arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky. Už nevím, na koho se teď obrátit. Pročítala jsem různé články, diskuze, ale moc pro mě přínosné nebyly. Poslední cca měsíc a půl je mi skoro každý večer zle. Bolí, trochu pálí mě žaludek, je mi velmi nevolno a mám ,,mastnotu" v hrdle a jícnu. Kolikrát si myslím, že už budu i zvracet. Jsem nafouklá, což bývám běžně a trochu i říhám. Nechutenství zmiňovat asi nemusím.
Neměla některá z vás také tyto problémy? Nebo nevěděly by jste aspoň, jaká může být příčna? Jsem už z toho zoufalá. Spánek mi nepomáhá, protože mě probouzí nevolnost a je mi pak ještě hůř.

arrow
profile_image
baruss
od 8. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj mňa napadol či to nemože byť palenie žahy.. ,že sa Ti vracia potrava zo žaludku do jicnu..no zaleží kedy to máš či po jedle alebo na lačno... ale je to len odhad, choď s tým radšej na Gastro

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mě to pálení napadlo - na to pomáhá becher

Reaguji na Leňulína:
Píšeš, že tě pobolívá žaludek, tak to nebude jen pálení žáhy, ale vypadá to na žaludeční vředy.
Moje mamka je měla a symptomy byly stejné, jak popisuješ.
Dnes se vředy léčí cílenými antibiotiky, tak proč se trápit.

arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na baruss:
Na gastro se trochu bojím. Asi bych nezvládla poct, že mi tam dávají trubičku. Dělá mi problém, i když si čistím poslední stoličku.

Reaguji na jabima:
Jestli myslíš bechera, jako becherovku, tak takové léčbě bych se nebránila. Asi by ze mě byl ale brzy alkoholik.

Reaguji na True:
Vředy mě taky napadly. Myslíte, že by byly možné ve 20 letech?

Reaguji na Leňulína:
Dojdi si k doktorovi, nejlépe k internistovi, pošle Tě na krev, sono a na gastroskopii.
Já jsem na tom byla ve VFN na Karláku v březnu nebo dubnu, strašně jsem se bála a ono to nakonec nic nebylo a navíc mi to vyřešilo problém se slinivkou.
Nastříkají Ti do krku sprej na umrtvení. Absolutně to nebolí, když budeš dýchat, jak Ti bude říkat doktor, nebudeš mít problém. Je to trošku nepříjemné, protože se Ti chce krkat nebo zvracet, ale to nejde, pokud dodržíš jídelní režim před výkonem.
Tvůj problém není asi sám od sebe. Takže se neboj a dojdi tam.
Je jedno kolik Ti je let, záleží na různých faktorech.
Já mám problém se slinivkou, je mi 27 let, nepiji, nekouřím, jim opravdu zdravě. Nejdříve to byla pro všechny záhada, ale gastrem se to vyřešilo.

arrow
profile_image
Veruška
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Leňulína: Na gastro se trochu bojím.

Tak gastra se určitě neboj a radši tam zajdi, ať víš, na čem jsi. Měla jsem dlouhodobě podobné problémy, které popisuješ.
Byla jsem na gastroskopii, z které jsem měla panickou hrůzu. Když mám jít k doktorovi a má se mi třeba jen podívat do krku, tak jsem z toho vyřízená... prostě na svůj krk jsem dost citlivá Jinak na tu endoskopii jsem se nechala přispat a zvládla jsem to úplně v pohodě, takže opravdu nemusíš mít strach.

Becherovka ti buď pomůže nebo ti po ní bude ještě víc zle. Mě osobně po alkoholu pálí žáha ještě víc.

A vředy jsou určitě možné i v takto mladém věku.

Reaguji na Leňulína:
To víš, že na vředy můžeš trpět i ve dvaceti.
Dnes už nemusíš polikat hadičku. Existuje i neinvazivní metoda (provádění dechového testu na H. pylori - neinvazivní vyšetření, kdy se z vydechovaného vzduchu stanoví přítomnost H. pylori v žaludku), kterou ale plně hradí pacient
U nás to je rodový problém. Děda měl vředy na dvanáctníku a mamka a všichni její sourozenci mají vředy žaludeční. Rozdíl byl jen v tom, že dědu bolel žaludek před jídlem a mamku po jídle.
Teď už má mamča pokoj a její sourozenci taky, protože dostali cílená antibiotika.
Pamatuju se ještě, když mamka trpěla jako zvíře, že jediné, co jí tenkrát pomohlo alespoň krátkodobě, byla smetana, nebo šlehačka. Jakmile se jí trochu napila, hned se jí ulevilo.

arrow
profile_image
Leňulína
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky dobře. Rozhodla jsem se, že tam půjdu. Přemluvily jste mě. Půjdu za obvoďačkou a vylíčím jí ještě jeden problém. Tou je škytavka. Mám jí každý den jednou, dvakrát, někdy i pětkrát po dobu tří týdnů. Třeba to souvisí i s tou nevolností.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky by to mohla být jen narušená stěna v žaludku či v jícnu. To, ale samozřejmě zjistí doktor. Známá měla právě jen tu narušenu stěnu a měla každý den "chuť na zvracení", bylo jí nevolno....Nakonec zjistila, že si to "vytvořila" sama, nějakými prášky proti bolesti, ty jí rozežrali tu stěnu...Dostala od doktorky prášky, které tu stěnu obnovují a myslím, že za 2 měsíce byla ok.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené