arrow
profile_image
margotinka
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reším takové problém. Nosím brýle, takže chodím pravidelně ke svému očnímu lékaři. Rozhodla jsem se před rokem nosit kontaktní čočky. Když jsem mu to oznámila, řekl, že on k.čočky nedělá a že si musím zajít na vyšetření zvlášť do optiky (vyšetření mě stálo 600 Kč, včetně 1 páru čoček). V této optice mají čočky 2x dražší než na internetu, takže jsem si je na netu hned objednala. V optice jsou naštvaní, že je nekupuji od nich, ale měla bych tam jít na roční pravidelnou kontrolu. Bylo mi řečeno, že pokud čočky od nich nekupuji pravidelně, musím si vyšetření očí zaplatit. Prý celou částku 600 Kč, jako kdybych tam šla poprvé. Zdá se mi přístup divný, navíc ani mi nedají ten zkušební pár čoček. Bohužel musím chodit i na kontrolu k druhému lékaři na brýle. Nevíte, zda neexistují lékaři, kteří dělají najednou oční čočky i brýle? Nemyslím, ale optiky, protože ty neberu jako regulerní lékaře, kteří odpovídají za vaší dokumentaci. A jak to děláte vy, co si objednáváte čočky z internetu?

arrow
profile_image
Maika
od 14. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na margotinka:
Určitě jsou i lékaři, kteří dělají kontaktní čočky i brýle. Moje dcera k takové doktorce chodila ... ale myslím, že to stejně neměla hrazené pojišťovnou a musela si kontroly platit.

arrow
profile_image
fish
od 15. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oční lékařka, ke které chodím (původně na brýle, teď jsem před cca 1 rokem začala s čočkama), dělá i čočky. Také je má 2x dražší než na e-shopech, a také je velice "nadšená" že si objednávám z netu (na někoho je prý vyloženě nepříjemná, na mě zatím ještě ne, asi bych si to líbit nenechala a utekla ), a poplatky za kontroly musím taky platit (myslím že 300,-, ale kdoví jestli je nezvýšila).. Konkrétní výši poplatků má asi každý lékař jinou..

arrow
profile_image
LuUcy
od 13. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje doktorka pracuje i s čočkama, takže určitě se takový lékař dá najít. Platila jsem jenom za samotné čočky, pričemž zkušební pár byl navíc zdarma.

arrow
profile_image
Jájulina
od 25. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opravdu stojí čočky v optice 2x dráž?
Normálně kupuji na internetu, ale zítra chci skočit do optiky a koupit si je, ale nechci zbytečně kupovat předražené

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna jsem se registrovala k nové optičce, právě proto, že ta původní měla připomínky, že si kupuji čočky jinde (a byla vůbec celá divná a nepříjemná...). Novou jsem si vybrala přes stránky znamylekar.cz , kde jsem rovnou zjistila i to, zda "dělá" čočky. Řekla jsem jí, proč jsem přešla, to, že v poslední době jsem chodila k optometristům a že bych chtěla předpis na brýle. Nenápadně se jen zeptala, za kolik čočky kupuji, řekla jsem, že se to různí, mám ten a ten typ a vždy projedu internet a vybírám aktuální nejvýhodnější nabídku - samozřejmě jen kývla a k ničemu mě nepřemlouvala. A dále mi řekla, že když mám tolik dioptrií, ať si objednám o čtvrtku slabší čočky - názory se různí, někdo dává o půlku, někdo stejně jako u brýlí, ale tohle se jí osvědčilo.

Co se čoček týče, s těmi svými jsem spokojená, takže na cenu zkušebního páru atd. jsem se jí zatím neptala, ale až budu potřebovat změnit a cena u ní by byla vysoká, šla bych se poptat do řetězců optik typu Grand Optical, Focus, Eiffel Optic atd. což doporučuji i tobě - ceny mívají nižší než malé optiky a rozhodně jsou vstřícnější a neprudí...

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: to s tebou musim silně nesouhlasit!

Tak se mnou silně nesouhlas a vykřičníky tam napiš ještě tři, tomuhle stylu argumentace opravdu nerozumím...

Cituji panda08: Tuhle jsem si tam šla nechat udělat brýle, právě zaslepena názorem, že čim větší, tim levnější-jako supermarket, a za obyčejné dioptrické brýle jsem tam nechala skoro 8 tis!

Pando, nezlob se, ale to je tvůj problém, já si obešla "malé i velké" optiky, abych měla možnost srovnání a nepřeplácela. Po důkladném průzkumu jsem byla rozhodnutá si nechat udělat brýle v Grand Opticalu - měli akci a vyšly by s krásnými obrubami a tenčenými skly na tři a půl. Pak jsem ale v malé optice našla úžasné obruby, které mě nadchly a tak jsem si je nakonec nechala udělat tam, byť o pár set korun dráž. A v mém případě tato malá optika byla jediná, která měla nižší ceny - velké firmy mají tady 33% slevu na celou zakázku, tu 50% na obruby... to si malé firmy nemohou dovolit.
Jinak co se čoček týče, mám tu zkušenost, že často bývají nějaké akce a když člověk prohlíží nabídky, zjistí, že si může zajít na kontrolu třeba za tři stovky a dostane nespočet zkušebních párů - dokud mu nějaké nesednou. Ale je pravda, že v momentální nabídce se až tak neorientuji.

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky můžu se zeptat, co konkrétně zahrnuje to vyšetření?
Nosím čočky druhým rokem a protože se mi vada horšila opravdu rychlým tempem, tak jsem chodila už od malička 2x do roka na kontrolu.To dodržuji i teď s čočkami, kdy se mi to takňák zastavilo(), ale navštevuji nadále pouze svojí oční lékařku. Prostě jen vždy "přečtu písmenka", potom kontroluje oční pozadí či jak a nakonec přes takový přístroj zkoukne rohovku.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: ano, to ale mluvíš o všemožných slevových akcích a bůh ví čem..za kterými se ale většinou skrývají malá písmenka.

Věř, že v tomto ohledu patřím k velmi rýpavým jedincům a jediná "malá písmenka" byla třeba na vyhotovení celé zakázky (čili když mají třeba akci na brýlové čočky, platí to při nákupu i s obrubami atd.), takže v těchto slevových akcích vidím pouze pozitiva. Sepisovala jsem si kolik stojí v různých optikách obruby, které se mi líbí a kolik by stály ztenčené čočky do nich - tam, kde to pro mě bylo nevýhodné, jsem už nešla a v mém případě vyhrál ten Grand Optical, protože měl zrovna skvělou slevu. Malé optiky měly poměrně drahé obruby a brýlové čočky byly až o třetinu dražší než u Focusu, G. O. atd. :-/

Cituji panda08: Pokud mi někde nabízejí čočky za 600 a někde zdarma, tak i kdyby tam měli slevu 90%, pořád to snad vyjde líp u těch zdarma, to snad uznáš.

To samozřejmě uznávám, ale pravdou je to, že s tímto jsem se ve svém okolí nesetkala (snad jsem jen neměla štěstí). Navíc i ty sama píšeš, že

Cituji panda08: tam dostala zkušební páry normálně zdarma(stejně jako bylo zdarma první vyšetření a aplikace) za to, že jsem si tam kdysi koupila brýle

- takže kdyby sis je nekoupila, zřejmě by to bylo také jinak a v jiné "malé" optice by tato nabídka mohla a nemusela být.

Cituji panda08: Píšu svou zkušenost s focus optik..nevím, jak je to v ostatních.

Ve Focusu jsem si z legrace zkoušela brýle Dior za 12 tisíc V malých optikách většinou mají "no name" značky, takže to může být další důvod nižších cen.

Cituji panda08: Jinak jsem tam moc rozdíl s prohlídkou u očaře nezaznamenala...

Přesně tak.

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: co pamatuju, tak mi tenkrát dělali snad i to samé jako u očařky, ale k tomu snad měřili zakřivení kvůli té čočce + samozřejmě mě naučili aplikaci...
Jinak jsem tam moc rozdíl s prohlídkou u očaře nezaznamenala...

Cituji Red_fire: Cituji panda08: Jinak jsem tam moc rozdíl s prohlídkou u očaře nezaznamenala...

Přesně tak.

Děkuji za info. Nějak jsem si z toho vyvodila, že jako pro nositele čoček má pravidelné vyšetření očí zahrnovat ještě něco navíc, ale akorát jsem nevěděla co
Změření zakřivení a poučení o aplikaci jsem jinak taky absolvovala v optice.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na margotinka: Já mám oční lékařku,která mi dělala jak brýle tak čočky. Vstupní balíček nácvik s čočkami stál cca 500czk - zahrnovalo to učení jak zacházet s čočkami tj. jak si je nandat,vyndat a jak se o ně starat + startovní balíček s čočkami a roztokem. První balení čoček jsem si kupovala u oční,ale bylo to hrozně drahé takže jsem začala nakupovat na internetu k oční chodím jen na kontrolu nebo když mám nějaký problém.

Moje oční dělá i čočky, tři roky zpátky u ní stál ten nácvik + zkušební pár asi 300,-. Pak jsem u ní byla po dvou týdnech na kontrolu, ale čočky jsem si objednala už předtím na internetu. Nikdy k tomu poznámky neměla...

arrow
profile_image
margotinka
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

děkuji za vaše zkušenosti. Já už čočky nosím, takže jsem se neptala za vstupní prohlídku, kde mě s čočkami naučí, ale na pravidelné roční prohlídky. Dioptrie se mi mění neustále, takže tam musím jen proto aby mě znovu změřili oči. Dnes jsem koukala na internetu a žádný lékař z okolí Kolína a Kutné Hory nedělá brýle a kontakní čočky. Jedině ve Fokus Optik, tam se platí 250 Kč za vyšetření zraku (pokud si uděláte u nich hned brýle tak je to zdarma), udělají i vyšetření na čočky, bohužel se ale domnívám, že je pořád mít kartu u klasického očního lékaře než optika - ten mi za moje zdraví očí nezodpovídá.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem teda na kontroly kvůli čočkám nechodila, jenom k očnímu jednou za rok kvůli brýlím, jestli se zrak nehorší, to by snad poznal, kdybych měla něco s očima. Čočky jsem objednávala z netu, dioptrie furt stejné.

arrow
profile_image
margotinka
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak jsem koukala na stránky Fokus Optik a mají čočky co si kupuji za 609 Kč, ale to je eshopová cena. V kamené prodejně mají asi ceny jiné že?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené