Rozhodli jsme se s přítelem udělat si výlet do Německa, protože jsme tama vždy maximálně projížděli, a proto bych se chtěla zeptat, které město byste nám doporučili na prodloužený víkend? Dopravní prostředek je celkem jedno, auto máme, ale nebráníme se ani vlaku či letadlu za přijatelnou cenu. A jak je to v německých městech s ubytováním, myslím cenově a případně co zajímavého bychom měli navštívit? Uvítám vaše rady a tipy

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Německo až tolik procestované nemám, ale byla jsem 3 týdny v Chemnitz a určitě se tam chci ještě někdy podívat a také se ráda vracím do Drážďan.

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych určitě chtěla vidět Berlín, jinak bych pouvažovala i o Düsseldorfu, Mnichově a Norimberku I ty Drážďany nejsou špatné

Cituji malina_01: Drážďan

Holky, klidně mi i napiště, co zajímavého v jste v těch městech navštívily? Co by nás mohlo lákat? Samozřejmě se chceme podívat i po nějakých nákupech, což jsem slyšela, že Drážďany jsou celkem fajn místo na to, ale třeba i parky, zajímavé restaurace, kavárny, nebo třeba aquaparky, různá muzea?? Chceme si udělat nějakej plán

Cituji hambala: Berlín

Ano, Berlín jsme samozřejmě zvolili jako první město a říkali jsme si, že tam by asi bylo nejlepší jet s cestovkou přímo na nějaky ten plánovaný prodloužený víkend. Nebo myslíš, že je lepší jet na vlastní pěst?

Ještě jsem taky slyšela, že ve Fankfurtu se dá přímo z letiště dojet do města vlakem, ale nevím, jak zajímavé je toto město. Vždy jsem přes Frankfurt jen letěla, takže nebyl čas se vydat někam mimo letiště.

arrow
profile_image
staarbucks
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já doporučuju Mnichov v době Oktorber festu

arrow
profile_image
Pučmeloun
od 20. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Berlin je moc hezký, ten opravdu doporučuji. Mnichov taky dobrý. Co se týče Frankfurtu, tak to je takové modernější město se spoustou vysokých skleněných budov. A ano, z letiště jede přímý spoj do města. Navštívila jsem i Drážďany, ale už je to dlouho a nějak se mi do mysli nezaryly.
Osobně bych doporučila oblast kolem Bodamského jezera. Tak sice moc historických památek nenajdete (snad asi jenom švýcarskou Kostnici), ale příroda a okolí je prostě úchvatné!

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Berlín je super, s cestovkou mi to přijde zbytečné, dá se tam pohodlně dostat autobusem, vlakem i autem. Doporučuji tak 2-3 dny.
Z letiště ve Frankfurtu opravdu jede vlak až do centra, cca 15 minut, ale centrum není nic moc. Taková kombinace moderních výškových budov a jednoho historického náměstí. Řekla bych trochu jako Brusel, ale v menším. Prostě ti na to město stačí půl dne. Když bys tam jela, doporučuji restauraci na hlavním náměstí, která je v obchodním domě. Je na terase a máš super výhled na město. Na nakupování je to město super, pokud znáš Primark, tak je právě i ve Frankfurtu (ale i v tom Berlíně, tam mimo centrum).
Drážďany jsou nádherné, super na krátký výlet z ČR nebo můžete vzít i brusle nebo kolo a projet se kolem řeky. Nakupování spíš na potraviny a drogerii, když to srovnám třeba s Frankfurtem nebo Berlínem, ale i oblečení se dá.
Mnichov a Norimberk taky fajn, opět bych tam osobně netrávila víc jak den. No a Düsseldorf se mi vůbec nelíbil.

arrow
profile_image
Hambatá Slunečnice
od 14. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

A mě se zase hrozně líbí Kolín, nevím proč ale dýchá tam na mě dobrá atmosféra a jejich "zámečkový most" je prostě úžasný, sice to není jak v Paříži, ale je to super

My to máme v plánu tak, že pokaždé bychom chtěli 2-3 dny strávit v jednom městě, ale pokud některá města budou stačit na 1 den, tak bychom nejspíš jeli autem a naplánovali si těch měst víc, to je jasný. A co to ubytování holky? Byly jste tam u známých nebo máte zkušenosti s hotely?

arrow
profile_image
thesmile
od 18. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Berlín, Mnichov, Dusseldorf, Heidelberg (ten je ale menší)... Německo má celkově krásná města. Jinak taky doporučuju městečka v okolí Bodamského jezera ( Meersburg, Friedrichshafen, Lindau, Konstanz)

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučila bych to auto, máš svobodo a všude můžeš rozhodneš se sama, kde chceš být jak dlouho. Spala jsem v hotelech i hostelech, celkově bych řekla, že mají vysokou kvalitu, ale pokud to nebylo služebně, tak jsem samozřejmě vybírala podle hodnocení na booking nebo tripadvisor jen ty s dobrým.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě se líbilo v Berlíně,Drážďanech, Bonnu i Kolíně - každé město má něco do sebe. Navíc Bonn a Kolín jsou kousek od sebe.

Cituji thesmile: městečka v okolí Bodamského jezera ( Meersburg, Friedrichshafen, Lindau, Konstanz)

Toto mě dost zaujalo, kdy je nejlepší se tam vydat, kvůli počasí? Červenec, srpen?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené