arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
Pracovala(pracujete) některá v práci, kde musíte plnit určitou normu? Já jsem teď na brigádě a mám daný určitý počet kusů, který musím zpracovat. Ta norma se mi zdá opravdu nadsazená, i když makám opravdu rychle, ani si nedovolím se napít nic, tak ji plním jen z poloviny, ostatní nově příchozí ji neplní ani z té poloviny. Bohužel se bojím, že ani časem to rychleji neudělám, to už prostě nejde, shodli jsme se na tom všichni. Stálí zaměstnanci na HPP ty normy asi nemají, dělají v klidu, pohodě a nikdo jim nic nevyčte. Ve smlouvě mám uvedeno, že pokud nebude můj pracovní výkon odpovídající, může mi být snížena odměna. Ale mě se zdá, že ta "norma" je záměrně tak vysoko, aby to nikdo nemohl udělat. Setrvaly byste v takovém zaměstnání? Stalo se vám něco podobného a strhli vám za to peníze?

arrow
profile_image
arala
od 25. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Znám to až moc dobře a vždycky se najde někdo,komu práce sedne a normu převalí...zpočátku jsem se k vůli tomu vztekala,dokonce doma i plakala.Nyní jsem ve stádiu jakési rezignace a snažím se podat co nejlepší výkon,bohužel často na úkor svačinové pauzy.Sitaci považuju za neřešitelnou a nevím co bude dál

Reaguji na Naughtycat: A jak dlouho už to děláš? Ono je normální, že ze začátku nestíháš. Než si najdeš ten správný systém, kterým zvýšíš rychlost a efektivitu.
My v práci taky musíme plnit normu. Vlastně jsme od té normy placeni, takže kdo jí nestíhá, má smůlu, vypočítá se mu to z reálně udělaných kusů.
Časem ale většina zrychlí tak, že za 5-6hodin zvládne práci na kterou má 8 hodin, což je bomba. Často jsem chodila z práce s tím, že jsem za 8 hodin práce udělala 12ti hodinovou normu, takže jsem dostala zaplaceno 12 hodin.
Jsou ale tací, co prokouří půl pracovní doby a pak se diví (vím, že to nebude tvůj případ).

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji prskafka: Ono je normální, že ze začátku nestíháš. Než si najdeš ten správný systém, kterým zvýšíš rychlost a efektivitu.

arrow
profile_image
jakra80
od 18. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přidám své zkušenosti Pracovala jsem nebo spíš byla na brigádě v jedné firmě kde jsme kontrolovali jakost výrobků z gumy do aut Byla nastavena určitá norma,kterou jsme ani já ani moje kamarádka bohužel nikdy nesplnili.Po 2 měsících si nás zavolal vedoucí,že normu neplníme,podepsali jsme papír kde bylo napsáno že plníme normu jen na 20% ,strhnul nám 2000,- a jeli jsme domů Na další brigádě jsme vlepovali reklamy do časopisů a ať jsme dělali co jsme dělali,pořád to bylo málo.Akorát že tam jsme byli placeni od kusů.Pozorovala jsem starší "účastnice" které si to lepili rychlostí "blesku"kecali u toho a měli čárek plnej papír.Takže na normy už dnes "nehraju"

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jestli jsi tam nová, tak ještě nezoufej. já jsem kdysi měla brigádu ve firmě, kde jsme kompletovali simky do krabiček a dávali k tomu manuály atd. ze začátku jsem fakt dělala třeba jen na polovinu normy a kamarádka, co tam byla se mnou taky. pak jsme se naštvaly a řekly si, že prostě mákneme a dáme to. a daly jsme to. pozdějš jsme třeba daly 3. i 4. normu (bylo to odstupňovaný a podle toho byly odměny) a to bylo fakt super

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na prskafka: Mám za sebou teprve týden, makám co to jde a bojím se, že se ten pracovní výkon nezvedne nad tu normu.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My teda normy plnit museli na 100% a když to bylo na 108%, tím líp. Zalepilo se to za ty, co nestíhali.
Mně se ale stalo, že jsem měla 2 dny po sobě náročnou práci a nestihla jsem normu celou, tak si mě mistrová zavolala k sobě do kanclu, jak si to jako představuju 2 dny nesplnit normu a že tam musím po práci zůstat a naddělat to, samozřejmě, že mi to nezaplatí, ale ty procenta, co jsem nestihla, jsem musela po práci na nějaké operaci dodělat. A jestli i nadále nebudu stíhat, tak mě vyhodí a najdou si místo mě někoho, kdo to bude stíhat.
Měli jsme normy takovéhle:
1500 ks / 7,5 hod. - tj. 200 ks / hod.
1800 ks / 7,5 hod. ...
750 ks / 7,5 hod. - tj. 100 ks / hod.
apod. ...
Podle toho, jak byla daná operace náročná ...
Některé normy byly v pohodě, stíhala jsem i na asi 120%, jiné se daly tak tak zvládnout. Ten, kdo to normoval, byl !

arrow
profile_image
tegereen
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já osobně si myslím, že stálí zaměstnanci dělají v klidu, právě proto, že jste tam vy brigádnice a po vás by chtěli právě to maximum teda normy, aby oni nemuseli tak dřít. Právě proto ty brigádníky nabírají. Možná taky spoléhají na to, že brigádníci v tom nemají praxi a takovej ten grif jako stálí a dlouhodobý zaměstnanci a že tím pádem tu normu nemohou stihnout udělat a proto jim strhnout peníze, aby jim nemuseli tolik platit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené