arrow
profile_image
Lucik9
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem 4.den po operaci a jsem opravdu ráda, že jsem konečně doma. Nevím, jaké Vy máte zkušenosti s nemocniční stravou, ale já byla docela hluboce zklamaná Vím, že jsem tam ležela pouze 3 dny, ale za tyto dny jsem postrádala veškerou zeleninu, ovoce, luštěniny.. čekala jsem s klasickými jídly, ale že za ty 3 dny nedostanu k svačině ani jedno jablíčko či aspon trochu zeleniny, mě trošku dostalo nevím, jestli je to takhle běžné ve všech nemocnicí, proto jsem se chtěla zeptat zda-li je tomu tak? Asi je někdo na tento typ jídel zvyklý ( knedlíky, bílé pečivo..prostě taková ty klasická jídla , ale přeci jen to je nemocnice a trochu zeleniny či ovoce by ke každému jídlu podlě mě, by měli dát , co myslíte? .. myslím, že i výživa hraje velkou roli před a pooperačních stavech

arrow
profile_image
Chocolate Ice Cream
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já dostávala jablíčka, pomeranče, mandarinky, jogurty, a tak normálně . Ležela jsem ještě na dětském oddělení. Ale ta strava jako nic moc.. rozvařený brambory, rýže, tučné omáčky - na to že jsem měla od nich nařízenou dietu, no hnus prostě . .

arrow
profile_image
Lucik9
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná, že na Dětském oddělení to je trochu jiné..Já jsem se snad domů nejvíc těšila až si dám pořádné zelené jablko

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já když byla naposled v nemocnici, na 4 dny, tak jsem málem umřela hlady k snídani byl vždycky loupák (toť vše), obědy večeře strašné, byl dokonce i párek se zelenýma bramborama, jednou k večeři chléb namazaný máslem (a jakože hodně) a na tom trochu paštiky. No strašný kromě toho loupáku jsem tam nic nesnědla, a protože jsem měla mononukleózu, tak si mysleli, že nemám chuť k jídlu, no ale ty jejich blivajzy.. brr. No a ovoce či zelenina naprosto žádný. Dokonce ani citron k čaji. Síla

arrow
profile_image
adelajdka
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucik9: Mám stejnou zkušenost. Žádné ovoce, zelenina, mléčné výrobky. To byly samé omáčky, UHO, paštiky, taveňáky, párky... A žádné svačinky, prostě jen 3 jídla denně a to jich ještě bylo hodně nepoživatelných.
A třeba bylo dost super, když mi donesli rohlík a k tomu paštiku v takové té malé plechovce a já čerstvě po operaci ruky, takže fakt sranda si to otevřít a namazat jednou rukou Odjížděla jsem s pěti kily dole za ten týden, byla to fakt síla.

arrow
profile_image
matulik
od 6. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně v nemocnici chutnaly pouze snídaně, protože jsme měli celozrnné pečivo a sýr, nebo něco podobného. Ovšem zelenina a ovoce ani omylem. Z obědů jsem moc nesnědla, klasické blafy. Když jsem chtěla po sestřičce jablko (protože jsem ho viděla na tácku), tak mi řekla, že ovoce dostávají pouze diabetici a ještě nějaká dietní skupina. Čaje dělali přeslazené a sestřičky si nemohly zapamatovat, že já nesladím (ale já je chápu, mají toho moc), tak jsem zkusila vodu z vodovodu, samozřejmě přechlorovanou, no děs.
Naštěstí máme rodinu a přátele , které pro nemocného udělají, co mu na očích vidí Takže se dá v nemocnici vydržet i několik týdnů a hlady neumřete.

arrow
profile_image
izabel2011
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co já tak vidím, tak se snaží vařit nějaká česká jídla (svíčkovou nebo rajskou, atd.) na obědy, většinou ještě s nějakou koblihou nebo jablíčkem jako dezert. Když ale procházím kolem kuchyně tak to tam strašně smrdí. Ale dost se to odvíjí, jestli pacienti nemají nějakou dietu, takže ty jídla jsou pak jiná. No a večeře jsou většinou nějaké pomazánky (které nikomu moc nejedou) nebo sýr, šunka a chleba.
Ale většina pacientů dostává ovoce, zeleninu, pití nebo něco sladkého od příbuzných a přátel, takže to zas tak strašné není

arrow
Neprodává v Bazaru

Já byla loni na týden a vařili dobře, co si pamatuju, tak jsme měli i nějaké ovoce a jogurt nebo něco podobného tak 2x denně, čaje výborné a ještě se nás chodily sestřičky ptát, jeslti jsme spokojené a něco nechceme. Ona to tedy byla soukromá nemocnice, ale pacienti normálně na pojišťovnu. A asi 4 roky zpátky jsem byla na Bulovce, tam to bylo o něco horší, ale pamatuju si, že jsme si mohly říct i o nějaký jiný režim - třeba já jsem v té době nejedla maso, tak jsem si mohla říct o vegetariánskou. Ležela jsem tam skoro měsíc. Asi jsem měla štěstí, možná je to závislé i na ročním období, třeba dávají ovoce a zeleninu jen když jsou levné.

arrow
profile_image
Daphnne
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A v jaké nemocnici jsi byla, zakladatelko?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucik9: zkušenosti s nemocniční stravou, ale já byla docela hluboce zklamaná

No nemocnice není hotel a mají hodně omezený rozpočet,ale je možné si zaplatit nadstandart a pak si vybrat jídlo z jídelníčku jako v restauraci.
Takže je to na každém co zvolí.Navíc většina lidí je v nemocnici nemocných,tak určitá jídla jako třeba luštěniny jsou nevhodná.

arrow
profile_image
Lucik9
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak koukám, že je to to asi v každé nemocnici skoro stejné , já ještě , že si s sebou skoro žádné jídlo brát nebudu, a i kdybych si ho vzala, možná bych se ho stejně nedočkala :sestřičky obtěžovalo snad vše, o cokoliv jsem je požádala a to jsem jsem celé 3 dny nemohla chodit a pohybovat s horní polovinou těla.. no, jsem ráda, že jsem doma

Já ležela loni v červnu v Turnově. Po operaci nohy v celkové narkoze. Prvních asi 5 dnů jsem neměla na jídlo moc chutˇ. Ráno byla sladká snídaně, vánočka-kakao, rohlík s džeme medem apod.- káva s mlékem. Čaj sme si mohli vybrat jestli sladký nebo ne. K obědu polévka, ta se většinou dala aspoň trochu pozřít, byli s vločkama a podobným zahuštěním a hlavní jídlo bylo maso, rýže nebo brambory a UHO a jednou bylo vepřo knedlo zelo, většinou jsme jedla jenom maso,občas okurkový nebo mrkvový salát, protože už měli letní režim, tak byly veeře studené, chleba, šunka, sýr nebo tavený sýr. Jinak přírodní vitamíny žádné, mamka mi o víkendu s Prahy vozila jahody s cukrem abych do sebe aspoň něco vpravila, protože z té nemocniční stravi jsem, která se nedala jíst, jsme byla úplně zesláblá a navíc mi dopoledne bylo špatně po antibiotikách, takže jsem víc jíst mohla až odpoledne.

arrow
profile_image
Lucik9
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tiakia: Myslela jsem, že se tu objeví i takový názor Však já to beru , psala jsem, že jsem čekala klasická jídla , jen mi tam chbyělo aspon to jablko za celej den či nějaká ta zelenina To máš pravdu, že nemocnice není hotel, to bych byla asi hodně najivní čekat jídla, jako mají v hotelech

Reaguji na Daphnne: v Hradci

když jsem byla v nemocnici tak mě taky docela dostalo, že jsem měla nařízenou dietu a přesto jsem dostávala stejná jídla jako ostatní, různé omáčky, bramborovou kaši plavoucí v oleji ale jinak se to celkem dalo, sice maminka vaří mnohem líp ale sníst se to dalo bez úprků na záchod

Cituji Lucik9: :sestřičky obtěžovalo snad vše, o cokoliv jsem je požádala

no tohle je asi všude stejné, mě jedna ze sester vždycky volala na chodbu ať si jdu pro jídlo a to jsem byla ráda že žiju a měla jsem 40 teploty..

jinak snídaně a svačiny byly nejlepší, no na jogurtu a kupované vánočce není co zkazit

arrow
profile_image
Lucik9
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka: Ty snídaně, je pravda, že ještě šly i když bílé pečivo vůbec nejím , tak těm čerstvým rohlíkům nešlo vůbec odolat, jaký jsem měla hlad , ale jogurty jsme vůbec nedostávali, jenom to sladké a bílé pečivo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené