arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nedávno jsem zrovna koukala na rozhovor s Rudolfem Desenským jak učil lidi porozumět svým "problémovým pejskům" - ač toho chlápka moc nemusím, tak v tomhle je king Zvážila bych i jeho návštěvu, i kdybyste to měli mít daleko od domova.
Jen chci říct, že z vlastní zkušenosti z rodiny vím, že člověk, který psa zkazil, si to velmi těžko připouští a je to mnohdy velký boj ho přesvědčit o tom, že s psíkem je potřeba něco dělat. Ty jsi k němu přišla jak slepý k houslím, Ty ho máš teď na svých bedrech, i Tebe by mohl ohrozit. Zle vychovaný staford může být zbraň - Ty jsi evidentně jediná z "rodiny" kdo si to uvědomuje, takže huč do přítele a konejte.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No myslím, že je za pět minut dvanáct a urychleně začněte něco dělat...takhle to vypadá, když je "vůdcem smečky" pes. Totálně nezvládnutá výchova, která akorát podporuje veřejné mínění o těchto psech. Takže nastavit jiný režim a zpřísnit výchovu a ve vašem případě bych zašla za odborníkem, těžko říct jestli na to stačíte sami, když už napadl dítě

arrow
profile_image
Jamelle
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Michelle Bastet: To,že už dvakrát vyjel po dítěti,jednou ho dokonce kousl do obličeje,proto,že dítě zvedlo ruce,už ani nekomentuju

ale já to okomentuji za tebe jak tu již někdo psal, dát ho utratit, bohužel. tvůj přítel si neuvědomil jakého psa si domů bere. je potřeba důsledná výchova a nikdy nesvolit, v tomhle zásadně pochybil a nevím proč by jeho blbostí měl někdo utrpět nějaká zranění, nedejbože život.
tahle plemena jsou tak krásná svým charakterem pro někoho, kdo s nimi umí. má kamarádka má doma pitbula a dvouletého syna. vždy, když přijdu k nim, tak má pes nakreslené brýle na čumáku a na těle mráčky fixou, nikdy by neublížil.
z toho je mi celkem smutno, jak lidi uvažují. opravdu chudák pes a tvému příteli bych, být tebou, jasně řekla, že je třeba tu situaci ihned řešit, než se někomu něco stane. tohle totiž není sranda.

Cituji Tiakia: Ano,poslední injekci na veterině

To je vtip?

To že někdo nezvládl jeho výchovu ještě neznamená, že ji nezvládně někdo zkušenější. Jestli se přítel nechce snažit něco se psem dělat, zlepšovat jejich vztah, poslušnost..., tak bych mu začala hledat novou rodinu, upozornila je, že je nevychovaný, aby věděli, s čím počítat.
Jinak samozřejmě náhubek, pořádné vodítko a obojek nebo postroj.

arrow
profile_image
Jamelle
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jiiira:
jasný a nové rodině řeknou, že je nezvladatelný, kouše děti a s otevřenou náručí si ho jistě vezmou :-/

arrow
profile_image
JucyLee
od 25. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkusila bych metodu pozitivní motivace. Je to převratná metoda pracující zejména s faktem, že chování tvoří odměna, nikoliv trest. " Přitvrdit" jak si zmiňovala nebývá šťastným řešením a mnohdy má spoustu negativních doprovodných faktorů. Pes musí být zmatený a není divu že se chová tak jak se chová. Kdyby si chtěla poradit s konkrétní situací, napiš mi do SZ, poradím ti jak na to.

Reaguji na Jamelle:
Rodinou myslím rodinu pro psa, ne rodinu, kde mají malé děti samozřejmě.

Reaguji na JucyLee: Naprosto souhlasím.

arrow
profile_image
Jamelle
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jiiira:
já to pochopila, ale řekni mi, kdo si takového psa vezme. nehledě na to, že převýchova pro nového majitele bude rozhodně těžší, než kdyby se do toho pustili ti současní.

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji JucyLee: Zkusila bych metodu pozitivní motivace. Je to převratná metoda pracující zejména s faktem, že chování tvoří odměna, nikoliv trest. " Přitvrdit" jak si zmiňovala nebývá šťastným řešením a mnohdy má spoustu negativních doprovodných faktorů.

Přitvrdit snad neznamená řezat, ne? Já tím třeba myslím, že pokud řeknu ne, tak to znamená ne, i kdyby pes udělal stojku na uších. Pokud jsem ten, kdo ovládá zdroje, tak mě bude poslouchat, hotovo. Určitě psa motivovat pozitivně. Ale byla bych tvrdá na sebe i na něj.

Reaguji na Jamelle:
Já taky chápu tuto otázku, bude to těžké, ale ne nemožné. Dneska už neexistuje jen cvičení nátlakem a donucováním, jak se to dělalo dřív. Nehraje se na vůdce smečky a nevím co. Když si ho vezme člověk, který má zkušenost se psy a navíc má trošku pokrokovější myšlení a zná např. zmiňovanou pozitivní motivaci, mohl by z něho být slušný pes. No a co, bude chodit celý život pro jistotu s košíkem, ale bude žít. Nevím, je mi líto mladého psa, kterého někdo nechá utratit jen proto, že on nezvládl výchovu...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Johanita: Tiakia, děláš si srandu?

Nedělám.Ten pes vyjel po dítěti a jestli je ti ho moc líto,tak místo výkřiků si ho vem a převychovej si ho.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jiiira: tak bych mu začala hledat novou rodinu, upozornila je, že je nevychovaný, aby věděli, s čím počítat.

Cituji jiiira: zmiňovanou pozitivní motivaci, mohl by z něho být slušný pes.

před nebo až potom,co někoho sežere?
Vezmi si ho sama,když jsi taková bojovnice.

arrow
profile_image
Mrsetnies
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: Ano,poslední injekci na veterině

Nevím, ale možná takovou by si zasloužil páníček, nikdy to není chyba psa, je to jen o lidech...v první řadě na sobě musí zapracovat její přítel...z takovéhle rasy nevyroste bez tvrdé ruky nikdy slušně vychovaný pes. Pes nedostal žádnou šanci, tak se není čemu divit....

Opakované pokousání dítěte je konečná - pro toho psa.
V momentě kdyby pes žvýkal tvář vašeho potomka, věřím že většina by byla schopná psa zabít okamžitě bez pomoci veterináře.
Útulky jsou přeplněné, spousta psů žije v naprosto nevyhovujících podmínkách a za každou cenu udržet při životě jednoho agresora? ....
Po shlédnutí galerie mi přijde převýchova v rukou majitelů jako hudba s marsu.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Doporučuji shlédnout pár videí Cesara Milana třeba na you tube, hodně lidí ho zatracuje (nevím proč) ale jeho metody fungují a je krásně vidět, že se dá napravit i pes, který má třeba 12 let ale je třeba začít u sebe a být důsledný. Já mám všechny jeho díly na dvd a jelikož jsem už kdysi psy měla tak jsem skoro nevěřila, že se dá pes vychovat i tak, že se mu třeba vytvoří neviditelná hranice, kde nesmí vstoupit. Teď co mám sedmiměsíční fenku tak jsem mu hrozně vděčná, protože mám naprosto vychovaného psa, který jde u nohy, místnosti, které má zapovězení tak do nich nevstoupí jen v případě, že je tam zavolán a navíc je velmi spokojený a vyrovnaný, když s ním někde přijdu tak každý obdivuje jak je poslušný, přitom stačí důslednost už od chvíli kdy člověk krmí, jde na procházku atd., dbá prostě na maličkosti, které upevňují vůdčí pozici člověka a přitom pozitivně motivuje. Může se tak v klidu venku kontaktovat s jinými socializovanými psy, je sebevědomá, nedovolí si na lidi vrčet atd. Nejdůležitější zásada je opravdu tom, že musí být brán jako zvíře a psa nepoličťovat, nelitovat, nemít na psa zlost atd. Jak říká Cesar - jsou dva typy lidí - milovníci psů (ovšem ty psi obvykle neposlouchají) a pak vůdci smečky. Mám asi výhodu v tom, že jsem vůdčí typ a mám takovou energii proto mě většinou poslechnou i cizí psi. Často se bavím tím jak vidím lidi jako jdou a psi je vedou za sebou na procházku a jak je nemají absolutně zvládnuté a myslí si, že kdyby projevili vůdčí pozici tak by snad pes z toho byl v depresi...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené