arrow
profile_image
KarinKaro
od 6. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Studuji (práva, individuální studium) při práci na HPP, to není nic výjimečného, dělá to dnes každý druhý. A nechci se vymlouvat na to, že mám na studium kvůli práci méně času. Ale jde mi právě o to, že nemám vůbec dobré známky. Mám špatný průměr, nemám ani jednu jedničku a říkám si, jestli to o něčem nevypovídá, např. o tom, že na téhle škole nemám co dělat? Třeba je to kvůli tomu, že se učím špatným způsobem nebo hraje roli velká nervozita. Nemáte nějaké tipy, jak si zlepšit průměr nebo jak dosahovat lepších výsledků, popřípadě tipy na to, jak u zkoušky lépe prospět? Nebo neřeší někdo podobný problém?

Pokud studium zvládáš s dostatkem kreditů, tak bych asi průměr moc neřešila a už vůbec ne otázky typu, že na škole nemáš co dělat. Pokud o každý kredit bojuješ a daří se ti postupovat studiem, tak gratuluji. Spolužačce stačí jednou přečíst skripta a ze zkoušky má za A, B. Já se učím víc a tyto známky jsem ještě neměla Jinak se pořádájí různé semináře např. Kurz efektivního učení, Time management... něco takového by ti mohlo pomoci

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na KarinKaro:
Není A od Kandalce jako A od Filipa (nebo také není A od Večeřu jako A od Polčáka...)

Nedělala bych si s tím vůbec hlavu. Nač?
Umíš to? Orientuješ se ve výuce? A "pouze" známky jsou neA?
Tak to neřeš. Na průměr se opravdu nehraje. A takové to "nemám na té škole co dělat, když nemám A od shora až dolů" - to je pitomost
Záleží, co umíš reálně.
U nás byli (taky PrF MU) mnohem šikovnějši a zorientovanější ti, kteří něco uměli z praxe, uměli to použít, dovedli si spojit souvislosti i z jiných předmětů a vyřešit problém, než někdo, kdo se tupě nabifloval všechna dělení a poučky ale pak mlčel.
Přímá korelace se známkami tam vůbec být nemusí.

Tipy na učení ti ale nedám. Já se učila poprvé pouze na státnice. Jinak jsem studiem proplouvala.
Co mě bavilo, to mi šlo samo od sebe a měla jsem z toho A nebo B i tak, a co mě nezajímalo (ŽP, pozemek a správa, božemůj), tak se prostě jelo "na zelenou", bez ohledu na písmeno

Taky si myslím, že by se známky neměly tolik řešit - rozhodně si z toho nedělej špatnou hlavu. Maximálně tak na přijímačky na další studium ale i tak to není směrodatné.
Já studuju stavárnu na VUT, proplouvám celkem dobře ale s tím, že se na každou zkoušku učím max. dvě tři hodinky. Sice mám za studium jen jedno "áčko" (jsem ve čtvrťáku), ale u nás jsou spíš důležitější zápočty (projekty). Jsou i tací, kteří se učí na zkoušku týden ale já se to nehodlám učit, když to není k oboru, který nechci dělat a o průměr mi nejde. Samozřejmě předměty co mě baví se mileráda naučím, protože to dělám s radostí.
Takže hlavu vzhůru, protože jestli zvládáš práva při HPP tak velká gratulace! Já chodím na DPČ s tím, že vstanu v 7 do školy a na dělání projektů a domů se z práce dostanu kolem 21 hodiny a takhle pořád dokola už rok a půl. Když se chce, jde to jak se dívám i u tebe.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud člověk vyloženě nejede na nějakej červenej diplom, či stipendium, tak jsem nepotkala nikoho, kdo by na ty známky koukal. A ty červený vyjímky působily spíš odstrašujícně - věčně vystresovaný, nervy pomalu kvůli každýmu úkolu... no spíš oceňuju, když to lidi berou s nadhledem.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaký máš známky je úplně fuk. Pokud tě to studium, obor, baví, tak nemáš co řešit. Já známky na vejšce vůbec neřešim, na základce a střední jsem si na tom zakládala ale tady je to jedno. Důležitý je tu zkoušku mít, je jedno za kolik. Jeden vyučující chce třeba načíst 5 knížek, jinýmu stačí k udělení zápočtu/zkoušky seminárka, na ústní se třeba blbě vyspí a i když to umíš sebelíp, tak s áčkem neodejdeš. V tom se fakt nemá cenu patlat.

Cituji marsse7: Já studuju stavárnu na VUT, proplouvám celkem dobře ale s tím, že se na každou zkoušku učím max. dvě tři hodinky. Sice mám za studium jen jedno "áčko" (jsem ve čtvrťáku), ale u nás jsou spíš důležitější zápočty (projekty). Jsou i tací, kteří se učí na zkoušku týden ale já se to nehodlám učit, když to není k oboru, který nechci dělat a o průměr mi nejde. Samozřejmě předměty co mě baví se mileráda naučím, protože to dělám s radostí.

Studuju to stejný a já jedu prostě na zelený "splněno", A mám taky jen jedno a vůbec to neřeším... stejně to v budoucnu nebude nikoho zajímat... nebudu nad učením trávit týden, jen abych měla dobrý známky

Reaguji na Cherry_:
přesně tak ... u nás není vůbec priorita známky, ale udělat vůbec ten zápočet... zkouška už je jen taková pro mě chuťovka, ani ne tak z půlky těžká jako dopracovat se k zápočtu (ale chodím na obor konstrukce a dopravní stavby, kde máme samé statické výpočty betonových konstrukcí atp. do každého předmětu, takže soudím podle toho)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené