arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
moje právnička nějak nestíhá a mě tak trochu hoří u zadku. Doufám, že mi poradíte.
Mám rozjednanou koupi bytu a přijde mi, že RK protahuje podpis kupní smlouvy.
13.11. jsem podepsala rezervační smlouvu. Platná je 30dní od podpisu. Chápu dobře, že do těch 30dnů musí být podepsaná kupní smlouva jinak mi rezervace padá? Nebo stačí to, že je to v běhu? Vyřizuje se hypo a pořád si přeposíláme návrhy smluv, protože se nějak ne a ne dohodnout.

A teď bych ještě potřebovala jednotlivé bodíky, které se mi tam nezdají.. Nebýt následujících 3 bodů tak podepisuju..

Ve smlouvě od RK stojí, že pokud nebudou částky z mých zdrojů a od banky poslané do úschovy do 3 dnů ode dne kdy bude smlouva spolu s návrhem na vklad do KU podána ke vkladovému řízení, tak prodávající zaplatím pokutu 100tis.

Dál je tam, že nemovitost bude předána do 5 prac. dnů od připsání částky XY na účet prodávající

a poslední je že já i banka pošleme peníze do úschovy do 3 dnů od podpisu smlouvy o úschově.

Jsem paranoidní nebo to není uplně dobře?

arrow
profile_image
Its.so.fluffy
od 20. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Platná je 30dní od podpisu. Chápu dobře, že do těch 30dnů musí být podepsaná kupní smlouva jinak mi rezervace padá? Nebo stačí to, že je to v běhu?

V této lhůtě by se měla podepsat kupní smlouva. Ovšem v rezervační smlouvě by mělo být napsané, že nárok na rezervační zálohu má RK pouze v případě, že by k podpisu nedošlo tvou vinou. Za což je však nepovažuje to, že by ti nebyla schválena hypotéka. Nicméně 30 dní mi přijde jako hodně krátká doba na to, když si teprv vyřizuješ hypotéku. Je tu samozřejmě možnost, že chtějí, aby ti záloha propadla s tím, že jim ji zaplatíš znovu, když už jsi do toho peníze vložila. Záleží, co to je za realitku.

Cituji Janča92: Ve smlouvě od RK stojí, že pokud nebudou částky z mých zdrojů a od banky poslané do úschovy do 3 dnů ode dne kdy bude smlouva spolu s návrhem na vklad do KU podána ke vkladovému řízení, tak prodávající zaplatím pokutu 100tis.

Vysoká pokuta a pak - nesmysl. Prve pošlu peníze a až potom podávám na katastr.

Cituji Janča92: nemovitost bude předána do 5 prac. dnů od připsání částky XY na účet prodávající

To je plus pro tebe. Není výjimkou, že jsou stanoveny x-měsícové lhůty na stěhování. Samozřejmě po předchozí vzájemné domluvě. Ale toto je dle mého v pořádku.

Cituji Janča92: já i banka pošleme peníze do úschovy do 3 dnů od podpisu smlouvy o úschově

Smlouva o úschově se podepisuje společně s kupní smlouvou. A od jejich podpisu je bezodkladně posílají peníze. Zde není proč s jejich posíláním čekat. Formulovala bych to ale spíše tak, že budou peníze do 5 dnů připsány na účet od podpisu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

V rezervační smlouvě je to napsané takto:
Pokud k uzavření obchodu nejpozději do konce doby platnosti této smlouvy nedojde výlučně z důvodů na str prodávajícího, mám nárok na vrácení rezervačního poplatku

Pokud k uzavření obchodu nejpozději do konce doby platnosti této smlouvy nedojde výlučně z důvodů na str kupujícího (zejména z důvodu nezajištění dostatku fin. prostř. k úhradě ceny), nemá kupující nárok na vrácení.

Cituji Its.so.fluffy: Vysoká pokuta a pak - nesmysl. Prve pošlu peníze a až potom podávám na katastr.

pokuta je vysoká a mám pocit, že je tam daná z trucu

Cituji Its.so.fluffy: Cituji Janča92: nemovitost bude předána do 5 prac. dnů od připsání částky XY na účet prodávající
To je plus pro tebe. Není výjimkou, že jsou stanoveny x-měsícové lhůty na stěhování. Samozřejmě po předchozí vzájemné domluvě. Ale toto je dle mého v pořádku.

Moje právnička tam napsala, že bude nem.předána v den připsání částky na účet prodávající.. vždyť takhle pošlu peníze a prodávající bude mít jak peníze tak pořád ještě byt.. a navíc těch 5 dní bude mít stále přístup do bytu, který už bude mým vlastnictvím.. nebo to nechápu správně? Je to síla, mám pocit, že RK rejžuje na rezervacích, protože jsem se dozvěděla, že jsem asi 3.zájemce.. těm předešlým prý nedali hypotéku, ale spíš mám pocit, že v tom byla nějaká levota ze strany RK

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty posíláš peníze do úschovy a až je byt na katastru přepsaný na tebe, je ti i fyzicky předaný, tak posílá peníze prodávajícímu. Neposílá se celá částka, bývá zvykem dohodnout ve smlouvě o úschově, že pošle částku nižší o dań z převodu a daň pošle FÚ z úschovy, aby byla záruka zaplacení. Kdo tuto daň platí je nutné uvést v kupní smlouvě, pokud to tam není, znamená to, že ji zaplatí prodávající. Tedy z úschovy. Na vyklizení a předání bytu je 5 dní doba normální. Byt už bude tvůj(zatím formálně na KN), peníze v úschově a budou vyplaceny po předání bytu.

arrow
profile_image
Its.so.fluffy
od 20. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Pokud k uzavření obchodu nejpozději do konce doby platnosti této smlouvy nedojde výlučně z důvodů na str kupujícího (zejména z důvodu nezajištění dostatku fin. prostř. k úhradě ceny), nemá kupující nárok na vrácení.

Tak pak je to jasné. Lhůta pro vyřízení hypotéky je to krátká a je to stavěné tak, jak jsem psala.

Cituji Janča92: pošlu peníze a prodávající bude mít jak peníze tak pořád ještě byt.. a navíc těch 5 dní bude mít stále přístup do bytu, který už bude mým vlastnictvím.. nebo to nechápu správně?

To je sice pravda, ale není to nic nestandardního. Vem si, že třeba v daný den, kdy dojdou peníze, se například nemusíte na předání časově shodnout, navíc prve se musíte dozvědět od advokáta, že peníze přišly apod. Z mého pohledu je podmínka předání v den přijetí peněz přehnané.

Cituji Janča92: mám pocit, že RK rejžuje na rezervacích, protože jsem se dozvěděla, že jsem asi 3.zájemce.. těm předešlým prý nedali hypotéku, ale spíš mám pocit, že v tom byla nějaká levota ze strany RK

V tom případě je to jasné a troufám si říct, že i ty přijdeš o peníze. Je to nehoráznost. Nejedná se náhodou o RK Sting či M&M?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Its.so.fluffy:

Cituji Its.so.fluffy: V tom případě je to jasné a troufám si říct, že i ty přijdeš o peníze. Je to nehoráznost. Nejedná se náhodou o RK Sting či M&M?

nene, ani jedna z nich to není.. až by bylo po všem tak bych napsala název, ale takhle raději jmenovat nebudu

Dnes jsem mluvila s mou právničkou.. pokutu 100tis mi tam nechala. Navíc jsem mluvila i s holčinou co dělávala makléřku a říkala, že to ve smlouvách mívali taky, že je to sice divný, ale "normální". Právnička mi tam nechala i bod s 5 denní lhůtou na předání nemovitosti - tak jenom budu chtít vědět proč tak chtějí mít tuhle lhůtu, když je byt prázdný a nepotřebují čas na vyklizení... Ale jsem docela v klidu, když píšete, že je to normální..
Upravila mi jenom bod 1 a sice, že peníze z mých zdrojů budou poslány do úschovy do 3 dnů od podpisu smlouvy a smlouvy o úschově a banka to pošle do XY (mám se domluvit do kdy to banka je schopná stihnout) dnů taktéž od podepsání obou smluv.. jelikož to nejspíš budu podepisovat 11.12. (pátek), tak budu chtít doplnit do 3 pracovních dnů jelikož by tam ty peníze musely přijít do pondělí a to se přes víkend nestíhá.. bere se to tak, že jo? víkend se počítá jako den, ale když bude pracovní den tak se víkend jakoby "nuluje"?
Nicméně, prý jsme se už všichni na smlouvě shodli, tak už jenom čekám na vyřízení hypo.. tak snad to bude ok.. Děkuju za názory holky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené