Ráda bych Vás poprosila, zda sem můžete přispět Vašimi zážitky (či zážitky lidí, které znáte) ohledně různých očkování v dospělosti. Nikde se totiž nemluví o nežádoucích reakcích a každý doktor říká něco jiného i co se důležitosti samotného očkování týče.

Sama jsem za poslední 3 roky nasbírala 3 zkušenosti, v pátek mě čekají další 2.

1) klíšťovka - zvýšená únava 3 dny, bolestivost ramene také cca 3 dny.
2) chřipka - po každém očkování jsem byla 14 dní nemocná a to opravdu hodně, že jsem musela zůstat i doma. Letos jsem se prvně očkovat nenechala a zimu kupodivu lékaře přežila bez jediného nachlazení.
3) Hepatitida A+B - 1. dávka poměrně masakr. Na dotek bolestivé rameno, zvýšená teplota prvních pár dní, svědění místa vpichu, vznik jizvy (údajně se udělat nemá, asi jsem tedy divná). Neustálá bolest hlavy, ze začátku až migrénoidní, po 3 týdnech už jen sem tam (zejména ráno a večer). Velká únava. Jsem schopná přijít z práce v 18h s pát až do rána bílého, kdy se probudím a cítím se jako po probdělé noci.

Druhá dávka mě čeká za pár dní spolu s očkováním na břišní tyfus. Jedeme na dovolenou do Asie, proto ta poslední 2 očkování.

Můj kamarád mi také vyprávěl o dvou slečnách, které mají problémy (únava, bolest hlavy, bolest podbříšku) i rok poté, co se nechaly očkovat proti rakově děložního čípku.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je mi teda 19, snad to neva ))

V posledních dvou třech letech mám taky několik zkušeností. Chřipka (ne každý rok, měla jsem to myslím jen dva roky po sobě), hep A a B, meningokok.
Nikdy žádná větší reakce, maximálně bolest ruky, do které mi to očkovali. A možná ten den zvýšená únava, ale u mě se to těžko poznává, jsem unavená furt kvůli štítné žláze.

Podle mě je tohle silně individuální. Jako má každý člověk různé reakce třeba na léky, tak i na očkování. A dopředu to asi nezjistíš. Jediné co, tak že se neočkuje, pokud je člověk třeba nachlazený nebo tak.. ale jinak neuděláš nic. Leda na to očkování nepůjdeš. Ale to už je na každém..

Řeklas o tvých reakcích na očkování někdy doktorovi?

arrow
profile_image
partyanimal
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem byla asi před pěti lety na očkování proti meningokoku,myslím, že typu B. Již druhý den brzo ráno jsem měla zimnici, bylo opravdu špatně, vysoká horečka. Den na to, když se to nelepšilo, spíše naopak, jsem šla k doktorce a ta mi zjistila zánět ledvin. Nasadila mi antibiotika a 3 týdny jsem se léčila.

Moje známá měla kamaráda, který se nechal očkovat proti klíšťově encefalitidě, ale těsně před očkováním chytil infikované klíště, což on ani lékaři nevěděli. A tím, že se nechal očkovat, se mu cosi "rozjelo" v těle, začali mu chabnout svaly a do 4 let zemřel.

Po své zkušenosti mám z očkování velké obavy a říkám si, zda člověku spíše neuškodí...

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sierral:
Dobré téma. Mě by teda hlavně zajímalo očkování proti rakovině děložního čípku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Strašně mě štve, že je zdarma očkování proti rakovině čípku jen po 13ti leté. Mě je 26 a nemám prostě na to... že to tak napíšu ...vyhodit 10 litrů do luftu. Vím že je to pro zdraví, ale když člověk nevydělává měsíčně ani 15čistého a osamostatnil se, tak jsem ráda že si zajedu jednou za rok na dovču... Je to nefér. Kdyby to stálo 2 tauzny, tak vůbec přemýšlet nebudu ale tohle....

arrow
Neprodává v Bazaru

Promiňte, že to není až tak úplně k tématu

Reaguji na Ar_: v jedné diskuzi jsi psala, že se zajímáš o homeopatii, pokud si dobře pamatuji přečti si něco o spojitosti očkování a celkového zdraví organismu z tohohle pohledu, je to velmi zajímavé. Ukazuje to na to, že očkování ti naopak tvůj celkový organismus oslabuje (a je také spojeno s mnoha vedlejšími efekty) a navíc, pokud se někdo homeopaticky (úspěšně) léčí, očkování většinou způsobí celkový relaps (návrat do původního stavu) a narušení zdraví - ještě si kvůli tomu více oslabíš organismus. Kdybys chtěla, písni mi do SZ, ráda ti o tom něco povím

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji wikča: Strašně mě štve, že je zdarma očkování proti rakovině čípku jen po 13ti leté. Mě je 26 a nemám prostě na to... že to tak napíšu ...vyhodit 10 litrů do luftu.

já nevím, ale přijde mi, že strašně moc lidí považuje očkování za samospásné. Zrovna u rakoviny děložního čípku, vždyť tam je tak snadná prevence a pokud chodíš na pravidelné prohlídky, tak je to snad OK, ne?

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechávala jsem se v posledních pár letech o očkovat několikrát. Většinou jsem měla reakce při např dvou očkováních najednou. Většinou jsem byla unavená, ospalá, zimnice a horečka. Samozřejmě místo vpichu bylo nějakou dobu bolestivé. Po pár dnech tyto příznaky ustoupily takže jsem to pak dál neřešila. Ale je fakt,že na toto lékařka upozorňovala. Jednalo se o očkování žloutenka A+B, břišní tyfus, žlutá zimnice.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucrezia: nene to není jen o prohlídkách. Kdyby to stálo míň, tak bych do toho určitě šla. Jinak stěry jednou za rok určitě nepomůžou, toje strašně málo. Záleží na průběhu rakovinného bujení. Buďto je to rychlovka a nebo pomalá neagresivní forma.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na wikča:

V té době je to totiž nejúčinnější.. tak nejspíš proto.

arrow
profile_image
blossom
od 11. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na wikča:

Zvážila bych to . Zkus si nastudovat na internetu nějaké informace. Např.

http://www.vlastnihlavou.cz/ockovani-proti-rakovin e-delozniho-cipku-fakta-vakcinach/

Paní Strunecká napsala dobrou knížku : Doba jedová. Velmi doporučuji přečíst.

Já bych se tím nikdy nedala naočkovat a své děti také ne.

Stejný "humus" je i vakcína na chřipku. Můj táta se dal očkovat a dostal tak těžkou chřipku, že jsme mysleli, že bude i poslední Babičku naočkovali v domově důchodců v rámci prevence a ta to bohužel nepřežila.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jen že brácha prošel rakovinou a kdyby měl chodit na kontroly jednou za rok, tak by tu už nebyl.

Cituji Vokounka29: Řeklas o tvých reakcích na očkování někdy doktorovi?

U toho posledního na žloutenku ano. Nechávali jsme se očkovat s kamarádem a ten měl podobné příznaky. Jizva mu nevznikla, ale měl jakoby zatuhlé rameno a nemohl zvednou ruku od určité výše (Ted po 4 týdnech to pomalu ustupuje). Měl bylo řečeno, že je divné, že mě rameno bolí, že je divné, že mi vznikla jizva, že je jestě divnější, že mě bolí hlava... Prý jsem údajně citlivý jedinec.
Je to ale věc k diskuzi, očkování moc nevěřím a to z toho důvodu, že a prvním místě ve farmacii a zdravotnictví není pacient, ale peníze.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Očk. proti rakovině děložní čípku - první dávka fajn, druhá - bolest celé paže, motání hlavy, nausea..odeznělo asi po třech dnech, třetí dávka - stejná reakce jako při druhé

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené