arrow
profile_image
katjuska
od 15. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj
Přemýšlím už dlouho, co mám dělat. Na ZŠ jsem se učila od 3. třídy Nj a od 7. třídy jsem začala s ruštinou. Problém je, že teď jsem na střední (ve 3. ročníku) a anglicky neumím ani slovo U některých VŠ dokonce píšou, že požadují pro přijetí pohovor v Aj.
Myslíte si, že s tím v budoucnu budu mít velký problém? Třeba během VŠ bych se mohla něco naučit, ale teď při střední mám tolik učení, že bych po nějakém anglickém kurzu neměla ani trochu čas, navíc příští rok budu ještě maturovat..
Na VŠ bych chtěla na psychologii, tam bych problém mít neměla, ale ted umí anglicky každý. jen já ne, co si o tom myslíte..? Neobejdu se bez toho..?
(co mne trochu uklidňuje je, že znám 2 holky, co se Aj také neučí ale to je tak jediné)

Cituji katjuska: ale teď při střední mám tolik učení, že bych po nějakém anglickém kurzu neměla ani trochu čas

Ale notak! Výmluvy! Tak třeba místo sezení na omlazení by ses mohla denně např aspoň půl hodiny učit ne? Neříkej mi, že si na to žádnej čas nenajdeš.

Cituji katjuska: co mne trochu uklidňuje je, že znám 2 holky, co se Aj také neučí

Tak hlavně, když tě to uklidňuje Něco dělej a nedívej se na okolí. Snad když něco chci, tak si za tím tvrdě jdu a hlavně se snažím ne? A naučit se anglicky opravdu nepatří mezi složitý věci.

arrow
profile_image
mle
od 4. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud chceš jít na psychologii třeba na FSS MUNI, tak tam pro celou fakultu platí nutnost odstudovat za bakalářské studium minimálně jeden předmět v aj, ale jazykové kompetence na úrovni B2 si můžeš plnit klidně na němčině. Každopádně na vš bývají často studijní materiály v aj. Dobře si zjistit, jestli to podobně nemají i na jiných psychologiích, skoro bych řekla, že jo. Navíc se obory a vysoké školství vůbec hrozně rychle vyvíjí a co platí dneska, nemusí platit zítra. Můj brách se aj nikdy neučil a na VUT z ní bude dělat zkoušku, takže už šprtá, já měla jako hlavní jazyk němčinu, zkoušky na vš mám z němčiny, ale předmět v aj jsem musela absolvovat a běžně se předpokládá, že všichni umíme, některé materiály v angličtině taky jsou. Ty jsi zaměřená humanitně, takže 100% se s aj setkáš.

když buddeš do konce života sedět doma a pracovat někde, kde anj. potřebovat nebudeš, tak se bez ní samozřejmě obejdeš..v momentě ale kdy budeš chtít vycestovat do zahraničí budeš vděčná alespoň za nějaké základy..

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli si myslíš, že na VŠ budeš mít víc času na nějaké učení navíc než na střední, tak jsi podle mě na omylu. Třeťák na střední je podle mě ideální, i když samozřejmě každá škola je jiná. Jinak podle mě aspoň základní znalost angličtiny je v současnosti nutností. Už jen proto, že se na psychologii napoprvé nemusíš dostat (jako většina lidí), budeš potřebovat jít aspoň na brigádu a teď chtějí na každých pozicích, i když tam třeba nežbleptneš ani slovo, minimálně základní znalost angličtiny. Ostatní jazyky jsou výhodou, ale kdo neumí anglicky, jakoby nebyl (obrazně řečeno).

arrow
profile_image
iryska
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, no nechci strašit, ale ono snad na každé VŠ máš mezi předmětama cizí jazyk.....A většinou právě požaduji tu anglinu. Třeba u nás na ekonomické VŠ musíme během studia mít 2 různé jazyky (z toho jeden jazyk musí být právě ta aj). A pokud si myslíš, že na VŠ budeš mít učení míň než na střední, tak si troufám říct, že se mýliš Můžu to porovnat třeba s tim, co se musíš učit na maturitu. Na maturitu se musíš učit zhruba 4 předměty, zatímco na VŠ máš třeba 7 předmětů a na každý je tolik učiva jak k maturitě. A to máš zkoušky každý semestr, ne jako maturitu po 4 letech

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obavám se, že když nebudeš mít problém na Vš, tak při každém pohovoru o zaměstnání určitě. Angličtina je dnes brána jako samozřejmost...

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Při studiu a cestování je angličtina věc nezbytná. Navíc je jednoduchá, určitě bych se ji začala učit ještě teď na střední. Ale pokud budeš celý život tady, tak se bez ní asi obejdeš, i když ze spousty "nedůležitých" důvodů je fajn ji umět.

arrow
profile_image
iryska
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Atalanta: Obavám se, že když nebudeš mít problém na Vš, tak při každém pohovoru o zaměstnání určitě. Angličtina je dnes brána jako samozřejmost...

Přesně tak.
Pokud se angličtinu nebudeš učit teď a čistě náhodou se ti poštěstí se ji vyhnout i na nějaké VŠ, tak potom se ji naučiš hodně těžko...hlavně když budeš starší.A s tou práci mají holky určitě pravdu. Dnes už SKORO aji po uklizečce chtěji aspoň základy aj.

arrow
profile_image
katjuska
od 15. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bucinek07: aspoň půl hodiny učit ne?

Mohla, ale jak začít? Chtěla jsem radu.. (Možná se vymlouvám, ale mám prostě pocit, že toho je na mě moc, prostě se pořád učím.. navíc mi připadá, že neumím nic)

Poradíte mi, jak se začít sama doma učit? (Knihy, učebnice..)

Já se angličtinu učím, ale máme fakt hodně blbýho učitele, co nic nenaučí, hrajeme hry atd. Takže z tý angličtiny toho opravdu hodně neumím! skoro nic....
Ale ruštinu jsem si zamilovala

Bez angličtiny jsi dneska v pr holka..tj já mluvim anglicky, německy, francouzsky a stejně se ještě učím další jazyk, protože se to prostě hodí. Může mít vysokých kolik chceš, ale bez angličtiny jsi dneska na háku. Když se budou rozhodovat mezi někým kdo anglicky umí a kdo neumí koho si asi tak vyberou? Na netu máš x stránek, kde se můžeš učit anglicky a nebo si na to někoho zaplatit..?

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji katjuska: Možná se vymlouvám, ale mám prostě pocit, že toho je na mě moc, prostě se pořád učím.. navíc mi připadá, že neumím nic

Promiň (nic proti Tobě) ale přijde mi, že se opravdu vymlouváš.
Ono všechno jde, když člověk chce.

Mně je třeba skoro 23, studuji 2 VŠ (práva a ekonomku), umím obstojně anglicky, plynulé rusky, domluvím se německy a nějaké základy španělštiny. A ještě mi to přijde málo. Nejsem šprt, normálně žiju, pracuji (sice ne na plný úvazek ale pracuji), stihám své koničky a nestěžuji si.

Poradila bych Ti, aby ses pro začátek zapsala do nějakého jazykového kurzu nebo začala chodit na doučování. Nemusí to být moc intenzivní, třeba jen 1-2 krát týdně, ale abys měla aspoň nějaké základy. Sama se k tomu doma si myslím bohužel nedokopeš

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EleanorWoods: Bez angličtiny jsi dneska v pr holka..tj já mluvim anglicky, německy, francouzsky a stejně se ještě učím další jazyk, protože se to prostě hodí. Může mít vysokých kolik chceš, ale bez angličtiny jsi dneska na háku.

tak tak....

arrow
profile_image
Ewiczkaaa
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

27

Neměla čas....mmm....kdo chce,hledá způsob,kdo nechce hledá důvod. Četla jsem článek o pánovi, který uměl plynule několik světových jazyků. Prý mu stačilo si nad každý sednout denně 15 minut. Takže tak A abych nebyla OT - Ano,v budoucnu budeš mít problém. Škola,cestování...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené