arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky mám na vás dotaz,už sem hledala všude možně a potřebuju získat co nejvíce informací-vlastním kadeřnický a kosmetický salon,který má již 40 letou tradici.Do dnešní doby byly prostory ve vlastnictví města,tzv. "dům služeb",ale město celou budovu prodalo,tudíž nás čeká nová smlouva na pronájem a cena.Jde o to že doteď sme platili nájem za prostory 1300,--což je nízká částka,ale zohledněn byl stav budovy-stará rozpadající se okna,praskající zdi,místy plíseň,atd,prostě 50 let stará budova.Nový majitel dnes přišel s cenou nájmu 750,- za metr2,což u nás dělá cca 30 000,- měsíčně,ve stejných prostorech,bez jakékoliv rekonstrukce...Takže chci vědět jestli je možné se nějak bránit,nebo na to má právo?Za takovou cenu se neplatí ani nájem u nás ve městě,je to cca 2000 obyvatel....Děkuji za každou radu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

At to počítám jak to počítám, vychází mi to že chtějí 30tis měsíčně za 40m čtverečních?

Určitě mají nárok ti nájem zvýšit, s tím nic nenaděláš. Je taky možné, že mají s prostorami jiné plány a prostě tě odtud chtějí dostat. musí jim být jasné, že tolik jim nedáš a nedal by to ani nikdo jiný.

Pokud tě z tama dostat nechtějí, měla by být možná rozumná domluva jak na snížení požadované částky a také zlěpšení stavu(rekonstrukce objektu). poptej se, koliku vás ve městě platí ostatní. jako s dřívější částkou určitě nepočítej, to na druhou stranu můžeš být ráda, že jsi tam vlastně byla zadarmo.

Bydlím v krajském měste a prostory přímo v centru stojí kolem 30tis, za 100m a vším zrekonstruovaným.

Pokud tě s chtějí vystěhovat, nic s tím nenaděláš, tak to prostě chodí. Na druhou stranu, pokud jste zavedený salon, pokud by ses přemistovala v rámci města,zákaznice za tebou půjdou a ještě ocení lepší a příjemnější prostory.

Čekala bych, že město bude myslet na dlouholeté nájemníky a zájemce o dům bude vybírat dle určitých podmínek a požadavků.

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Dirtyangel: Na druhou stranu, pokud jste zavedený salon, pokud by ses přemistovala v rámci města,zákaznice za tebou půjdou a ještě ocení lepší a příjemnější prostory.

Přesně tak, a pokud navíc seženete nějaké frekventovanější místo, tak seženete i pár nových zákazníků a za ty peníze co chce majitel určitě seženeš

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky v žádném případě mi nejde o cenu nájmu,pokud by to bylo nutné,dám to,nemám s tím problém,salonů mám šest a tohle je prostě ten ve kterém sem před patnácti lety začínala a je tam zavedená klientela,některé důchodkyně tam chodí i těch 40 let co kadeřnictví vůbec existuje.Já ho před patnácti lety převzala po paní co šla do důchodu,od té doby bylo všechno vpohodě....každopádně jde o malé město,kde takový nájem neplatí nikde,ani obchody na náměstí neplatí více jak 5000,- měsíčně....novým majitelům sem dneska volala,cena je podle nich pevná,až bude hotová rekonstrukce budovy,budou chtít 950,- za metr....částka pro mě problém není,ale jde mi o to jestli se dá nějak ohánět tím v jakém stavu je budova a jaké tam jsou podmínky pro práci....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji adrianqa: částka pro mě problém není,ale jde mi o to jestli se dá nějak ohánět tím v jakém stavu je budova a jaké tam jsou podmínky pro práci

I kdyby ti tam udělali zlaté kohoutky, tak za 40metrů na malém městě nemůžou chtít a v životě taky od nikoho ty peníze nedostanou.

Určitě můžeš argumentovat stavem prostor, taky jim udělat srovnání ohledně cen nájmů v okolí, popřípadě si vzít katalog z realitky v nejbližším větším městě, kde budou taky psané ceny nebytovek. To si může říct možná Praha, ale ani u nás by jim to nikdo nedal!

Jinak je to jejich věc, kolik po tobě chtějí, pokud to nemáš od města nějak ošetřené. Co jsem viděla, běžně se prodávají nemovitosti, ve které je třeba jeden byt s regulovaným nájmem a nový majitel s tím nic nenadělá. To by jsi ale věděla.

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji adrianqa: Holky v žádném případě mi nejde o cenu nájmu,pokud by to bylo nutné,dám to,nemám s tím problém

A nechtěla bys být v podstatně levnějším nájmu? Protože se mi zdá, že tě ti majitelé chtějí akorát oškubat a to bych jim ten nájem nezaplatila už z principu - příjde mi to docela sprosté- zvednout nájem na absurdní částku..

Cituji Dirtyangel: I kdyby ti tam udělali zlaté kohoutky, tak za 40metrů na malém městě nemůžou chtít.

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Majiiinka: samozřejmě chtěla,ale mám momentálně jeden zásadní problém-jak tady psala Dirtyangel,přestěhovat se jinam,nejsem proti,proč ne,ale teď řeším to,že není kde-město volné prostory nemá,tam sem už byla.Obvolala sem realitky a nic...místní bytovky nemají např kočárkárnu,nebo něco kde by se to dalo vybudovat....pár míst co ylo volných je už obsazených,bohužel kdybych předem věděla že se něco děje,budu to řešit dříve,ale nikdo se neobtěžoval nic oznámit a dneska přišli prostě s hotovou věcí....samozřejmě jít jinam je nejlepší,ale pokud nebude kam,tak mi nezbyde nic jiného než to prostě jaksi vydržet než se najde nějaké jiné řešení....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na adrianqa:

Ono podzim není nejlepší období na hledání prostor, ale pořád lepší, než ledne-únor. Než se vystěhuješ, měla by jsi na to mít tři měsíce, za tu dobu něco seženeš. Zadej to realitkám, napiš na FB, at se poptají i zákaznice.

Já bych na takové hnusné vydírání nepřistoupila. I když si můžeš dovolit to platit, není to fér. At si každý vydělává jak chce, když na to má žaludek, ale aby po tobě chtěli takovou částku, když vědí, že se ti odtud nebude chtít?

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji adrianqa: Obvolala sem realitky a nic

Tak to jsem nevěděla (.. Taky bych na takové hnusné vydírání nechtěla přistoupit, ale asi by mi nic nezbylo.. No každopádně bych pořád hledala, takhle aby na mě někdo špinavě vydělával .. Tak hodně štěstí

Ještě mě napadlo - nešlo by ten prostor třeba koupit, alespoň od těch majitelů, když už ne od města? Možná by tě to vyšlo finančně lépe a mohla by sis salón zrekonstuovat podle svých představ

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Nemůžeš dělat nic - buď budeš akceptovat a novou smlouvu podepíšeš a nebo si musíš najít jiný prostor.
Jinak u nebytových prostor a bytových jednotek nejsou stejná pravidla a i regulovaný nájem u bytů se již zvyšuje...( píšu o prostorech v majteku města, státu apd. )

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

je to na hlavu postavené.Ten, kto má nemovitosť,berie vysoký nájom, zdiera nájomcu, ktorý sa nadrie kým zarobí na nájom a niečo pre seba a je nútený zdierať zákazníkov...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené