arrow
profile_image
dominika18
od 11. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím,

od července 2013 hledám práci a stále bezvýsledně :/ Mám SOŠ ekonomickéno směru, certifikát z AJ, psaní deseti a 10 měsíční praxi na pozici referenta personální agendy ve velice úspěšné české firmě. Buď na životopisy ani neodpovídají nebo s odpovědí, že již našli vhodnějšího uchazeče. Byla jsem už asi na 10 pohovorech a vždy to dopadlo stejně. Myslíte, že může být chyba na mé straně a nebo je to opravdu s hledáním práce teď tak těžké? Jsem z toho opravdu zoufalá. Jak dlouho jste holky hledaly třeba vy?

Díky!

arrow
Neprodává v Bazaru

Nevím, odkud jsi, ale je to dneska těžké. Zkus víc zaangažovat známé. Připadá mi, že dneska bez známých (kteří by tě doporučili), nebo bez velké dávky štěstí, se snad normální práce sehnat nedá. Pevné nervy a přeji ti, aby se ti to už brzo povedlo.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dominika18: Myslíte, že může být chyba na mé straně a nebo je to opravdu s hledáním práce teď tak těžké?

Chyba je, že máš bohužel vzdělání ekonomického směru, které má dneska hrozně moc lidí a vzhledem k vysoké konkurenci je v tomhle oboru těžší sehnat práci.

Myslím, že největší mínus je v krátké praxi. Doba je v tomhle ohledu náročná a nezávidím dnešním absolventům, protože všechny firmy požadují praxi, ale neřeší, že ji člověk nejdřív musí někde získat. Buď v klidu, 10 pohovorů a několik měsíců bez práce nic není, znám lidi, kteří s mnohem delší praxí hledají rok a déle. Záleží ovšem taky na tom, zda chceš nastoupit v určitém oboru, či zda jsi ochotná jít pracovat za kasu, dělat inventury apod.

arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, já mám stejné vzdělání jako Ty, praxi trochu v jiném oboru + několik brigád a práci jsem hledala cca měsíc. Když jsem jen hledala inzeráty a odesílala CVčko mailem, tak mi taky většinou neodpověděli a nebo mě nevybrali, ale jakmile jsem začala nosit životopisy osobně, domlouvat si schůzky na personálnim atd., tak se mi během chvilky ozvalo několik zaměstnavatelů a mohla jsem si práci vybírat podle mě dělá první dojem strašně moc..

Ještě neházej flintu do žita, já během 2 měsíců oběhala x pohorovů, vyšel až ten s pořadovým číslem 17 ... Nech si případně někým zkontrolovat CVčko, ona jedna nepřesná věc v CV dokáže udělat dost velkou paseku

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hledala jsem práci loni a trvalo mi to 5 měsíců. Chápu, že je to depresivní ale ještě pořád můžeš být v klidu a hlavně tě zvou na pohovory, takže úplně ztracený případ nejsi. Já když jsem chodila na pohovory a říkali mi kolik mají uchazčů, tak jsem myslela, že práci nikdy nemůžu najít, protože je strašná náhody, když někoho můj životopis zaujal.
Zkus se zamyslet nad vystupováním, průběhem pohovoru apod. A určitě je fajn si vyžádat zpětnou vazbu i od těch, kteří tě odmítli. Jednak od těch co mě odmítli a i od těch co mě přijali (dřívější práce) jsem se dozvěděla spoustu užitečného, jak u pohovoru vystupovat a jakou práci hledat.

jen 10? To je dost málo.

Ahoj, já jsem na tom podobně jako Ty. Taky momentálně hledám práci už asi 2 měsíce. Dodělávám si VŠ - právní specializaci, mám asi 5 let praxe v administrativě, advokátkách, ale taky nemůžu nic sehnat. Většinou mě ani nezvou na pohovory. Chtěla jsem jít opět do nějaké advokátky, které inzerují, že někoho hledají a že praxe na stejné pozici je výhodou a dokonce mě ani nepozvali na pohovor. Taky mě to hrozně sráží a ubíjí, ale holt musím vytrvat. A to hledám práci v Praze.

arrow
profile_image
nena86
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nickisek: souhlas, problém bude v tom, že dnes se na pozice typu asistentka nebo recepční hlásí hrozně moc lidí a zaujmout je potom dost těžké - deset pohovorů ještě není důvod k panice, na druhou stranu by asi bylo fajn, kdyby jsi zašla poradit třeba do nějaké personálky, někde nabízejí "poradenství" typu jak napsat CV, jak zapůsobit na pohovoru atp....jinak nepřemýšlela jsi nad VŠ? Ono dnes sehnat práci s VŠ je problém, nedovedu si představit ji shánět se SŠ :/

Já byla na pracáku bez práce rok, praxi taky skoro žádnou nemám, a v červnu jsem se opět dostala na pracák .. zas nemohu najít práci chci se stěhovat a ze zoufalosti že nemám žádné finance uvažuju o tom že skočím pod vlak...

arrow
profile_image
dominika18
od 11. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nena86: Holky, máte asi pravdu, na tyhle pozice se hlásí šíleně lidí. Na posledním pohovoru mi personalistka říkala, že jim přišlo 1500 životopisů na jednu pozici. CV jsem si nechala zkontrolovat od kolegy z předchozí práce a mělo by být v pořádku. Taky si vždycky říkám, že ještě neni důvod k panice, ale stejně, podvědomě mě to hrozně sráží. O VŠ určitě ještě přemýšlím a asi do toho půjdu, jenže vůbec nevím, co za obor (dost přemýšlím o andragogice nebo psychologii). Nebo alespoň vyjet někam do ciziny, vylepšit si jazyk.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No řeknu ti to takhle, dneska je většina práce opravdu jen přes známý, já mám to strašný štěstí že hned co jsem vyleza ze střední, nabídla mi příbuzná práci ve firmě, pak jsem musela odejít kvůli vejšce ale pak mě hned dohodil přítel místo, kde jeho kamarád dělá šéfa a ted jsem z něj odešla kvůli lepším penězům do práce, kde dělá kamarádka a odcházela jí kolegyně , tak mě doporučila a vzali mě. Do týhle firmy se ale nedostal nikdo "z ulice", všichni tam jsou přes příbuzenstvo nebo kamarádství... Takže jsem získala 3 relativně dobře placený místa za sebou beze snahy, ale fakt jen kvůli známým, jinak bych se na tyhle pozice s mojí praxí a školou nedostala...takže zkus zapátrat jestli někde někdo z tvých známých nebo u nich vpráci někoho neshání...

Já si zase nemyslím, že je všechno přes známosti. Mám dost známých, kteří se mi ptali po práci, i mě zase jejich kamarádům do firem doporučili, ale jakmile tam nemají ti známí nějaké slovo, tak je to k ničemu. Kamarádka mě takhle taky doporučila k sobě do firmy, ale nevzali mě, protože nemám praxi. A to se za mě hodně přimlouvala, ale holt tam nemá žádný slovo :/

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusila bych si najít alespoň nějakou brigádu nebo třeba nevýdělečnou aktivitu, která by se dala prezentovat jako další praxe v CV. Třeba by pomohlo, že budeš vypadat aktivnější, chápu, že to hledání je časově náročné, také bere nervy, ale zkusila bych třeba i něco jiného bokem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené