Doktor mi řekl, že mám lehkou anemii, ale nic mi k tomu neřekl a ani nedporučil žádnou léčbu. Chci se tedy zeptat, když je lehká tak se léčit nemusí? Nerada bych, aby se něco zanedbalo..

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, mohl Ti napsat aspoň železo, to by hio neubylo. Ale v té lehké formě to má spousta lidí.

Jez kyselinu listovou a hov. maso.
To by mohlo stačit. Ve vážném stavu by Tě nenechal bez léčby.

arrow
profile_image
Edinka
od 7. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám to samé... koupila jsem si sama železo a tu a tam si zobnu

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem byla po porodu silně anemická,měla jsem problém dojí i na WC (motala se mi hlava a byla jsem hodně slabá)...Měla jsem předepsané železo..Kup si železo.

No jo, jenže jsem četla že doktor by měl předepsat přesnou dávku...

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám hodnoty železa na hraně a doktor mi předepsal železo v tabletkách (Aktiferrin compositum - jednou denně pilulku) a za 3 měsíce mám dojít na kontrolní odběr. Tak si zkus v lékárně koupit železo a začít ho užívat. Netuším sice, jak se to může vyvíjet, když nebudeš brát nic, ale aspoň z preventivního hlediska bych si to občas zobla. Beru to zatím necelý týden a nepociťuju ani žádné problémy spojené s tím užíváním (ťuk, ťuk, snad nepřijdou . Někde tady už podobné téma o anémii a chudokrevnosti je, tak si přečti i to

arrow
profile_image
siso
od 10. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janinkaa
To není nic vážného, dnes to při odběrech má každý druhý.Snažte se vyhlédávat potraviny, které obsahují dostatek železa.Pokud by se to nelepšilo, měla jste pocit únavy, závratě, slabost...zajděte si na kontrolní odběry a doktor Vám může předepsat železo v lékové formě nebo Vá poslat na další vyšetření.Ale pokud je to jen lehká anémie, pravděbodobně se to časem samo upraví.Sama si léky /například Actiferrin/ určitě nekupujte!Musí se užívat pod dohledem lékaře, jelikož při předávkování můžou způsobit vážné vedlejší účinky!Pokud Vám ho doktor předepíše, bude Vám i dělat kontrolní odběry na hladinu Fe.Pokud by jste si ho koupila sama, nemáte možnost kontroly a pokud je anémie jen slabší, snadno se Fe nadopujete nad normál a můžete mít problém.

arrow
profile_image
Eka
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem problémy s anémií taky měla, ale nějak jsem to nestíhala okamžitě řešit s dr., tak jsem si koupila Acidofolan (je v tom železo spolu s kys. listovou a vit. B12, což umožňuje lepší využití železa v těle). Brala jsem to asi 3 měsíce pravidelně a teď vždycky pár dní v době menstruace a krevní obraz se mi upravil do normálu.

mně objevili anémii před rokem a půl. Měla jsem hemoglobin 68g/l, takže mazec. Začala jsem docházet do hematologické poradny. Zkoušeli na mě sorbifer i aktiferin, vždycky v průběhu braní lepší, ale pak se vrátím na původní hodnoty. Doktorka mě tedy s diagnózou-sideropenická anemie, poslala na gastro a kolonoskopii. Prý se mi někde ztrácí krev a musí to najít. No,páni to byly nervy. Na gastro hledali vřed nebo nádor, na kolono nádor. Nenašli nic. Takže by se mělo hledat dál- CT tenkého střeva a pak punkce kostní dřeně, No ani náhodou, tam už mě neuvidí. Doteď jsem neměla žádné problémy a už nechci být pokusný králíček.

arrow
profile_image
subs12
od 18. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já šla před operací na vyšetření a v krvi jsem měla málo hemoglobinu. Tak jsem šla na další odběr kvůli železu a minimum tam má být 12 (nevím, v jakých je to jednotkách) a já měla 2!! Takže jsem okamžitě dostala Actiferin (který ale způsobuje zácpu) a začala ho zobat... další test v pohodě, tak mi bylo doporučeno ho vysadit... železo zase okamžitě strašně spadlo dolů... takže mě chtěli hnát na nějaká vyšetření, ale nejdu tam... necítím se špatně. Dokud člověk nejde k doktorovi, myslí si, že je zdravý
Koupila jsem si v lékárně železité víno (je to hnus, ale když to pomůže...), jím více potravin, ve kterých železo je a víc to řešit nebudu...
Jak říká zkratka: Doteď jsem neměla žádné problémy a už nechci být pokusný králíček.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já měla anemii způsobenou nedostatkem vitamínu B12. Masa a mléčných vyrobků jím dostatek - příčinou bylo, že tento vitamín mé tělo kvůli žaludečním vředům nedokázalo vstřebávat. Dostala jsem během 3 týdnů v 6ti dávkách injekce vitamínu B12, teď budu chodit na jednu injekci každé 3 měsíce.
Rozdíl byl naprosto úžasný, najednou jsem nechápala jak jsem dřív mohla fungovat. Hned po první injekci jsem začala cítit rozdíl, najednou jsem měla mnohem více energie, byla jsem celkove klidnější, vyrovnanější. Zmizely deprese a podrážděnost.
Takže pokud máš podobné symptomy, určitě se příště doktora zeptej. Mě to úplně změnilo kvalitu života, a i když je léčba zpočétku časově náročné, stojí to za to.

Díky všem za názory

A sama asi těžko poznám, zda je to způsobené nedostatkem Fe nebo vit. B12,že ?

Haniccino

Cituji Haniccino: Rozdíl byl naprosto úžasný, najednou jsem nechápala jak jsem dřív mohla fungovat. Hned po první injekci jsem začala cítit rozdíl, najednou jsem měla mnohem více energie, byla jsem celkove klidnější, vyrovnanější. Zmizely deprese a podrážděnost.Takže pokud máš podobné symptomy, určitě se příště doktora zeptej

No když ono se to těžko pozná jeslti je únava z málo spánku nebo z nedostatku nějaké látky v těle. Ale i když se vyspím dobře, tak to na mě přes den stejně padá, tak nevím..

arrow
profile_image
rice
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Janinkaa: No jo, jenže jsem četla že doktor by měl předepsat přesnou dávku...

lehká anemie není nic závažného, doktor ti nic předepisovat nemusí, zvládneš doplnit železo hravě sama z potravy nebo potravinových doplňků. a o přesnou dávku tu ani nejde. železem se nemůžeš předávkovat, po určité době ho tělo přestane samo vstřebávat, takže nehorzí, že bys překročila DDD jako např. u některých vitamínů a zadělala si na problémy způsobené předávkováním.

arrow
profile_image
siso
od 10. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

rice
Samozřejmě, že se může předávkovat a způsobit si tím komplikace, když nebude mít pravidelné kontrolní odběry při užívání.Přečtěte si přibalový leták např. Actiferinu.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janinkaa: A sama asi těžko poznám, zda je to způsobené nedostatkem Fe nebo vit. B12,že ?

Sama to nepoznáš, jde to zjistit pouze z krevního testu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené