem tam byla vždy v létě). Ale zase se tam dobře nakupuje, ostatně jako v celé Anglii Amerika mi přijde pro život byrokratická (pořád kontroly od policajtů, nesmíš z baru vyjít s vodkou, na ulici nesmíš pít veřejně alkohol, všude kamery - ale možná to je jen pocit z NY, kde jsem byla nejvíc času a po terorist. útocích je to tam přísnější), je tam moc přistěhovalců a je to daleko domu (rodiče by rozhodně nebyli rádi, kdybych se usídlila zrovna za oceánem). Za mě jedině Evropa, aby to bylo blízko k rodině a příbuzným, pro vysoký standart Rakousko, pro příjemné žití Itálie (italština mi přijde hezčí a lehčí, a taky je tam mořeee), ale s prací to tam není nejlepší a i úroven je nižší (mám tam provdanou sestřenku)

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji berryblue: Já jsem ve Skotsku a kdybych tak šíleně netesknila po domově jako takovém, určitě bych ho doporučila.
Lidé jsou tady hrozně vstřícní, milí, mají úžasné tradice. No, a o krajině ani nemá cenu se zmiňovat, ta je pochopitelně úžasná.

Příroda je tam krásná, ale to počasí Jinak máš pravdu, že Skoti jsou hrozně hodní (vůbec bych neřekla, že lakomí). Jsou hrozně zvyklí na cizince, hlavně studenty vysokých škol, co tam jezdí právě jako aupair nebo pracovníci na farmy a mají úplně zažité jim pomáhat Uplně si pamatuju, jak ti každé druhé auto zastaví a zeptá se, jestli nechceš někam hodit, kdežto tady bych se bála i stopovat No ale ta jejich řeč, to je výzva jim rozumět

Reaguji na Klariska1241: Jen tak dál

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji KatuskaBeluska: Žije se tam spíš takovým tím americkým stylem, všechno dělané na auta, pěšky se nedá moc chodit nikam...málo chodníků, pořádně přechody nikde, provoz velkej...

To je hrůza, na to jsem si nikdy nezvykla, pak nebají být Amíci tlustí. Pamatuju si i Drive in lékárny, no děs. Hlavně, že je tak oblíbený jogging a všichni běhají po silnici, protože chodníky jsou fakt asi jen na Manhattanu. Jako je fakt, že jsou to všechno jiné vzdálenosti než v Česku a taky tam má auto každý už od 16ti, ale je to opravdu děs.

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zatím se chystáš vyjet jako au-pair, nestěhuješ se někam natrvalo, takže vybírej spíš podle jazyka, který chceš zlepšit. Já nějaký čas zakotvila v Berlíně a moc se mi tam líbilo, Německo obecně mám hodně ráda, ráda se tam vracím. Ale tam jsem tam pochopila, že do budoucna trvale v zahraničí žít nechci, všude je totiž chleba o dvou kůrkách a my si tu západní evropu občas moc idealizujeme. Ale na pár let, jako zkušenost o pro rozšíření obzorů to vřele doporučuji. Jinak totiž vidíš situaci, když jsi v zemi na pár dní nebo týdnů na dovolené a jinak, když tam máš sama za sebe začít žít a něco budovat.
Třeba do Rakouska bych nešla, dle mých zkušeností jsou mnohem víc upjatí a byrokratičtí než Němci, mají v sobě pořád nějakého monarchistického ducha, nebo jak to říct. Na nějaký čas by mě lákala třeba Skandinávie, Velká Británie nebo Švýcarsko.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené