arrow
profile_image
Jituss
od 13. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobré dopoledne , zatím jsem s tímto problémem nemluvila s žádným lékařem. Trvá to už několik měsíců - tedy měla jsem to i dříve, ale to opravdu jen občas, když jsem něco nedokončila například do školy,tak se mi to točilo v noci před očima a nespala jsem. Poslední dobou je to každou noc. Ať jdu spát v libovolnou dobu, v 10, nebo až o půlnoci, tak se budím kolem 2.30, a ještě nějakou dobu tomu předchází to, že se mi v hlavě pořád něco točí, co vůbec nemá smysl, jakobych pořád nad něčím přemýšlela a snažila se to vyřešit ( jednou třeba jakoby počítám peníze na dárky, a mám strach že mi to nevyjde, že některý nestihnu koupit, jindy se mi přemílá MS Excel, buňka za buňkou ve kterém jsem něco zpracovávala, ale dokončila, odeslala atd...jakoby to pořád pokračovalo), ale napůl spím, takže jsou to opravdu jen napůl myšlenky,ze kterých není žádný výsledek, ani plně nevnímám, že je to nesmyslné a nejde mi to zastavit, pořád se to vrací a do rána už nemůžu spát. Až ráno jsem hrozně unavená, bolí mě oči. Koupila jsem si novou postel, ukázalo se, že postelí to nebylo, pokračuje to dál. Užívala jsem léky na zklidnění poruch spánku, také nezabraly. Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo být a čím by to mohlo být ? Děkuji

Reaguji na Jituss:
Taky jsem noční přemýšlecí typ.
Pokud to není zapřičiněné psychikou, může se jednat o dlouhodobě rozhozené hormony.
V úvahu připadá HA, štítná žláza...

arrow
Neprodává v Bazaru

Na prášky na spaní bych se vykašlala a snažila bych se být tebou vyřešit problém sama se sebou a se svýma vlastníma myšlenkama. Většinou problémy, které člověk řeší během noci se zdají být neřešitelné a daleko složitější než během dne. Měla jsem ten stejný problém a většinou se mi to taky ještě stává, protože studuju, pracuju, mám přítele, minimum volného času zato maximum stresu. Zkus si najít nějakou příjemnou věc na přemýšlení, nějakou věc, na kterou se těšíš a na tu mysli a na nic jiného. Taky mysli na případnou oporu ve tvým životě. Co se týče poblémů se spaním, spíš než na prášky bych se zaměřila na pití a stravu, které podporují dobrý spánek (mátový nebo meduňkový čaj, teplé mléko s medem, lehká večeře...).

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přírodní věc na tento problém jsou Bachovy essence - bílý kaštan. Zatím jsem je nezkoušela, ale kamarádka mi je na tohle doporučovala...

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle mám občas taky, třeba zrovna dneska jsem nemohla usnout, protože se mi pořád v hlavě točilo HDP a nezaměstnanost a devizové kurzy a obávám se, že to dneska bude to samé Já nevim, mě to nepřijde divné, když člověk něco dělá celý den, nad něčím přemýšlí, nemůže na to přijít, pak to třeba najde, myslí si, že to je dobře, pak zjistí, že to dobře není...Tak to na tom mozku zanechá nějakou stopu a má tendenci se k tomu vracet.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jituss:
Já bych toto všechno řešila s lékařem, byť třeba jen s tvým obvodním doktorem. Určitě ti dá něco na lepší spaní. Nemůžeš být přece ráno ospalá, unavená. Neřeš to s námi, upaluj k obvodní!

Cituji True: Taky jsem noční přemýšlecí typ.

Já jsem taky noční přemýšlecí tip, ale pokud mám vše vyřešené, spím klidně. Ale jak slečna v úvodním příspěvku píše, mám-li něco nedořešené, občas mám pak taky noční můry, ale nebudím se.

Tak s něčím podobným jsem mívala problém, i když o něco menší - budila jsem se vždycky tak zhruba dvě hodiny před tím než jsem musela vstávat a za boha ne a ne znovu usnout. Pomohlo mi několik věcí - úplně vyloučit rychlé sacharidy v posledním jídle před spaním (zaměřila jsem se převážně na bílkoviny-třeba šunka nebo červená čočka, v zimním období ne mléčné výrobky-oslabují slezinu a zahleňují), dát si meduňkový čaj (jak tu doporučovala VeronikaEma), žádná větší fyzická námaha před spaním (maximáně jen takové protažení, třeba jóga je super), žádný "těžký" nebo hororový film - pěkně si číst nebo koukat na něco pohodovýho. "Naučit se" meditovat a zklidňovat, soustředit se na tělo, dýchání a myšlenky nechat připlouvat a zase je pěkně pouštět - nezacyklit se v nich. Začala jsem pravidelně chodit na masáže a prociťovat svoje tělo. Pohyb v přírodě během dne za každého počasí také dělá divy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené