arrow
profile_image
Verunkah
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, hlásila jsem se na medicínu, jenže protože jsem šla z ekonomky, tak jsem se bohužel nedostala. Zkusím to příští rok znovu, jen teď nevím, jak využít nastávající rok. Zdali jít do nultého ročníku v Dobrušce (výuka probíhá denně), nebo se na poslední chvíli uchytit do druhého kola na nějaké VŠ.
U nulťáku mě děsí peníze (4700/měsíc - s 20 hodin AJ, byla bych student, NEBO 3000/ měsíc bez AJ, ale bez studenta) a doba dojíždění.
U VŠ zase nevím, jaký obor bych si měla vybrat, aby to bylo podobné medicíně. Moc na výběr už není a taky chci být dobře připravená.

Máte nějaké nápady, jak nastávající rok využít, abych se dobře připravila na medicínu a dostala se? Děkuji za všechny nápady!

arrow
profile_image
kelly.5
od 27. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejprve by sis měla uvědomit, co chceš studovat na 100%. Jestli chceš na medicínu, jdi do nultýho ročníku, protože se to určitě vyplatí a pomůže.

Reaguji na Verunkah: Co takhle jít pracovat? Doma se můžeš na studium připravovat a ještě si vyděláš peníze.

arrow
profile_image
Verunkah
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kelly.5:
Já to stále zvažuji hlavně kvůli penězům a také jsem slyšela několik názorů, že je to údajně jen tahání z lidí peněz, což tedy konkrétně u Dobrušky nevím.

Reaguji na Kajulina:
Spíš mi jde o to, že sama se tak dobře nepřipravím, zvlášť kdybych měla chodit ještě do práce.

arrow
profile_image
te888
od 26. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

existují víkendové kurzy, kam dojíždíš jen třeba v sobotu na celý den. Kamarádce takový kurz docela hodně pomohl - bylo to určitě k něčemu a ne jen tahání peněz. Mohla bys u toho přes týden pracovat. Knížky na medicínu pak taky dobrých pár tisíc stojí.

arrow
profile_image
Sofia92
od 8. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ja se tedka nedostat kam jsem chtěla. Tak myslím že na 2. kolo si školu nevyberu. Vyzkoušej třeba jazykovku

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Být tebou, zkusím tu jinou VŠ. Nikde nemáš zaručeno, že tě příští rok na medicínu vezmou, tak budeš mít nějakou jistotu pro případ, že se tak nestane.

arrow
profile_image
Hellgirl
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pokud jsi definitivně rozhodnutá, že na medicínu chceš, pak do Dobrušky rozhodně jdi, vzhledem k tomu, že nejsi z gymplu nebo zdrávky, tak myslím,že to potřebuješ mnohem víc než ostatní, aby si dohnala látku, co se na ekonomce nebrala.
Kamárad do Dobrušky chodil, po tom co se po maturitě na gymplu nedostal na zubárnu, další rok uspěl a letos snad úspěšně ukončil studium
Práce na HPP mi nepřijde jako dobrý nápad, protože budeš chodit unavená a určitě tomu studiu nedáš tolik, kdyby to byla brigáda třeba na polovinu týdne, tak by to bylo pro studium lepší.
Jinak si myslím, že na přijímačky by ses teoreticky mohla zvládnout naučit i bez té Dobrušky. Ale Dobruška ti pomůže dohnat právě ty základy, aby po úspěšných přijímačkách mělas při studiu na čem stavět a nevyletěla hned v první semestru.

Každopádně ať se rozhodneš jakkoliv, držim pěsti

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Verunkah: Spíš mi jde o to, že sama se tak dobře nepřipravím, zvlášť kdybych měla chodit ještě do práce.

No.. já s tímhle upřímně moc nesouhlasím, jestli se budeš připravovat doma v klidu s vhodnými materiály nebo na nějakém kurzu - nevidím v tom moc rozdíl. Nevím, na kterou medicínu ses hlásila (nebo se budeš hlásit), ale já letos dělala přijímačky na hradeckou medicínu a byly docela v pohodě, ale samozřejmě nevím, kolik už toho víš a kolik ti toho chybí, jak rychle se učíš...

Můj názor je, že medicína je docela náročná škola a pokud bych nezvládla přijímačky, tak bych tam nechodila, protože přijímačky jsou fakt minimum. Ale to je jen můj názor a někomu klidně může připadat úplně mimo. Podle mě ať se rozhodneš jakkoliv, žádná z těch variant není nijak špatná, do nuláku jde většina lidí, co se nedostali, když budeš pracovat, vyděláš si a můžeš se připravovat v klidu doma, když půjdeš na jinou VŠ, třeba tě to chytne a na celou medinu se vykašleš a nakonec půjdeš jiným směrem. Těžko radit. Přeju šťastnou ruku při rozhodování.

arrow
profile_image
Bezantina
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Verunkah: Ahojda, především nevěš hlavu. Můj názor je zkusit jinou VŠ a pokud můžu doporučit podobné zaměření, zkus bakalářské studium ošetřovatelství obor všeobecná sestra. V prvním ročníku je hodně anatomie a fyziologie, které by se ti určitě hodily. Nicméně-ne že bych tě chtěla odrazovat, ale hlavně si uvědom, že studium medicíny trvá 6 let a není mezi tím "mezistupeň" jako je třeba bakalářský titul po 3 letech.. Aby jsi pak třeba po 3 letech nezjistila, že tě medicína nebaví a nepřišel tak vniveč tvůj čas a nemalé peníze.. Držím palce a přeji mnoho úspěchů při studiu

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bejbee: Ale to je jen můj názor a někomu klidně může připadat úplně mimo.

To mi teda připadá úplně mimo. Nevím, jak na tom byla zakladatelka a jak moc neúspěšná u zkoušky byla, ale to, že někdo nezvládne přijímačky neznamená, že na to nemá. Může být ve špatném rozpoložení, nervózní, pokazit to, i když to uměl.
Druhý extrém je, když vysokou může studovat každý opičák, to je pravda. Ale jedny nepovedené přijímačky neznačí neschopnost člověka dostudovat danou školu
Jinak tuhle přípravu neznám, ale pokud si myslíš, že máš mezery a máš na to peníze, tak do toho jdi. Možná je konkrétně ta Dobruška dobrá, to netuším, ale jinak jsou prý pěkně na ..nic.

arrow
Neprodává v Bazaru

Spíš ten nultý ročník plus poctivé domácí učení..pokud chceš jít opravdu na medicínu. Když půjdeš na jinou školu, tak i když bude medicíně podobná, tak tě tam nic nenaučí..učivo, které bys měla vědět u přijímaček, bude totiž na takové škole rozloženo do všech tří let (nebo na kolik by daná škola byla)
Já se sice nehlásila na medicínu ale taky jsem se první rok nedostala na školu kam jsem chtěla a druhý rok už jsem se dostala v pohodě, takže to určitě nebude tím, že by jsi na to neměla. Uč se a příští rok tam budeš..

Můžu se jen tak mimo zeptat proč říkáte zdrávka s dlouhým á? Nebo odkud jste vy, kteří to říkáte? Mě to i na VŠ překvapilo, když spolužáci říkali že jsou ze zdrávky? Přišlo mi to strašně vtipné, protože jsem to opravdu nikdy neslyšela..

arrow
profile_image
RadusSs258
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Verunkah: Ahoj, znám jednu holčinu, co byla na zdrávce a minulý rok se nedostala na medicínu, známky na střední přitom měla skvělý, byl to její vysněný sen, takže šla do nultého ročníku, přitom pracovala jako zdravotnický asistent v nemocnici a letos se dostala do Prahy, Plzeň jí utekla o pár bodů....držím palce, medicína je též můj vysněný cíl už od mala, ale je rozdíl se hlásit ze zdrávky nebo gymplu, kde ti dají chemii, fyziku i biologii nejen v základu a nebo z ekonomky, kde se tyhle obory berou jen okrajově, pokud bůbec...takže dle mého,když na sobě začneš opravdu makat, obětuješ tomu učení hodně, přihlásíš se do nultýho ročníku nebo se budeš šprtat sama příští rok by se mohlo zadařit...jen bych si příští rok dala přihlášku i jinam než na medicínu, nebo třeba na 3 medicíny

arrow
profile_image
RadusSs258
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Peg: zdrÁvka se říká snad všude ..i mezi učitelkama u nás na škole i mezi studentama a nejen na naší zdrávce, ale i na těch okolních....jako v životě jsem neslyšela zdrAvka a zní to pěkně divně

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak jde o to, jestli tě má kdo ten rok fin. podpořit. Pokud peníze problém nejsou, tak bych určitě šla do toho nultého ročníku, i s angličtinou.
Na VŠ, kór medicínu je potřeba začít se učit už teď!

Cituji Peg: zdrávka s dlouhým á

A jak to říkáš ty? "zdravka" ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené