arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, už si nevím rady. Vždycky jsem měla menstruaci pravidelnou (cyklus cca 28 dní), trvala tak šest dní, první dva dny byla hodně silná a vždy jsem o ni věděla, protože mě první den bolelo břicho, neuvěřitelně moc. Což taky nebylo dobré, já vím. Ale byla pravidelná. HA neberu a nikdy jsem nebrala. A ani nechci. V říjnu 2015 jsem byla na konizaci děložního čípku, i po něm jsem tři měsíce měla MS v pořádku. Jenže pak najednou nepřišla. Místo toho jsem začala špinit někdy v době ovulace, špinění trvalo snad 14 dní. No a od té doby menstruace jako taková nepřišla. Takže vlastně od února. Místo toho krvácím, naprosto nepravidelně. Chvíli ano, chvíli ne. Třeba tři dny krvácím, pak mám týden klid, pak krvácím jeden den, pak dva dny ne, pak krvácím pět dní.. Je to naprosto šílené! Cytologie mi vyšla v pořádku, ultrazvuk mi dělal doktor několikrát a nic špatného nezjistil. Ale já už se vážně bojím. Chvíli jen špiním, občas ze mě vyjde množství krve podstatně větší, někdy i sraženiny. Ale nikdy to není jako při MS. Říkala jsem mu, že jen špiním a vůbec jsem to nedostala, dal mi vyvolávačku. Asi za čtyři dny jsem krvácet začala, sice slabě a bez příznaků jako jsem mívala, ale trvalo to pět dní a tak jsem si řekla, že to asi byla MS, jen se mi to srovnalo a už nemám bolesti. No jenže po skončení jsem měla pokoj tak dalších pět dní a teď zase krvácím. Musím tedy podotknout, že o víkendu jsem měla sex - poněkud divočejší a po dělší době, cítila jsem se taková lehce odřená, ale nevím, jestli to může být tím, že bych po čtyřech dnech od sexu začala krvácet. Navíc jsem jen trochu špinila a za chvíli to ustalo. Včera jsem posilovala a po posilování opět krvácení. Tak mě napadlo, zda to nemůže být tím, zvedám poměrně těžké váhy, ale žádné bolesti nemám! No a dnes od rána. Tmavá krev, sraženiny. Jsem z toho naprosto rozhozená, už prostě nevím. Snažím se nestresovat se, ale pak je to zpět.. Piju kontryhel jako prevenci, ale mám pocit, že normální MS už se nedočkám a že se mi to nikdy neustálí. Jinak jím zdravě, nekouřím, alkohol nepiji, nevím už čím by to mohlo být. Vážím 52 kg na 166 cm, v poslední době jsem zhubla nějaký tělesný tuk a nabrala spíše svalstvo, ale tím to také být nemůže, ne?

arrow
Neprodává v Bazaru

Jako kdybych slyšela sebe. Ale já mám dvě dělohy, takže jsem zvláštní případ. Nutno podotknout, že jsem takovéto problémy měla 15 let a za těch 15 let mi na dvě dělohy přišli až teď. Nenech se odbývat a snaž se odhalit příčinu.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: Na něco takového doktor nepřijde při ultrazvuku? Nebo při té konizaci by to určitě odhalili, ne? Doktor mi při první prohlídce po konizaci říkal, že se čípek perfektně zahojil, takže to krvácení by nemělo být z něj.. dělal mi cytologii a výsledky v pořádku. Už si nevím rady, nejspíš zkusím zajít k jinému, nic jiného asi nezbývá..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucille11: No cca 10 doktorů to od mejch 12 let nezjistilo Zjistilo se to náhodou, když jsem měla šíleně bolestivou ovulaci a to jen tak, že jsem si dala ruce v pět a pod zadek a pak se ta druhá děloha oddělila od tý první.
Jinak se nenech nalanařit na HA. Oni to dávají snad na všechny problémy. Pij kontryhelový čaj, pupalkový olej a kdyžtak zkus jiného gyndu, aby odhalil příčinu. Kolik ti je?

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tím zhubnutím tuku to být právěže může - pozastaví se činnost hormonů a tím i menstruace, žena musí mít určité procento tělesného tuku. Bohužel se s tím také potýkám Menzes žádný, jen po vyvolávačkách, ale to jsou dryáky... takže už na ně nechodím, rovněž piji kontryhel a uvažuji o Gynexu, který je velmi, velmi chválen + pití řebříčku.
Taky mi vyšel ultrazvuk a vyšetření úplně super.

Co se týče těch sraženin, tak to už zvláštní je, toho bych se taky bála... I když jakoby sraženiny nemusí být nic špatného, je to jen ta krev smíšená s obsahem, co odchází z dělohy při menzesu.... Nevím, tady těžko radit... Každopádně můžeš zkusit trochu přibrat, tak 2 kila, třeba by to pomohlo, zkus jíst víc třeba vajíček, sýru, tvarohu, masa... ať to jde do svalů, když cvičíš. Jo ale je taky fakt, že s růstem svalové hmoty se ty ženské hormony taky pozastavují Ptala jsem se před rokem fitnessek a všechny berou HA, takže ty menzes mají a tohle neřeší.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: 21. Což je prý i dost nízky věk na konizaci, ale doktor řekl že pro jistotu bych na ní jít měla. Měla jsem dlouhou dobu špatné výsledky cytologie. Ale po zákroku mi říkal, že ty změny byly jen v tom nejnižším stupni, takže nic vážného.. Jinak ovulaci jsem mívala bolestivou pokaždé. Vždycky to byla taková hnusná tupá bolest v celé oblasti podbříšků, vystřelovala snad do všech stran a nešlo vlastně ani popsat, co přesně mě bolí, ale vždy to začalo ráno a večer už jsem skoro ani nevstala z postele, jak mě bolel celý spodek.. Vždycky jsem se z toho musela vyspat a další den to bylo v pohodě.

Reaguji na Amour: Já mám tu stravu podlé mého vyváženou, snažím se nabrat svaly. Něco málo jsem rozhodně nabrala a jsem docela vyrýsovaná, ale ráda bych víc, jenže váha se nehne, pořád je to 52-53 kg. Mám pocit že svaly nabírám hrozně těžko, možná bych fakt měla jíst ještě víc, aby to rostlo, jenže já se trochu bojím navýšit ty živiny, protože mi přijde, že toho sežeru hrozné množství, tak aby to nešlo už spíš do tuku.. Maso jím, převážně tedy jen kuřecí protože hovězí je drahé a jiné mi nechutná. Ještě jím dost ryby. Tvarohem se cpu každý den, na něm jsem závislá. Sýry moc nejím, přijde mi že mě hodně nadýmají. A vajíčka mám tak jednou do týdne. Třeba na mou váhu bych měla prý přijat cca 70 g bílkovin, něco přes 200 sacharidů a kolem 50 g tuku? Jestli si to dobře pamatuji, nedávno jsem si to někde počítala.. A já tedy žeru většinou hodně přes. Mám ráda velké porce. Třeba snídaně mám obrovské a to bych pak přes den nemohla skoro nic jíst, kdybych se měla držet těch doporučených maker. I když já mám možná moc velký výdej, posiluji sice jen 4x týdně silový trénink, ale snad každý den toho hrozně moc nachodím rychlou chůzí. Tak možná mám fakt ty hormony rozházené z toho.. Ale HA rozhodně nechci.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já nevím, nejsem výživový poradce, ale myslím, že ta chyba bude tkvět právě ve stravě a fyzickém zatížení. U mě je to také tak, prostě málo tuku na těle Teď co si vybrat že... Já právě taky nechci brát HA, ale bez umělých hormonů to zřejmě nepůjde tak snadno, také se snažím o přibrání, mám v podstatě to samé, co ty (kg/cm) a jsem právě hodně hubená.

Jinak tady třeba víc k tématu: http://www.aktin.cz/clanek/2015-zeny-perioda-tehot enstvi-a-trenink
http://zdravy-pohyb.doktorka.cz/nutricni-rady-pro- sportovkyne-s-poruchou-menstruacniho-cyklu/
https://books.google.cz/books?id=jkh4gimGP7QC&pg=P A58&lpg=PA58&dq=sportovkyn%C4%9B+nemaj%C3%AD+menst ruaci&source=bl&ots=y47MAvjLfm&sig=R9zD5lTpJEwz1c1 B3uTMkYhzoG4&hl=cs&sa=X&ved=0ahUKEwjDm7-Ak5TMAhVEt xoKHSxwB3oQ6AEISjAH#v=onepage&q=sportovkyn%C4%9B%2 0nemaj%C3%AD%20menstruaci&f=false

arrow
profile_image
Majdaaa
od 6. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem na tom hodně podobně, vždy jsem měla MS pravidelnou a žádné špinění mezi cykly, je to asi tři měsíce zpět, co jsem začala v době ovulace špinit a lehce krvácet, tehdy to sice bylo jen asi dva dny, ale pro jistotu jsem šla k doktorce, vyšetření v pořádku, žádný problém se nenašel, pak jsem měla měsíc klid, normální MS, žádné špinění, no a minulý měsíc opět v době ovulace špinění a krvácení, trvalo to asi dva týdny v kuse, pak jsem dostala něco jako MS, krvácela jsem docela málo a asi týden, oproti tomu, že jsem to vždycky mívala tak dva dny. Pak pět dní klid a už to zase jede, špiním, krvácím nepravidelně. N gyndě jsem byla před pár dny a výsledek je takový, že dr. nic závažného opět neshledala. Prý jsou to hormóny a tělo se mění, což mi teda moc neuspokojilo. Nechce se mi chodit celý měsíc s vložkou a už si připadám jak blázen a hypochondr. HA neberu už rok a po vysazení jsem měla MS hned pravidelnou. Už si nevím rady, byla jsem u dvou různých dr. a obě mi řekly, že jsem vlastně v pořádku.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amour: Děkuji za odkazy.. Tak to je zajímavé. Já si právě zas tak hodně hubená nepřipadám, stále mám nějaký ten tuk, hlavně v bocích (zadek je snad moje nejslabší partie, dost mě to štve) a ne a ne se ho zbavit nebo to nějak zpevnit. Zkusím trochu toho jídla přidat, možná by se ty svaly pak rýsovaly lépe.. ale přijde mi, že jídla mám až až.. Kolikrát když čtu doporučené porce, jako např. 50g vloček k snídani, nebo 50g těstovin/rýže v suchém stavu k obědu.. No toho bych se opravdu nenajedla, všeho dávám tak 100g a ještě mám hlad.

Reaguji na Majdaaa: Úplně přesně tak to mám. Začalo to tím krvácením v době ovulace a od té doby to je naprosto pomatené.. S tím rozdílem, že já HA nebrala nikdy. Teď jsem volala na cytologii na úplně poslední výsledky a vše v naprostém pořádku a další kontrola až za půl roku, kvůli té prodělané konizaci, jinak by byla klidně až za rok. Tak já nevím, jestli má smysl jít k jinému doktorovi, nejspíš bych jen zbytečně lítala jako ty. A naprosto tě chápu, už jsem unavená z toho mít neustále pro jistotu vložku, to se pak ženská nemá ani šanci cítit dobře. A ty taky cvičíš nebo máš nějaký typický stravovací režim? Nebo netušíš, z čeho bys mohla mít ty hormony tak rozházené?

arrow
profile_image
Majdaaa
od 6. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucille11:
Já právě žádnou změnu v životě nemám, necvičím, nedostatkem tuku rozhodně netrpím, akorát jsem měla poslední dobou trochu stres, ale nic tak hroznýho, aby mi takhle začaly haprovat hormony. Včera jsem opět začla krvácet a to docela dost a to jsem měla poslední MS před 18 dny. Doktorka mi řekla, že mám přijít v září na prevenci, no vidina, že budu celý léto krvácet se mi moc nepozdává, furt přemýšlím, jestli nezkusit ještě jinýho doktora. Dneska jsem si koupila kontryhelový čaj a ještě si koupím ten Gynex a budu se modlit, aby mi to pomohlo. Je to fakt hrozný.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Majdaaa: Já se taky v poslední době trochu stresuji, zejména kvůli práci. Už rok neúspěšně hledám, lítám po pohovorech a všude pohořím jelikož jsem hrozně stydlivá a mám problémy s komunikací. Tak mě taky napadla už tahle příčina, ale kdo ví.. Jinak ještě jsem teď četla, že takovéhle problémy mohou vznikat i kvůli zánětu, který nemusí být nutně vaginální (takže proto jsou výsledky na gyndě v pořádku), ale může se jednat třeba o zánět zubu. No, já osobně jsem jeden svůj zub podezřívala už delší dobu, kdysi jsem kvůli němu byla na pohotovosti a měla jsem pocit, že mi to stejně úplně nespravili.. byl takový přecitlivělý a často pobolíval, ale nic tak hrozného, no ale i tak jsem se objednala k zubaři a vážně mi dnes řekl, že jsem v jednom kanálku měla zánět. Ještě mě čeká min. jedna návštěva, ale jsem docela zvědavá, jestli se ty mé problémy pak nezlepší, třeba je to vážně možné..

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Majdaaa: Jinak já když jsem to svému dr řekla prvně, o tom krvácení co začalo během ovulace (to jsem ještě netušila, že pak menstruaci vůbec nedostanu), tak mi předepsal AceRutin, což je doplněk stravy, který se používá při zvýšeném krvácení a má pozitivní vliv na cévní zdraví, ale já si teď nejsem jistá, jestli to mám vůbec brát, když nemenstruuji.

arrow
profile_image
Majdaaa
od 6. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucille11:
Já už taky hledám příčiny úplně všude a je fakt, že zub mě bolí už docela dlouho, byla jsem s ním už dvakrát u dr. a pokaždé mi řekla, že je vše ok, ale bolí to i nadále. Těžko říct, jestli to může být příčina. Hlavně už fakt nevím, kam mám jít, protože kam vlezu, všude mi řeknou, že jsem v pořádku
Jinak gyndařka mi doporučila zakoupit nějaký vitamín C a předepsala mi Kanavit, což je vitamín K, ale prý to nemám užívat při menstruaci. jen kdybych začla zase krvácet. Teď jsem krvácela dva dny docela dost, ovšem nevím, jestli to mám považovat za zpožděné ovulační krvácení, nebo předčasnou menstruaci, takže taky nevím, jestli to mám užívat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené