Ahoj, s přítelem máme hypotéku na byt, kterou již nejsme schopni splácet Přítel měl výplatu vysokou, ale bohužel o práci přišel. Po tom, co jsme neuhradili pár splátek, jelikož jsme na ně prostě neměli, tak nám vyhrožují žalobou nevíte někdo, co by se dalo dělat? Jinak přítel již práci má, ale dočasnou za mizivý plat můj plat je taky nízký, jelikož nemám plný úvazek. předem děkuji za radu. Elis

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elis85:
ahoj a nedají se oddálit nebo snížit splátky? U některých hypoték to prý jde..ale nevím za jakých podmínek ji máš ty podepsanou..

Cituji Elis85: Po tom, co jsme neuhradili pár splátek, jelikož jsme na ně prostě neměli, tak nám vyhrožují žalobou

Nechápu, že jste se neozvali dříve.
V první řadě musíte začít komunikovat s bankou
Zcela určitě jdou snížit splátky, nebo dokonce odložit, ale hlavně musíte začít komunikovat.

arrow
profile_image
Majklik
od 1. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak určitě říct té bance, u které ste si vzali hypotéku, že manžel přišešel o práci a že nemáte na splátky (pokud ste to ještě neudělali). Bohužel pokud se Vaše situace nezlepší, pak je největší pravděbodobnost, že o byt příjdete ..

Máš SZ.

arrow
profile_image
sarance1986
od 4. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Snížit splátky jdou maximálně v reklamě
Záleží kde hypošku mají. Většinou banku zajímají jen prachy a nějaké posouvání splatnosti je nezajímá. A ani pojištění neschopnosti splácet většinou nejde uplatnit.
Banka vám prostě většinou nepomůže.

Úvěr se zesplatní, nemovitost prodá v dražbě za 60-70% odhadní ceny a vy nebudete mít kde bydlet a ještě budete dlužit další statisíce.

Jediné řešení je začít jednat a nemovitost nabídnout k prodeji a nový zájemce si hypotéku vyplatí. Ale samozřejmě musí být hypotéka na méně peněz než je cena nemovitosti na trhu. Což se né vždy musí povést pokud jste kupovali nemovitost v roce 2007-2008 kdy byly ceny na vrcholu.
O prodeji můžete informovat banku a třeba vám navrhne dobrovolnou dražbu, ale záleží co je to za nemovitost abyste se jí zbavili a nezbyl vám dluh.
Ale jediné řešení je se jí co nejrychleji zbavit.

Cituji sarance1986: Snížit splátky jdou maximálně v reklamě. Většinou banku zajímají jen prachy a nějaké posouvání splatnosti je nezajímá.

To je hloupost. Pokud začnou klienti komunikovat včas, většina bank nabídne řešení. To co jsi napsala ty, se vztahuje na klienty, kteří nekomunikují, nebo o řešení zprostředkované bankou, nestojí.
Ovšem, pokud zakladatelka s přítelem nezaplatili pár půjček, tak to může být vážný problém. Ideální je, kontaktovat banku ve chvíli insolvence.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

začít komunikovat s bankou, ale podle mě je už pozdě, když na Vás chtějí podat žalobu…okud by byli ochotni něco odložit nebo snížit, tak v téhle fázi o tom už trochu pochybuju, z tvého příspěvku vyplývá, že už neplatíte delší dobu…ale za zkoušku nic nedáte…ručíte předpokládám tím bytem, takže o něj přijdete, banka ho zpeněží, tím se větší část hypotéky pokryje a zbytek budete muset následně splácet…jak navrhuje sarance, šlo by byt prodat, tím by se zaplatila hypotéka (i když možná ne celá) a jít bydlet někam jinam, kde na to budete mít…je myslím celkem jasné, že neplatiče banka trpět nebude, není to charita…a pro příště mít odložené něco bokem, právě pro případ, že byste v průběhu splácení hypotéky přišli o práci...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

a jak máte velké splátky? A až příjdete o ten byt, tak budete mít dost financí na nějaký podnájem?

arrow
profile_image
Shellby26
od 23. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

U jaké banky máte tu hypošku?

arrow
profile_image
sarance1986
od 4. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U modrý pyramidy jsme platili vždy 5let včas i před datem splatnosti a jakmile jsme jednou byli trochu bez peněz a z předstihem to chtěli řešit, tak se s náma v bance na to nikdo nechtěl bavit a jen mleli pořád dokola, že při čtvrtý nesplacený splátce se úvěr zesplatní. Samozřejmě to jinde může být jinak, ale pochybuji. Každopádně pokud jí už vyhrožují žalobama tak je to stejně už jedno.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Proč jste dávno nekomunikovali s bankou? Hned, jak jste zjistili, že na to nebudete mít? Teď vám těžko podají pomocnou ruku... Porušili jste smluvní podmínky a to je ******. U koho to máte? Nebylo by špatný naspat víc informací. Máte pojištění schopnosti splácet, nebo tak něco? Napsala jsi moc málo informací, takže těžko radit. Ale zásada je, ozvat se dřív, než banka

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené