Ahoj, chtěla bych pomoct kamarádce. Má 3 letého syna a už od malinka jím rozkazuje, dříve to bylo pláčem a vždy si vše vyřval. Ač se rodiče snažili trvat na svém a nepodřizovat se mu, bohužel on by plakal i 3hodiny a to pak byl nemocný a měl z toho špatné sny a kamarádka vstávala ke kojení co hodinu. Teď jak už je větší je to ještě horší, prostě když není po jeho je třeba o hodinový záchvat křiku a když je vše ok, tak on si najde důvod proč řvát-jak by měl potřebu pořád se vztekat. Rodiče jsou klidní a fakt v pohodě. Už snad vyzkoušeli vše a tak se rozhodli, že se zajdou poradit s odborníkem, ale fakt s někým dobrým co rozumí dětem, nevíte o někom z Ostravy a okolí?
Jo a bití taky nepomohlo, kdyby někdo měl ten názor.

arrow
profile_image
T3r3zka
od 3. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ať zkusí dobrého kineziologa (na sebe, i na syna). Na internetu je o tom spousta informací.

Mojí tchýni pomohla ledová sprcha. Když měl její syn tyhle záchvaty.

Nejvíc pomůže vůbec si ho nevšímat a při jeho hysterických záchvatech okamžitě opustit místnost. Samozřejmě je taky možné, že mu budou diagnostikovat nějakou tu LMD a pod., což rodiče jen falešně upokojí. Myslím, že důsledná ignorace ze strany rodičů, bude účinná. To je to jediné, co na malé tyrany zabírá.

Cituji Lulča: bití taky nepomohlo

Bití jako takové ne, ale švihnutí proutkem, nebo ledovou sprchu stále ještě psychologové doporučují.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pavlab: Mojí tchýni pomohla ledová sprcha. Když měl její syn tyhle záchvaty.

Známý měl taky takové děťátko, ten kluk řval furt, fakt se válel až po zemi. Tak to jeho otec jednoho dne nevydržel a dal ho pod studenou sprchu a bylo. Pak už byl klidnější prý.

Jinak kinezka by byla fajn, doporučuji odborníka ale lékům bych se teda určitš vyhla. Zkusit to nějak přes alternativu. Jde to.

arrow
profile_image
AnetteB
od 7. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ignorace...když bude vidět, že to nikoho kromě jeho nevzrušuje, tak by s tím měl časem přestat. Bude třeba řvát půl dne, ale hlavní je vydržet

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Chodí ten chlapeček do školky? Jestli ano, chová se tam taky tak jak popisuješ? Moje mamka je učitelka ve školce a říkala mi, že není výjimkou, kdy dítě je ve školce úplně v pohodě a jen co pro něj přijdou rodiče, začne se vztekat, odmlouvat a zlobit... Jak dítě necítí autoritu, je to v háji. Vím, že se to snadněji řekne než udělá (sama mám dítě toho věku), ale většinou za tím bývá nedostatečná důslednost rodičů... Dítě prostě ví, co si může dovolit a co ne.

Reaguji na AnetteB:

děkuji všem..

co se týče nevšímání..nepomáhá on Vás začne bít třeba...
Vodu netuším zda zkoušelá, ale poradím ji to...
Když je mimo rodiče je zlatíčko, když jsem ho hlídala byl strašně hodný a poslušný...
Je mi jasné, že i rodiče za to můžou ač nevědomky a snaží se pro dítě dělat to nejlepší, ale on je šílený...kamarádka je už Vážně v koncích.

arrow
profile_image
Tina28
od 3. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Bití jako takové ne, ale švihnutí proutkem, nebo ledovou sprchu stále ještě psychologové doporučují.

Tak takového psychologa bych určitě nedoporučovala a vyhla se mu velkým obloukem!
Já jsem taky psycholog, pracuji právě s dětmi (už těmi nejmenšími), ale mnohem lepší v těchto případech je, když pracuji s rodičem (teorie, ale hlavně praktický nácvik a pak rodič doma dělá "terapii" svému dítěti), je to mnohem účinnější než když ke mě dochází dítě a hlavně to hodně zlepší vztah mezi rodičem a dítětem. Tím nechci řícit, že mám jen rodiče s narušeným vztahem, ale hodně často neví, jak se k dítěti chovat, co dělat se vztekem, vzdorem atd. a díky těmto sezením se na to můžou dívat zase jinak, mění se i oni sami a to je taky hodně důležité, pak se totiž změní i chování dítěte. Bohužel nejsem z Ostravy, ale můžu aspoň doporučit knížku, ke které jsem se teď dostala a sice ji ještě nemám celou přečtenou, ale ty hlavní principy jsou hodně podobné těm, jaké učím rodiče (na školení jezdím převážně do zahraničí, i dobrá literatura je většinou v angličtině, tady u nás se bohužel stále ještě najdou takoví, kteří mají názory viz výše )
http://www.levneucebnice.cz/p/jak-mluvit-aby-nas-d eti-poslouchaly/

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lulča: co se týče nevšímání..nepomáhá on Vás začne bít třeba

Tak to je docela síla. Podle mě chlapeček moc dobře ví, co si může vůči rodičům dovolit a prochází mu to. Možná je na vině příliš malá důslednost a přísnost. Nejdřív bych zkusila být důslednější, vymezit chlapečkovi nějaké hranice a kdyby to nezabíralo, tak zvolit nějaké méně příjemné metody -

Cituji True: ledovou sprchu

. Psychologa nebo výchovného poradce bych brala jako krajní možnost. A o nějakých lécích se ani nezmiňuju, ptž ty podle mě budou v tomhle případě naprosto zbytečné.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tina28: tady u nás se bohužel stále ještě najdou takoví, kteří mají názory viz výše

Studená sprcha není jen názor, ale je to vyzkoušený postup, můj brácha si tím prošel a musím říct, že pak byl hodnější a víc poslouchal. Prostě je to osvědčené.

Pokud je chlapec jinak úplně v pořádku a praktický lékař u něj neshledal žádnou poruchu, tak si myslím, že studená sprcha při vztekání mu ublížit nemůže

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Cituji Lulča: co se týče nevšímání..nepomáhá on Vás začne bít třeba...

Tak ať ho zavřou samotného do místnosti, ze které ho nepustí, dokud se neuklidní.

Cituji Lulča: Když je mimo rodiče je zlatíčko, když jsem ho hlídala byl strašně hodný a poslušný...

No, tak pak je to jasné, chyba je v rodičích, nejsou důslední, příliš moc klukovi procházelo a on ví, že si to může dovolit, zkouší, kam až může zajít a rodiče to bohužel dopouští. A kluk je má na háku.

Cituji Lulča: už od malinka jím rozkazuje, dříve to bylo pláčem a vždy si vše vyřval

Cituji Lulča: jak už je větší je to ještě horší

No jistě, že je to teď ještě horší. A samo od sebe se to nezlepší. Když rodiče dopustili, aby jim jako maličký rozkazoval a vše si vyřval, dítě si na to velmi rychle zvykne a pak už se to jen zhoršuje. Jak jednou dítě zkusí takovéto manýry, je zkrátka nutné zarazit to hned v zárodku. Je vidět, že ho nenechali dostatečně vyvztekat hned jako malinkého, povolili a ustoupili a pak už se to vezlo. On kdyby hned zkraje pocítil, že to vztekání nikam nevede, rychle by ho to přešlo.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děsí mě některé zdejší "zaručené" rady. A hlavně jak někteří "vědí" čím to je, jakou vinu nesou rodiče apod.
Skutečnost soužití a výchovy bývá ale mnohem horší, než se takhle na obrazovce zdá. Život s takovým dítětem je tedy fakt peklo.
Určitě bych se obrátila na odbornou pomoc. Jak pro sebe, tak pro dítě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené