Ahoj, chtěla bych Vás poprosit o radu..prodělala jsem si MA a po drastickém hubnutí jsem přestala menstruovat..nyní už jsem v pořádku ale ani po tří měsíčním užívání léku estrofen a provera se mi nedostavila menstruace..gynekolog mně poslal na endokrinologii ale jsem objednaná až na červen a tak se Vás chci zeptat jestli nevíte čím to může být že se mi zatím menstruace nedostavila...jedině mně napadá že bych možná mohla ještě přibrat ale tak příjde mi že nějaké dvě tři kila by asi nebyly rozhodující

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
Menstruace se nedostavila protože organismus není ještě srovnán k normálu. Tři měsíce jsou krátká doba. Gynekolog se Ti pomocí hormonů snaží navodit cyklus menstruace. První polovina je estrogen a druhá progesteron. Ještě bych počkala, až co řekne endokrinolog, co objeví a na co přijde. Asi bys měla tak 5 kilogramů přibrat.
Já jsem mívala menstruaci 1x za 20 dní, tak mi Proveru dávali kvůli tomu, abych mensez měla až 28 den. Taky jsem byla dost hubená a menstruaci jsem měla skoro pořád. Pak mi dodatečně přišli na zvýš. funkci štítné žlázy
Buď trpělivá, určitě se to spraví.
Menstruace také chybí při snížené funkci štítné žlázy- i když při té se spíše nabírá váha. Ale možné je všechno.
E

Reaguji na erin:
Díky moc za info já mám teda docela větší chut k jídlu ale nijak výrazně nepřibírám to jedině když si třeba dám trochu víc sladkostí ale jinak ok..také mám docela v poslední době sucho v krku a celkově mám pocit že mi ta menstruace už chybí..no asi nezbývá nic víc než čekat na další vyšetření ..

to je ta píchaná depo provera nebo to je něco jinýho?

Reaguji na nikita13:
normální prášek

aha,já to měla jako píchanou antikoncepci a taky jsem u toho neměla VŮBEC menstruaci (asi rok) a strašně jsem po tom přibrala,takže já už si ji nikdy nedám,je to už fakt dlouho.

Reaguji na nikita13:
Aha..tak to já po ní nepřibírám..maximálně zadržuji více vody možná a také mám větší chut k jídlu ale jinak jsem nic nezpozorovala jako nějaké vedlejší účinky..spíš mně vadí že zatím mi to vůbec neprovokuje menstruaci jelikož už kdysi jsem proveru brala a při stejné váze jakou mám tedka se mi menstruace spustila ale tedka nic tak nevím

Reaguji na michaella:
tak to máš asi něco trochu jinýho,asi je rozdíl prášek provera a píchaná antikoncepce depo provera.nemáš to jako antikoncepci,ne?

Reaguji na nikita13:
jako anti to nemám určitě..mám to právě naopak na to vyprovokování

to je fakt něco jinýho,to jsem ani nevěděla,že existuje samotná provera,tak nic někdy se právě rozházená menstruace upravuje antikoncepcí.

arrow
profile_image
Alessandra.
od 3. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja som asi 4 mesiace po vysadení HA, MS sa mi dostavila len raz, zatial stále len čakám na ďalšiu. Tiež som dosť štíhla a aj sledovaná na endokrinologii, takže asi to mňže súvisieť so všetkým.

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A bereš stejné množství té provery jako jsi brala minule, když ti ms chodila? Já brala proveru několik let, postupně se mi snižovalo množství, ms chodila i když jsem brala snad půl nebo čtvrt prášku, ale když jsem vysadila, tak nic. Taky jsem četla, že abys měla ms, musíš mít určité množství tuku v těle, tak ten ti možná chybí. Nebo máš prostě rozhozený organismus po té MA, uvidíš, co ti na té endokrinologii řeknou, určitě ti budou brát krev.

Reaguji na Aileenka:
Ano, beru stejné množství jako tenkrát takže jedině je možné že i když mám stejnou váhu jako tenkrát tak mám třeba méně tělesného tuku ale stejně mi asi více řeknou na endokrinologii

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
Provera tablety se berou proto, aby se menstruce posunula na den, kdy opravdu má být.
Když mi zdiagnostikali vysokou funkci štítky, tak mi endokrinolog doporučil i napsal Norethisteron tbl. A bylo dobře. Menstruace se posunula a srovnala asi tak za 3 měsíce. Sám se moc divil, že mi gynekoložka napsala tu Proveru, ta prý se k nemocné štítné žláze vůbec nehodí.
Počkej na toho endokrinologa. A nebo za ním jdi hned s tím, že nevíš, co dělat a snad by Tě vzal. Stejně Ti bude brát krev a na výsledky se čeká. Takže už bys to měla za sebou.
Měj se hezky
E

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené