arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj ,
potřebuji znát Váš názor a pohled na věc .
Vystudovala jsem Obchodní akademii a Vysokou ekonomickou školu. Už na základce jsem se rozhodovala, co bych chtěla dělat. Chtěla jsem být kadeřnicí, ale myslela jsem si, že se tak neuživím, že vydělávají moc málo peněz. Tak jsem si zvolila to, co jsem musela a nebavilo mě - Ekonomku. Prostě i po střední jsem uvažovala tak, abych byla zabezpečená, měla peníze a neřešila jejich nedostatek. Po škole jsem nastoupila na Úřad práce jako administrativní pracovnice. Tři měsíce mě to bavilo, pak na mě přišla krize a chtěla jsem vypadnout. Našla jsem si jinou práci - účetní, ekonom. Zase, 3 měsíce mě to jakš takš bavilo (to byla spíš nucená radost z toho, že dělám něco, na co mám školu, ale ve skutečnosti to fakt dělat nechci, nechtěla jsem si to přiznat. Po roce jsem odešla. A konečně si přiznala, že povahově jsem pro povolání kadeřnice. Nyní pracuji teprve tři dny na Finančním úřadu a mám hrozné deprese. Prostě ty úřednické paní (jsou milé a hodné), ale jsou úplně někde jinde než já, myslím povahově. Prostě se tam necítím vůbec dobře, práce mě dost nebaví a každý den jsem zoufalá. Druhý den jsem to nevydržela a rozbrečela jsem se, jak jsem nešťastná, že dělám zase něco co nechci. Od října si budu dělat kadeřnický kurz a postupně realizovat svoje vysněné povolání.
Jaký máte prosím na to názor? Nevím, nepřijde mi moc normální, aby mi práce, kterou nemám ráda, tak moc ničila náladu a život. Kadeřnice by mě bavila hodně a hlavně se na ní hodím povahově. Jak to máte prosím Vy? Děláte to, na co máte skutečně povahu a baví Vás to? Jste v práci šťastní? Makám celkem 1,5 roku a mám toho plný zuby, přesto mě pracovat baví, ale ne úředničina

arrow
Neprodává v Bazaru

Já bych šla za svým snem než se takhle trápit. Zkusila jsi to, zjistila jsi, že to nejde, takže je na čase jít o dům dál. Myslím, že jsi udělala dobře, že jsi se přihlásila na ten kurz než aby sis za pár let, kdy bys byla zaprděná v kanceláři brečela stále nad tím, že jsi to měla udělat, když ještě nebylo pozdě. Myslím, že tě znám z jinejch příspěvků a mám pocit, že jsme asi věkově na tom stejně (25-27 let), ne? To je super, to jsi mladá a ještě máš dost času před sebou, abys dodělala kurz a udělala si nějaký zázemí v nový práci.
Není nic horšího, než když tě práce nebaví. Já teda nechodím do práce vyloženě happy a s pocitem, že se tam těším, ale baví mě to tam, mám to tam ráda a neměnila bych. Proto si nedokážu představit jak moc na nic to musí být, když je tomu naopak. Každopádně hodně štěstí přeju!!

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli chceš být kadeřnice, jdi si za svým snem, dělej, co tě baví. I kadeřničinou se dá velmi slušně uživit.
Ale tu úředničinu bych taky nezatracovala, ty ses vrhla do státní správy, kde jsou lidi asi i věkově někde jinde než ty, tak nestálo by aspoň za to vyzkoušet něco jiného, dynamičtějšího, někde v korporátu třeba?

arrow
Neprodává v Bazaru

Dělej co tě baví Já chtěla dělat floristku. Po nastupu do školy a chovaní dotyčné učitelky jsem se spíše zaměřila na dělaní zahrad a řekla že floristku nikdy. Z návrhovaní zahrad, ale sešlo. A já jsem dělala 4 roky v úplně jiních oborech jen proto abych něco dělala. Teď po 4 letech jsem přišla na to že floristika je můj sen mám za sebou floristicky kurz a jdu proti všem kteří mě od toho odrazují za svým snem

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já bych úplně nezavrhovala ani tu ekonomiku, jen sis prozatím vybírala hrozný místa - tam by měl krizi asi každej
nechceš zkusit něco v soukromým sektoru?
každopádně držím palce i s tou kadeřničinou, já myslím, že se v tom můžeš najít...a taky myslím, že nebude problém uživit se....rozhodně to bude víc, než na ÚP

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

[cituji=VeronikaEma myslím si, že tě taky znám mě je 24 let
děkuji ti za oporu, tu právě teď potřebuji slyšet. Jen nechápu, proč jsem to neviděla dřív, prostě realita, jako práce, je někde jinde, než škola, asi...

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Vanity:
ano, jsou tam lidi jiní i věkově, přemýšlela jsem, že bych práci zase změnila, ale přítel mi radí, že mám teď zázemí, pěkný peníze a že se mám soustředit na kadeřnici (je to snad to jediný, co mě baví a co se dá snadněji zrealizovat než třeba psycholog).

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mi25:
páni, tak to moc gratuluju je to super, že si člověk jde za snem a dokáže to, jsi fakt dobrá

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lucis:
v soukromých sektoru myslíš co konkrétně? Dělala jsem ve firmě tu účetní, ekonoma a to už nikdy Moc děkuju za podporu, je to milý a hlavně to dodává naději, budu dělat všechno pro to, abych to uměla precizně Jen nějak přetrpět tady zase, než se to naučim...

Je to TVŮJ život a měla bys ho žít podle sebe. Je dobré být zaměstnaná, ať máš finanční stabilitu a mezitím si dělej kurz. Být kadeřnicí je krásná práce a myslím, že právě lidé jako ty jsou v oboru mnohem lepší, než těch x holek, co se vyučí jenom proto, že musí a pak to podle toho taky vypadá. A ten výdělek je taky mnohem větší, než na úřednickém postu. A to, co jsi teď vystudovala, se ti bude tak jako tak hodit - marketing, účetnictví, i tohle budeš jako kadeřnice potřebovat

Já taky dělám úplně něco jiného, než co jsem vystudovala, ale to jsem věděla už na škole, bavila mě ta škola, ale studovala jsem ji jen proto, že mě to bavilo a zajímalo, ne kvůli kvalifikaci do práce.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tě chápu. Ono totiž v jednu dobu každému cpali, že s ekonomkou uděláš díru do světa a peníze se ti budou sypat a že učiliště jsou pro negramoty apod. taková blbost. Dneska vydělává kadeřnice stejně a nebo víc to samé jiná povolání, která jsou spíše fyzického rázu. Ve výsledku každý s ekonomkou sedí v kanclu. Dělá zapisovatele dat apod. a to se nedivím, že to někoho nebaví. Zvlášť, pokud to dělá jen pro ty peníze. Je to nudná práce. Samozřejmě, že každá kancelářská práce je jiná, ale já dělala také v kancelářském prostředí po škole a myslela jsem, že se zblázním. Ve výsledku jsem zjistila, že by mě taky bavilo dělat raději vlasy, než kancl. Nakonec dělám hodně papírování, ale na sebe podle svého času.

Určitě bych neváhala a šla si za tím, co mě baví. To je podle mě nejdůležitější dělat něco, co tě baví. Případně si na té práci najít něco pozitivního.

arrow
Neprodává v Bazaru

Myslím si, že mezi referentkou na finančním úřadě a kadeřnicí žádný velký platový rozdíl nebude, ba naopak, taková Petra Měchurová určitě složenky poplatí v pohodě Chápu tě, jsi pořád mladá, a pokud je to tvůj sen, jdi na ním!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na skarma007: Škola tě má šanci připravit na povolání teoreticky. Praxe ale mnohdy je úplně jiná. Já jsem to taky tak měla a myslím, že to potvrdí většina lidí. Neviděla jsi to nějakou dobu, ale to je naštěstí pryč, ty sis uvedomila spoustu věcí a můžeš začít konat!

Reaguji na Easyway: Já bych i řekla, že si platově o mnoho polepší, pokud bude šikovná a udělá si klientelu. Běžné úřednice a jejich platy radši nekomentuju, zatímco moje kadeřnice má denně od 10 do 17-18 hodin jednu zákaznici za druhou, někdy i soboty svatby, každá tam minimálně tu tisícovku necháme, když si odpočítá nájem + služby a materiál, odvody, zůstávají jí velmi hezké peníze za práci, kterou má ráda, s vědomím, že má to, co si vydělá, co si nevydělá, nemá.

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Michele:
ano, to máš pravdu, tyto znalosti se mi budou dost hodit Děkuji za podporu.
a co děláš za práci, jestli se můžu zeptat?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené