Zdravím všechny , chtěla bych vás poprosit o názor a radu.
Máme doma fenku (neurčité rasy), je jí 6 let a poslední 4 roky neustále štěká kdykoliv ji zavřeme do boudy / na řetázku.
Je na nás asi velice závislá, nesnese být sama. Často spí v kuchyni tkž je to asi i špatnou výchovou, ale vytačí mě, její neustále štěkání, které začíná každý den cca v 4:30 ( jakmile je světlo) a trvá v kuse 2-3 hod, pak chvíli ticho, pak zase štěká, tkž asi 4:30-11hod se nevyspíme. Někdy agresivně, někdy lehké poštěknutí.
Nemá cenu na ni pořád ječet, ať je ticho, držet ji na chvíli pusu nebo ji zbít. Nepomůže nic. Dokonce když ji pustím a konečně si mylsím, že spokojeně usnu, tak mi sem tam štěkne pod okny ale většinou jen chvíli a pak uteče do vesnice nebo se nějak zabaví.

Myslíte, že se to výcvikem, stářím nějak spraví? Jak? Nemít špunty do uší tak mám asi poruchu spánku

Díky za názory.

Já bych taky štěkala, kdyby mě někdo zavíral do boudy nebo mě dával na řetěz....proč jí to proboha děláte?

Jak vypadá její denní program? Kolikrát a na jak dlouho chodítě na vycházky, coběhem nich dělá, jak si s ní hrajete, jak ji cvičíte?

Reaguji na Lisa: Proč ji zavírame do kotce nebo na řetázek? A kde má být když nejsme doma? Bránu u baráku nemáme a stejně by utekla. Vy to dělate jak? Snad každý pes u rodinného domu bez brány musí byt uvázaný nebo v kotci.

Na procházky málo, no, to vím. Hrajeme si s ni často, sbalonem, je neunavná. Ale jinak se ji nijak nevěnujem. Já studuji na na vysoké, nejsem doma, mamka se vrací unavená v 16-17hod z práce, otec nemá rad nás, natož psa.

No, nebylo by pro psa lepší, pokud teda není naučená neutíkat, tu bránu udělat? Kotec je v pohodě, nic proti němu, ale pes v něm má být ideálně max 8 hodin denně (než páníci přijdou z práce). Nepíšeš, jak dlouho tam psa máte a taky jak je kotec velký. Ihned po příchodu z práce se pes má z kotce vyndat a má jít na pořádnou vychajdu a třeba si s ním chvíli hrát a tak.

Řetěz je pro psa naprosto nevhodný, spoustě psům způsobil velké psychické problémy, vadí jim vůbec samotné uvázání, vadí jim i cinkot řetězu (který my třeba ani neslyšíme)

Píšeš, že se psovi navíc moc nevěnujete (nevím tedy, proč ho máte, ale dám to stranou).

Tudíž vidím spoustu věcí, kvůli kterým se ten pes může trápit a nudit. Častokrát psi z nudy štěkají, protože se neumí jinak na dvorku zabavit. Možná tom vidí jedinou příležitost, jak přilákat vaši pozornost, byť jen tím, že na ni nadáváte. Navíc pokud psa něco trápí, začně se prostě chovat divně a nelogicky, stejně jako tomu je u lidí. Lidi začnou chlastat a pes se začně třeba divně chovat a vyštěkávat.

Jinak pes má chodit na procházky alespoň jednou denně, pokud má možnost být jinak na zahradě. A to zhruba na hodinu nejméně.

Cituji Eveyli: jinak se ji nijak nevěnujem

Tak proč jste si pořizovali psa? Nevěnujete se jí, na procházky nechodíte, akorát je v boudě nebo na řetězu..

Cituji Eveyli: Proč ji zavírame do kotce nebo na řetázek? A kde má být když nejsme doma?

Tak jak je možný, že je v boudě přes noc, když jste doma?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ani se nedivím že štěká když ji trápite a ona furt uvázaná.Radši ji někomu dejte když se ani o ni nestaráte...

Cituji KlaraPla: akorát je v boudě nebo na řetězu

Není v boudě nebo na řetázce. Je většinu času s námi, zavíráme ji přes noc, jako každý pes v okolí nebo když ji mamka nechce doma. na volno být nemůže- utíká pryč. Hold velký dům s velkou zahradou a bez brány je problém.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

proč je venku i přes noc??

Tak ji nezavírejte přes noc, nechte ji doma s váma a je po problému, ne?

Cituji Lisa: No, nebylo by pro psa lepší, pokud teda není naučená neutíkat, tu bránu udělat?

To víš, že bylo, tohle říkáme otcovi už 10 let...
Ano, ihned po příchodu z práce, psa rodiče pouští, a je s nimi cca od 14hod-20hod než ji dáme zase do kotce. A začne štěkot, často se snaží přelézt kotec.
Má velkou zahradu, hrajeme si s ní, hraje si s kocourem.

Cituji Anneettee: když se ani o ni nestaráte

Staráme se o ni. Potrau má, má pelíšek, boudu a procházky. Prostě holt nemám rodiče kteří by s ní někam chodili když já jsem přes týden ve škole.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hm, tohle je ovšem naprosto nevhodný přístup. Pes má rád kolektiv, když ho od něj odtrhneš, tak je nešťastný. Neříkám, že každý pes musí spát v posteli, ale myslím, že kdybyste si ji vzali dovnitř, tak aby věděla, že je s váma, tak štěkat nebude...

Ale tohle je bohužel častej vesnickej přístup - tím tě nechci urazit, jen konstatuju... pes je na dvoře na řetězu, ven nechodí a zábavu nemá žádnou

Cituji Anneettee: proč je venku i přes noc?

Proboha a kde má být? Doma aby se počůrala nebo nás budila? Bydlíš v rodinném domě na vesnici (bez plotu/branky) ?

Cituji KlaraPla: Tak ji nezavírejte přes noc, nechte ji doma s váma a je po problému, ne?

? Někdy to tak děláme ale to pak akorát zase štěká dopoledne když doma nikdo není. Když je puštěná=uteče=problémy se starostou vesnice.

Cituji Eveyli: vytačí mě, její neustále štěkání

Tohle bych já třeba nikdy neřekla, kdyby můj pes někde žalostně štěkal uvázanej v kotci, tak ho okamžitě pustím k sobě, nebudu si na něj ještě stěžovat..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi jí chybí láska, taky bych brečela, kdybych byla jí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené