1. . .45678910. . .1819
arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lina_M: já to taky nebrala z pohledu jednotlivce, ale společnosti ... kam se asi dopracujeme, když intelignetní a úspěšní rodit děti nebudou a naopak ten protipól je bude rodit na desítky

Cituji tkanule: já to taky nebrala z pohledu jednotlivce, ale společnosti

Jenže společnost je tvořena jednotlivci. A zejména v naši společnosti převládá více individualistický přístup. Holt jsem nikdy žádný nutkání nechat po sobě nějaké své geny opravdu necítila a nikdy mě netrápilo, kdo by za nás ty děti rodil.
Mně přežití lidstva v globálu ani tolik nezajímá, dokonce si myslím, že kdyby lidstvo jednou z povrchu Země zmizelo, planetě by se celkem ulevilo.

Cituji dadabus: To už dneska není takový ten klasický starobinec - třeba u nás v OV postavili hezké malé dvoudomečky a v nich důchodci vegetují i s nějakým servisem

Problém by mohl být v tom, že nás jako důchodců budou mraky. Já patřím mezi tzv. silné ročníky, a když zvážím to, ze délka života postupně roste, tak nevím, jestli tolik domovů důchodců stihnou postavit. Myslím si taky, že v budoucnu dětní budou asi nějak zvýhodněni, ne z důvodu pozitivní diskriminace, ale spíše z nutností, protože je již teď jasné, že ten současný penzijní systém není z dlouhodobého hlediska udržitelný.
Ale jinak mi připadá nápad s domovem důchodců opravdu dobrý, aspoň si tam pak všichni společně zavzpomínáme na ty naše Czechteky

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lina_M: bohužel i nyní jsem zůstala nepochopena, ale ve svém dalším příspěvku jsi konečně kápla na to, že nás pak nebude mít kdo živit. Mně je totiž ve výsledku taky jedno, jak to tady bude vypadat za 150 let. Ale s tímto přístupem se o nás ani v tom domově důchodců nebude mít, kdo postarat, protože bude naprostý nedostatek pracovní síly, vzhledem k počtu důchodců

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tkanule: nebude mít, kdo postarat, protože bude naprostý nedostatek pracovní síly

Ano, to je ( nejen ) pri sledování hospodaření tohoto státu víc než jasné. Bohužel, doby kdy se "staral stát" skončily. Musíme se starat sami. Nebo sakra dobře vychovávat děcka, aby se postarali oni ?

Já jsem se pečlivě zanalyzovala, zvířata totiž miluju...a říkám si, že kdyby ty děti nebyly tak hlučné, že bych s nima neměla problém no...... Musím říct, že úspěšné matky nechápu/obdivuju, protože musí mít nervy z ocele.

Ad rození dětí - zdá se to jen mě, že jsme na týhle planetě jaksi přemnožení? Podívejme se. kolik se rodí dětí, z toho mám větší strach než z bezdětnosti tedy.

Cituji tkanule: nás pak nebude mít kdo živit.

Souhlasím, pro jediný lék na to je dobře vydělávat a pak si v důchodu platit soukromou sílu na výpomoc.

Cituji Lisa: Podívejme se. kolik se rodí dětí, z toho mám větší strach než z bezdětnosti tedy.

Planeta je přemnožena, problém je ale v distribuci těch lidí. Nejvíc se rodí v Indii a Africe, což jsou velice chudé regiony. Na bohatém Západě porodnost klesá.

Ale je pravda, že v bezdětnosti vidím jisté výhody. Například životní prostředí není tolik zatěžováno různými jednorázovými plínkami atd. Nemít dítě je velmi ekologicky.

arrow
profile_image
Katulinka78
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No s tím domovem důchodců to není tak jednoduché, už teď jsou přeplněné. Tchýni se nepovedlo tam svoje rodiče dát, prostě neměli volno. Její rodiče už se o sebe vůbec neuměli postarat, neumím si představit, jak by dopadli, kdyby neměli děti. Protože to opravdu nikoho nezajímalo. Zřejmě by doma v tichosti umřeli.

arrow
profile_image
Katulinka78
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lina_M: To mě mrzí, že si takhle nešťastná, ale určitě to dobře dopadne a ty budeš nejpyšnější máma na světě

Aspoň vidíš, že ne každá těhu skáče ihned do stropu. Ale třeba najednou ty těhotenské hormony a budu taky v té euforii, prozatím mi přítel vyčítá, že to vidím moc černě.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kelča: No na první dítě už celkem je a nikde není napsané, že to půjde hned.

dnes je plno matek co mají první dítě po 40 tce a žádný problém, neby ty si myslíš , že 20 ti letá je na tom líp? Já myslím,že to v dnešní době už neplatí.
Není to o věku , někomu se zadaří hned , někomu déle nebo vůbec a s věkem to jaksi nesouvisí. Znám plno dvacetiletých, kteří mají problém otěhotnět a mám kolem sebe i takové , které jsou matkami až na prahu 40 tky a bez problémů.Tady rozhodují i jiné faktory - ne věk.
pokud se na to zakladatelka necítí nevím proč by měla spěchat jen kvůli tomu , že je jí 32 let

Cituji Lina_M: Přijde mi přirozené, že důchodce zapadne tam kam patří

Dřív děda s babi patřili do rodiny, kde jim bylo doslouženo.
Já chodím každý den do domova za babičkou svého muže a takové stáří - utlumené lékama, aby neobtěžovali - nikomu nepřeju.
Domov důchodců není idylické místo jako z amerického filmu, kde na stará kolena zažijou senioři spoustu legrace a milostného vzplanutí.
Popravdě - jedná se spíš o místo hrůzy a já bych tam své rodiče nikdy "neodložila."

Cituji Lina_M: Nemít dítě je velmi ekologicky

Cituji True: Dřív děda s babi patřili do rodiny, kde jim bylo doslouženo.

Několik generací žilo spolu,takže to šlo.
Dnes,kdy lidé v produktivním věku chodí do práce mnohdy od rána do večera nebo pracují v zahraničí a ještě mají obavy o práci to není dost dobře možné ještě pečovat o svého nemohoucího důchodce. Prostě se to nedá stihnout.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené