arrow
profile_image
Bibby
od 20. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj dámy,
Nevím, jak se mám rozhodnout. Čekáme s přítelem rodinu, jsem na rizikovým těhotenství doma, starám se o byt, vaření, vše kolem. Pořídili jsme si už dříve anduláka, kterej příšerně, neutišitelně řve, pakliže nejste s ním, ale to nejde být stále u něj, takže pro lidi s migrénou by třeba byl naprostá katastrofa. Zakrytého ve tmě ho nemám srdce nechávat, to dělám pouze přes noc a někdy, když jdu spát přes den nebo když už mě bodá v hlavě.
Další je králík, který prochází tzv "pubertou" - není to tak zlý, ale musím mu být pořád za zadkem, aby nezničila nábytek, přehlodala pár drátků, může se zabít, všechny kabely nejsme bohužel schopni utěsnit, není na ně buď lišta nebo je tam jiný problém. Zničila věcí pár - lampičky, myš, atd. S tím se počítalo, ale jakmile budu mít dítě, nemůžu za ní neustále běhat a kontrolovat, jak to dělám teď. Do toho utišit ptáka, když dítě bude spát, jednou zařve a je celý byt probuzen. Já nejsem dámička, která, jakmile se objeví problém, dá zvířátko pryč, když zjistí, že kaká, každý den jim uklízím, starám se o ně, nestrádají, ale nejsem schopná jim dát tolik času, kolik by potřebovali. Přítel pracuje, má náročné zaměstnání, pomáhá mi, jak se dá, ale stejně jsem doma část dne sama. Králík hodiny hlodá mříže, musím ji pustit, andulka řve a řve. I v noci někdy. Katastrofa. Nejsem schopná zajistit králíčkovi každodenní výběh, nechci, aby se trápila, a když je venku, jste několik hodin ve střehu. Jsem teď extrémně spavá a unavená, nemám výdrž a gor, až přijde dítě. To se zcvoknu - z hluku a z výčitek svědomí, že na ně dva nemám čas. Bojím se, že králík někam hlodne a zabije ho to. Teď byla chvíli puštěná, zaběhla se kam neměla a začala jsem v chodbě cítit jakoby spáleninu, teď panika, zda to nejsou pojistky, zda něco nepřehlodala a toto furt dokola. Občas najdu na nábytku dva páry zubů, tak to ohobluju a zatřu. Stalo se to párkrát, ale jen proto, že jsem byla několik hodin za ní.
Navíc teď bude výdajů - mimino a pak musíme stejně udělat novou elektřinu v bytě, kuchyňskou linku (bývalý majitel ji provrtal fušerskýma kabelama s elektřinou, lampičkama, bůhví, co tam naprčil).

Máte to třeba některá podobně? Znáte to, občas pomůže to napsat
Jinak - nepřemýšlí někdo o králíčkovi? Je ochočená, z puberty vyleze co nevidět, je s kompletním vybavením. Ptám se předběžně..

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bibby:
Ahoj, mám problémy s hlukem a když to čtu naskočila mi husí kůže. Kralíček by se dal určitě vyřešit, dají se koupit různé výběhy, které se pak dají i spojovat a zvětšovat, něco takového bych pořídila a dala mu tam nějaké hračky na blbnutí a okusování. Co se týče Andulky neporadím, to bych nedala, byla jsem tady u majitelů doma, přes den klid a jednou v noci dělala takový menší ****** a už mě to lezlo na nervy a to prý dělá každou noc... Hlavně on pták potřebuje létat a když je v malé klícce, s tím se zkusit poradit leda s veterinářem, jestli na to nějaká rada je. Jinak kamarádka má králíka na balkoně - jakoby zatepleném a on to má jako svůj pomalu pokoj a děsně se mu tam líbí, takže prostě zabezpečit nějakou část domu - rozhodně nechat ho běhat a furt ho hlídat, to by mě teda jeblo Posílám odkaz jako ukázku: http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/vybehy ale určitě toho najdeš více. Já mám takový obyčejný a ten mám pro morčíka jen po dobu jeho výměny, ale moc to nemusí, raději se většina válí na posteli

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bibby: Nejsem si úplně jistá, co Ti napsat a nechci, abys to pochopila špatně.
Z toho Tvého popisu mi to připadá tak, že máš o zvířata starost, ale zároveň Tvůj domov není pro ně to pravé.
Nechci tím říct, že mít zvíře znamená, mít z bytu kůlničku na dříví, ale trochu je prostě každý byt zvířetem poznamenán a je to tak v pořádku.

Ty chceš mít perfektní byt... to je také v pořádku.., ale zároveň i spokojená zvířata a to už spolu moc dohromady nejde.
Výsledkem je nespokojenost Tvoje i zvířat a je to logické.
Můj názor na věc je ten, že by ses měla věnovat těhotenství, abys Ty i dítě byla v pořádku, zvířátka dát do dobrých rukou a žádné další si v blízké době nepořizovat.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A je ti jasný, že i tvoje dítě bude řvát a jednou taky bude procházet pubertou? Taky na něj hodíš hadr nebo ho dáš pryč?
Zvířatům najdi co nejdřív lepší domov, než jsi schopna poskytnout ty, a už si neuváženě zvířata nepořizuj.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vanity: jednou taky bude procházet pubertou

Tak, obchcá*at ji asi nebude, což králíky prý běžně dělávají .... kousat do kabeláže také ne ( snad ) ... útlocitnější povahy prominou.
Nechci rýpat, ale králíky se kupují vesměs děckám na hraní - podle toho, co píšeš, že nechodíš do práce a přesto jsi takhle vytížená bych předpokládala, že máš doma celou živočišní farmu. Možná by to chtělo urychleně se naučit nějaký časový management, protože se obávám, že tě čeká větší zápřah, než hlídat, kterou židli ten den zpovykaný králík ohlodal ... ( na kabely jestvují lišty a kdejaké podomácku vyrobené zábrany, aby králík nevlezl za linku, myši a takové věci se dají koupit bezdrátové, ... ) .

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S ptáčkem ti asi neporadím, ale u králíka mě napadá, nemá hlad? Má celodenní přístup k senu? Ten můj otravuje jen, když mu dojde seno a seno má mít králík celý den. Pokud hlodá, tam mu pořídit nějaké větvičky, kus dřeva z jabloně, tvrdý chleba. Venku ohlodávání moc neovlivníš, přece jen, je to králík (Na druhou stranu, myslím, že existují nějaké ochrany na kabely, zkuste kouknout do Obi aj.) Co takhle mu omezit běhání na jeden pokoj? Nebo jej venku zkrátka trochu "pohonit", více ho unavit, nechat ho vyběhnout nějaké schody, postavit mu nějaké překážky, pak byses mu věnovala třeba hodinku denně a zbytek by byl unavený....Ono taky, pokud ho zvykneš, že když začne hlodat klec, tak se dostane ven, tak to logicky začne dělat více....zkus nastolit pevný režim...třeba večer od 7 do 8 jde ven a hotovo...

arrow
profile_image
Adriana13
od 4. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám doma dvě kočky, psa a amazoňona, všichni jsou naučení na určité chování co jim je a není dovoleno, jde o to jak si je naučíš. ano, papoušek si zařve a to je slyšet ven i přes zavřený okna, takže andulka je pouze slabý odvar.
Pouštíš ji z klece? Nech jí otevřená vrátka, sama se naučí lítat dovnitř pro zrní a vodu a nebude pod stresem. rodiče mají anduláka a jakmile mu zavřou vrátka, tak si na ně stoupne a začne jimi lomcovat. Má hračky v kleci? Nějaký věci na okzobávání? Nejdřív se toho bojí, ale pak si zvyknou, možná se cítí sama, proto vyžaduje vaši přítomnost.
Králíka jsem měla deset let, neskutečný mazel, chodil si za mnou lehnout na sedačku. Ale opět to samé, stále otevřený i v noci. Kabely jsme obalili tzv. husími krky (prodávají v ikea). Opět potřebuje věci na hraní - míčky, v kleci tvrdý chleba na hlodání (hlodací kostky u nás neobstály, pestrá strava). Důležitý je také systém odměn u nás platily piškosty, jakmile viděl otvírat konrkétní šuplík tak by se zbláznil radostí. Zkus se zamyslet nad příčinou jejich chování, jestl ise orpavdu nenudí...
Zvíře je hlavně starost a potom až radost i to nejmenší je náročné.

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bibby:
Ahoj, chápu, že je toho teď na tebe moc.
Na Tvém místě bych zkusila terasovou králíkárnu - já to tak v bytě měla, a králíkovi se tam moc líbilo - dávala jsem ho tam v době, kdy u nás nikdo nebyl.
A to okusování - je to o výchově, pravděpodobně v důsledku akutní puberty zkouší, co si může dovolit. Takže to chce důslednou výchovu.
S ptáčkem také neporadím, nikdy jsem papoušky nechovala.

Držím pěsti, ať to zvládneš - a pokud už nemáš sílu, tak nevidím nic na tom, abys mu našla nový (super) domov. Určitě by to bylo lepší než situace, kdy by byl celý den v kleci.

arrow
profile_image
Lenja17
od 17. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako bezdětná bych ti napsala že jednou sis zvíře pořídila, věděla jsi o všech jeho pro a proti a tak se teď starej. Ale jako matka rok a půl starého dítěte ti doporučuji dát zvířátka tam kde jim bude lépe. My máme dvě čivavy a jsem z toho fakt na prášky, ale pes jen tak dát pryč nejde a já bych to neudělala. Ale znám plno lidí kteří dali pryč králíka, morče nebo ptáka.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

24

Cituji Veselka10: Můj názor na věc je ten, že by ses měla věnovat těhotenství, abys Ty i dítě byla v pořádku, zvířátka dát do dobrých rukou a žádné další si v blízké době nepořizovat.

Souhlasím, někomu je věnuj. Nemáš zapotřebí se nervovat v těhotenství a není třeba mít kvůli tomu v´špatné svědomí. Ať jsi Ty i mimčo v pořádku

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip:
Reaguji na Bibby: Teď máš ty a dítě přednost, žádné výčitky z toho mít nemusíš. Špatné by bylo vyhodit je na ulici, ale dát je někomu, kdo je bude mít rád není vůbec špatné, naopak je to dobré pro všechny. Ty se těš na miminko a užívej si to.

arrow
profile_image
Bibby
od 20. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dekuji vsem, ktere mi daly rady ohledne zviratek - o nejake ochrane na kabely jsem treba neslysela. Dekuji za pochopeni a podporu!! Psala jsem to ve stavu, kdy jsem brecela a mela pocit, ze to nezvladnu, i takovou, jak
se treba muze mnohym zdat, banalitu. Ale noci nespat a tisit neutisitelne zvirata, s brichem, ospalaa. Do prace nechodim az ted, pred tim jsem hned po skole nastoupila. Mam cukrovku a rizikove prac. prostredi (pracuji s detmi a mladezi ze socialne vylouceneho prostredi), proto jsem ted na neschopence doma. Premyslim, jak vse skloubit. Cekala jsem, ze nejaka slecna bude moralizovat a taky ze jo. Samozrejme, az dite zacne rvat,tak ho nedam pryc. Potrebovala jsem pochopeni, povzbuzeni a cenne rady, ktere mi mnoho z vas dolo a ja moc moc dekuji, ale moralizovani, to prosim ne. Vim velmi dobre, ze mam zodpovednost za ty, co jsem si poridila, jinak by davno byli pryc a nic bych neresila. Ale evidentne to resim.. proto asi zakladam tuto diskuzi, neni mi to jedno. Jak to asi ty budes zvladat, nemocna, s ditetem, ktery konecne uspis a okamzite ti ho znovu probudi ptacek, ani ty se nevyspis..tezko rict. Slecny, ale moc Vam dekuji za rady, vse si beru k srdci a premyslim nad tim,fakt moc diky, jste tridy!! Je mi i lip, hormony se asi uklidnuji.:))

arrow
profile_image
Bibby
od 20. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Joo a vodu mu menim 2x denne a davam ji seno, a cerstvou zeleninku i ovoce, sem tam orisek, granulky, hlad nemuze mit :)) Nekdo se me tu na to ptal..:)

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná i to těhotenství, člověk může být víc náladový. Zvířátka taky odrážejí ten vnitřní neklid člověka. Nic ve zlém, jen že někdy je líp a jindy hůř. Tak přeji, ať je líp.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bibby:
zajeď do OBI nebo podobného obchodu a nakupte lišty, husí krky atd a všechny kabely co volně vykukují schovej, zabezpeči domácnost a hned budeš mít o starost a nervy míň. Pokud ti to doma prostor dovoluje vyhraz králíkovi jednu místnost. Když ho zavřeš začne lomcovat s klecí to je jasný protože se tam nudí a chce ven. Já to tomu svému udělala tak že přes den má neomezený pohyb volně po bytě, co mu může ublížit je schovaný) a na noc ho zavírám do předsíně kde má prostor pro pohyb a otevřenou klec.
Já teda nevím jak ty ale nemohla bych dát pryč zvířata který mám ráda a který se starám.
S papouškem neporadím, nemám zkušenost.
Pevné nervy a hodně štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené