arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, mám takový problém. Už někdy od srpna mám dost nepravidelnou menstruaci, obvykle se mi dostavuje hodně pozdě, např. v srpnu jsem měla menstruaci koncem měsíce a další se dostavila až v říjnu. A tak je to pořád, jeden měsíc na začátku, druhý až někdy ke konci. Tento měsíc je to momentálně 30 dní a nezdá se, že by se měla hned tak dostavit. Doktorka by to řešila tak, že by do mě nacpala HA, což nechci, vysadila jsem ji už dávno, asi před rokem a půl, možná je to ještě déle. A teď k otázce - s přítelem se při styku nijak nechráníme, necháváme tomu volná průběh a kdyby přišlo dítě, byli bychom rádi. Jenže mi bylo řečeno, že v případě nepravidelné menstruace je šance minimální. Kolikrát se mi už stalo, že jsem si myslela, že jsem těhotná, jelikož menstruace opět dlouho nepřicházela, pobolíval mě podbřišek, výtoky, citlivá prsa apod... Ale test vždy negativní.

Tento měsíc mám ten problém, léčím se s bloklou páteří a tak na to mám i léky (mydocalm) které by v případném těhotenství nebyly moc ok a je to teď přesně 12 dní od nechráněného styku (na další jsem se nezmohla, přece jen mám trochu problém s pohybem ) Ukázal by mi už test, kdybych byla těhotná? Abych věděla, na čem jsem a mohla s klidným svědomím brát ty léky. Všichni říkají, že testy dělají, když vynechá menstruace, ale jelikož je to u mě s menstruaci všelijak, tak nevím, kdy test dělat, aby už něco ukázal. Moc díky za odpověď a omlouvám se za délku, ale chtěla jsem to pořádně vysvětlit

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Omlouvám se,že neodepíšu přesně na co se ptáš,nezlob se prosím..,ale doporučím ti kontryhelový čaj na srovnání cyklu a případné otěhotnění. Ženy s ním mají výbornou zkušenost..

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Beby:

Teď jsem projížděla příspěvky na téma nepravidelného cyklu a dočetla jsem se tam o tom, určitě ho vyzkouším díky

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

1

Možná by ti mohl pomoct taky Gynex. Já ho beru už zhruba půl roku a vidím výsledky. Taky jsem měla problémy s menses. Je na něj spousta pozitivních referencí.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na petulajz: ještě bych s testem počkala, může se to ukázat, ale může být falešně pozitivní.
Jednodušší by bylo, kdybys vysledovala, kdy máš v cyklu ovulaci a pak je to jasné

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sally Carrera: Jednodušší by bylo, kdybys vysledovala, kdy máš v cyklu ovulaci a pak je to jasné

No, právě, že když to mám takto nepravidelné, tak se to moc vysledovat nedá, doktorka mi dokonce řekla, že je možné, že žádnou ovulaci nemám, jelikož to mám prostě neustálené
Jinak test tedy negativní. S čímž jsem teda počítala, není to takto poprvé, že se mi zdá, že mám určité příznaky, pobolívání v podbřišku, občas opravdu silné, citlivá až bolavá prsa, chvilkové nevolnosti nebo se mi občas zničehonic zamotá v hlavě... ale nic, tak jsem asi vadná, nebo nevím, proč se mi to děje když se mi to stalo poprvé, byla jsem skoro až přesvědčená, že jsem v tom, teď už to ignoruju...

Asi bych ti doporučila měření bazální teploty. Zjistíš, kdy přesně máš ovulaci, jestli nemáš anovulační cyklus. Divím se, že ti to doktorka nedoporučila. Tím bys i vyřešila problém s léky, protože v době kdy bereš léky bys prostě těch pár plodních dní vynechala a nestresovala by ses.

Můžu ti doporučit stránky http://www.fertilityfriend.com, pokud vládneš angličtinou, do tabulky zaneseš první den cyklu, pak bazální teploty a program ti sám spočítá ovulaci a délku luteální fáze, která je důležitá pro otěhotnění. A taky za pár měsíců vysleduješ, kdy přesně MS přijde, což u nepravidelných cyklů může být docela praktické.

arrow
profile_image
nikkyta
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Otěhotnět klidně můžeš. Moje kolegyně v práci menstruovala jednou za 3 měsíce a bez problémů otěhotněla dvakrát (jednou na poprvé, podruhé do 4 měsíců).
Zpoždění může být způsobeno ale právě i těmi léky, co bereš. Kontryhel taky doporučuju, mě srovnal cyklus na den přesně, ale pozor může zhoršovat PMS. Pila jsem ho několik měsíců v kuse a cca po půl roce jsem si všimla, že mě pořád bolí prsa a podbřišek. Třeba 14 dní v kuse. Všude se píše, že nemá žádné vedlejší účinky...Hned, co jsem ho vysadila, tak bolesti přestaly. Ale na srovnání cyklu je perfektní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené