arrow
profile_image
kacik.789
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám hrozný problém s tím, že se najím a nemám vůbec pocit, že jsem sytá, omezuje mě to, protože jsem u lednice každou chvíli a mám neustálý hlad, nepříbírám. Mám zvýšenou funkci štítné žlázy, lékař zatím říkal, že léky dávat nebudeme. Může to mít souvislost se štítnou žlázou? Mám také ráda bifteky, které nejsou vyloženě propečené ale trochu syrové, tak mám docela teď i obavy, jestli nemám tasemnici. Ale to doufám, že ne. Máte také pocity hladu? Jak ho zmírnit?

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám přesně rozvržená jídla během dne, takže mimo to nejím nic navíc Hlad nepociťuji, spíše se cítím furt přejedená Jím zdravě, dbám na to, aby každé jídlo bylo bohaté na bílkoviny.

Tasemnici snad nemáš Nebo máš vypouklé břicho, cítíš pohyby, bolest? Tomu nevěřím. Prostě máš jen zvýšený apetit. Pokud nepřibíráš, tak bych to asi nijak nehrotila... Můžeš se zkusit také stravovat pravidelně během dne a mimo to nejíst - aspoň budeš mít přehled, co sníš, kdy to sníš... Také je fajn jíst pomaleji a hned jídlo nezhltat.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tasemnici pravděpodobně nemáš, když už, tak bych se v nedostatečně upraveném mase bála jiných parazitů.
Ale jinak ohledně té štítné žlázy - to, co jí nejvíc škodí jsou různé těžké kovy, nerozpoznané nebo neřešené potravinové alergie, dále velmi nevhodný je lepek, sója (sice dneska dost propagovaná, ale málokdo si uvědomí, že tradiční asijská kuchyně ji právě kvůli sporným účinkům upravovala specifickým způsobem), různé toxiny z potravin a pesticidů, chronický stres...
To, že nepřibíráš, znamená, že jsi nějak vychrtlá? Hubneš pořád, nebo jenom zůstáváš na své váze? Nemáš třeba nějaké trvalé a dlouhodobé stresy? Nebo můžeš mít problém se vstřebáváním živin, což se právě děje u některých potravinových alergií, např. při celiakii.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám to naprosto stejně. Někdo jí 5 jídel za den, já jsem v ledničce prakticky pořád. Pořád něco zobu, i když někdy ani nemám hlad. Třeba se nasnídám a za půl hodiny už čekám, kdy bude konečně oběd. Jinak co si pamatuju, mám to tak celý život a pokud nepřibírám, neplánuju to řešit. Je to u tebe dlouhodobé, nebo se to projevuje jenom od nějaké doby?

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Může to souviset se štítnou žlázou - zeptej se na to svého lékaře. Ale jinak máš možná hodně dobrý metabolismus. Jsou lidé, kteří se jen podívají na dortík a už přiberou. A naopak znám spoustu lidí, kteří se cpou od rána do večera vším možným a nepřiberou.

arrow
profile_image
kacik.789
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Napiš co tak během dne sníš-možná prostě jíš málo kalorická jídla, která tě nezasytí.

Právě, že toho jím strašně moc. Třeba včera jsem měla k obědu vepřový plátek s bramborama , k svačina žemlovku k večeři špagety dvě porce. Mezitím jsem snědla plno rohlíků a jogurtů. Musim si pořád vařit nějaký teplý jídla, protože po nich mám alespoň za dýl hlad než po studených jídlech.

Cituji eM.X: Je to u tebe dlouhodobé, nebo se to projevuje jenom od nějaké doby?

je to tak čtvrt roku, dřív jsem jedla hodně málo a byla hned plná a najednou mám naprostý opak

Cituji mau-mau: Hubneš pořád, nebo jenom zůstáváš na své váze? Nemáš třeba nějaké trvalé a dlouhodobé stresy?

Stresů bylo dost, ale momentálně už je nemám, nehubnu, ale pořád zůstávám na své váze, což mi přijde fakt zvláštní, protože toho sním fakt hodně

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kacik.789: je to tak čtvrt roku

Cituji kacik.789: pořád zůstávám na své váze, což mi přijde fakt zvláštní, protože toho sním fakt hodně

1) Ten tvůj jídelníček (špagety, rohlíky, jogurty) je hrozně nevýživný, tělo z něj nic pořádného nezíská. Pak není divu, že po nich máš hlad, vždyť co jinýho bys mohla mít z mouky, soli, vody a stabilizátorů? 2) Proto asi je čtvrt roku krátká doba na to, aby se to už začalo projevovat. 3) Pokud skutečně nemáš problém se vstřebáváním (ale když vyloženě nehubneš, tak snad ani ne), tak právě ten čtvrtrok je doba, kdy se to obrátí a začneš naopak nabírat. 4) Bez ohledu na to, jestli chceš nebo potřebuješ přibrat, bych do jídelníčku zařadila něco kvalitnějšího než rohlíky a těstoviny, protože ty jsou vážně nanic. I kdybys po nich přibrala, tak to bude akorát nekvalitní hmota, která ti ničím neprospěje, kromě toho, že budeš vypadat jako 3/4 oplácané populace. Pokud chceš nabrat kvalitní hmotu, tak musíš jíst kvalitní jídlo.
Jinak tvůj jídelníček je plný sacharidů (nekvalitních), které jenom vzbuzují chuť k jídlu. Takže ten tvůj vlčí hlad vůbec není o tom, že bys měla nedostatek jídla, ale prostě ti zřejmě lítá krevní cukr a ty se cítíš "hladově", přestože celý den jíš. Zkus ubrat na sacharidech ve prospěch kvalitních bílkovin (když máš ráda maso, tak maso, jinak třeba luštěniny) a tuků (nejen živočišných, ale klidně i ořechy, semena apod.) a třeba ti to pomůže.

P.S.: Taky záleží na tom, co jsi jedla předtím, než jsi začala registrovat problémy, a na tom, kolik ti je (děti a adolescenti mají lepší schopnost odbourávat škodliviny z těla a tím se detoxikovat).

arrow
profile_image
Petronile
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

7

Ahoj, a nezačala si brát jiné léky nebo třeba antikoncepci? Nevhodné léky toho můžou napáchat hodně. A nebo nezvýšila si svoji fyzickou aktivitu např. cvičením?
Petronile

arrow
profile_image
kacik.789
od 10. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Petronile: nezačala si brát jiné léky nebo třeba antikoncepci?

S antikoncepcí jsem skončila, měla jsem díky ní zdravotní problémy. A ohledně cvičení, na to jsem líná

Co by za to jiní dali

Pokud ti není špatně, tak bych to vůbec neřešila. Ale určitě sníst občas něco zdravějšího by neškodilo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené