Holky, já mám Mirenu zavedenou již 5 let od svých 17-ti. V té době jsem skončila v nemocnici s hlubokou žilní trombózou, kterou způsobila hormonální antikoncepce. Bylo mi řečeno, že prášky nebudu moct brát, protože by bylo vyšší riziko, že se trombóza bude opakovat. Vzhledem k mým problémům s menstruací (nepravidelná, bolesti, nevolnost) mi gynekoložka dala na výběr - buď žádná ochrana, nebo Mirena. Sice obsahuje hormon, ale vysvětlila mi to tak, že působí pouze v děloze a na rozdíl od prášků či implantátu neprochází krevním oběhem. Musela jsem podepsat lejstro, že jsem obeznámena s riziky a nerada vzpomínám pouze na zavádění, u kterého jsem bolestí omdlévala. Od té doby jsem moc spokojená, nemám absolutně žádné potíže. Moje tělo si vždycky okamžitě řekne, pokud se mu něco nezdá, ale s Mirenou jsou kamarádi..

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já taky hledám variantu za HA, tohle je zkopírov. z jednoho fóra, týká se to konkrétně gynefixu, protože není hormonální, ale z mědi (a má nový tvar).
Tělíska vyvolávají stálý slabý zánět dělohy, což posiluje i řpítomnost mědi. Tělíska ovlivňují i MS, bývá silnější a s větší krevní ztrátou. Působí na spermie ( prábvě tím zánětem, pomocí bílých krvink) ale hlavně zabraňují uhnízdění oplodněného vajíčka ( pokud jsou nehormonální, tam je účinek zesílen hormony, k oplodnění dojde méně často).
Přebytek mědi v těle může způsobit potíže se střevy, měď se hromadí v játrech a ledvinách. Proti nadbytku mědi v těle je dobré brát zinek. Nadbytek mědi může způsobovat i poruchy chování a psychiky. Taky tam je riziko vypuzení nebo naopak zarůstání do dělohy

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na FonkaU:
Ne, nemám Mirenu. Tělísko chci jen na krátko, takže mi to přišlo jako dražší varianta. Mám gold lily. Pokud bych ale využila celou dobu účinnosti těch 5 let, tak bych volila Mirenu. Jinak samozřejmě, stejně jako u HAK jsou tam nežádoucí účinky. Jediné co teda na sobě pozoruji je mírné prodloužení menzesu. Bez něj jsem ho měla 4 - 5 dny a teď těch 6 - 7.

arrow
profile_image
hellou13
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mistress: Ahoj, a co máš za tip tělíska?

arrow
profile_image
Dasha28
od 22. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ze zdravotních důvodů také nemohu brát antikoncepci. Protože zatím ještě s přítelem v následujících 3+- letech nechceme děti, tak mi gynekolog doporučil tělísko Mirena. Přítel by chtěl, abych ho měla, ale já se k tomu pořád nějak nemůžu odhodlat. Nevím, jestli to není zbytečně další riziko, protože jednou bych děti určitě chtěla. Navíc mám strach, že mi nesedne a taky už nejsem nejmladší... Vyzkoušeli byste ho?

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám Mirenu od 16, ted je mi 22, už mám druhou a nechtěla bych jinou antikoncepci...od těch 16 nevím co je menses, žádný stres se zapomenutou pilulkou...žádné komplikace jsem neměla, zavádění bylo pro mě tedy dost bolestivé, proto jsem si výměnu nechala udělat v narkoze, doktor mi to sám navrhl, když viděl, jak se toho bojím...HA jsem brala jen tři platíčka, zvyšovala mi dost tlak, nebyla jsem tehdy navíc nejštíhlejší, takže mi gynekolog další platíčka odmítl předepsat, nějakou dobu jsme s přítelem používali kondomy...ale já se hrozně bála, tak jsem hledala jinou alternativu a Mirenu bych za nic nevyměnila (už kvůli té vymizelé menstruaci)

arrow
profile_image
hipgirl
od 27. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Posílám tipy na antikoncepci, které znám:
Gyneplus
Ten mám teď já....1200,- u mojí doktorky. na 5 let
Je to na bázi působení mědi, jelikož se měď v těle přirozeně vyskytuje a účastní se i důležitých biologických pochodů, nemám s tím problém.

Gynefix: http://www.wh-pharma.cz/oxidHlwem9iPSZyPTYmbD1qMQ- -
cca 3500,-

Ještě byl třetí produkt - gyne...něco, název si nepamatuji. Cenově mezi těmito dvatisíce něco.
- Tato tři tělíska jsou asi de facto stejná. Doktorka mi neřekla nějaký rozdíl v kvalitě nebo podobně...

Potom mi nabízela Mirenu- princip je hormon levonorgestrel, nemá to mít negativní účinky hormonální antikoncepce, jiný princip působení i hormon. Mě se nezdálo, že nemáš menstruaci, po odstranění je normálně plodnost. 5000-6000 tis.
Z webu: V prvních měsících po zavedení Mireny se někdy vyskytuje nepravidelné slabé špinění v průběhu cyklu. Toto špinění většinou spontánně ustupuje a většina uživatelek nakonec nemá žádnou nebo jen velmi slabou menstruaci.

Jen pro úplnost ještě moje zkušenost:
Zavedení bylo během pul hodiny hotové. Doktorka použila lokální umrtvení, cítila jsem celkem nepříjemný tlak, ale stačí se na to připravit (dýchat a brát s humorem). První noc jsem to dost cítila, srovnat se to dá s prvním dnem silnější menstruace, pak už vůbec. První asi dva dny byly trochu výtoky a pár dní poté i malinko krev (to jsem konzultovala s doktorkou a je to normální). Sex můžeš mít bez problému, jak se cítíš dobře. První menstruace byla trochu netypická nejprve jen trochu krve a až po dvou dnech normální krvácení. Takže tak, určitě je to individuální...

Zjistila jsem také, že když například tvůj doktor nemá zkušenosti se zaváděním, provádí to na předpis od tvého gynekologa třeba v Motole. Já jsem kvůli tomu přešla k soukromé doktorce, úroveň jednání je opravdu mnohem lepší než předchozí zkušenost.

Já jsem tělísko gynefix měla, ale vypadlo mi, protože jsem ho měla zavedený při ne uplně doléčených obtížích (i když mi doktor tvrdil, že by to na to nemělo mít vliv).. Zavádění se dalo vydržet (i když někdo straší, tak je to o něco silnější tlak jak při menstruaci).. a pak když jsem ho měla, tak o něm nebylo vůbec slyšet, bolesti po zavedení žádný a ani pak dýl.. Dostala jsem od výrobce další zdarma.. Jenže se mi trochu změnila životní situace a tak ho už nebudu potřebovat takže pokud byste některá měla zájem mám doma tělísko úplně nový, zabalený.. původní cena byla 3500, tak bych ho za 2700 přenechala. Kdybyste měly zájem napište na mail

arrow
profile_image
Geri mojeid
od 19. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ráda bych obnovila tuto diskuzi.
Máte nějaké nové informace o nehormonálních tělískách?
Hormonální antikoncepce je děsný zásah a chci s ní provždy skoncovat. Vím že před časem jsem četla, že v září 2013 se má k nám do ČR dostat nějaké nové tělísko pro nerodičky, vite o tom někdo něco víc?

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Geri: To bude asi Jaydess, nová menší verze Mireny .

arrow
profile_image
Geri mojeid
od 19. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Michaela18: Děkuju, to bylo asi ono Ale myslím si, že tím si zrovna od hormonů moc nepomůžu. Mám přeci jen vyšší tlak a na řeči doktorky, že toto bych měla řešit až ve vyšším věku, je podle mě blbost.
Pokud někdo ví o nějaké nové, další chystané novince, budu ráda

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Geri: Jasně, to chápu. Třeba by to ale nedělalo takový problém, přeci jen to účinkuje především lokálně, ale samozřejmě malé množství hormonu se dostane krevního oběhu. Já jsem měla nehormonální tělísko Gynefix pro nerodičky a po třech měsících odešlo. Navíc poměrně dost holek přes nehormonální tělísko otěhotnělo.

arrow
profile_image
Any25
od 5. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tady taky přihodím svoji zkušenost. Na zavedení jsem byla dneska , ještě sem nerodila a po přečtení diskusi jsem se bála hororového scénáře v podobě omdlévání, nesnesitelné bolesti atd. … No nic takového se nekonalo. Do mireny jsem šla z důvodu, že HA brát nechci. Je mi 24 a máme v rodině problémy s cévami ,ale když neberu Ha menstruaci mam sice pravidelnou, ale silnou a dlouhou 10 dnu. Což je horor, když děláte ve zdravotnictví a mate pořád bílé oblečení a stresujete jestli se vám někde nemůže náhodou udělat nějaký flek. Nicméně k zavadění, je dost důležité jak máte velký čípek, když ho máte malíčky bude vás to asi dost bolet, ale je to vážně individuální. Nejvíc nepříjemné bylo uchycení čípku a následovné měření dělohy .Po zavedeni přišla do par vteřin bolest jako při menstruaci, to je normální. Teď 2 hodiny po a po jednom brufenu necítím prakticky nic . Nicméně chci podotknout, že je dost důležité mít doktora, který má zkušenosti a který vám hlavně říká co bude zrovna dělat, ať se můžete připravit. Později napíšu, jak to bude probíhat a jestli je vše ok.

arrow
profile_image
lucka.ami
od 20. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já byla včera na zavedení tělíska Gyneplus a to i když jsem ještě nerodila (je mi 20 let). Protože jsou tělíska v cizině mnohem rozšířenější, řekla jsem si, že klasické zvládnu. Navíc Gynefix mi připadá, že se spíš hodí pro atypické dělohy, odrazovalo mě to, že může vypadnout i z dělohy dívky co nerodila a slyšela jsem, že se to stává poměrně často.

Řekla jsem si, že když už se tam bude něco dávat, bude to nepříjemné tak či tak a lékař mě ujistil, že pocitově asi rozdíl neucítím, prostě to bude nepříjemné. - Bylo to nepříjemné, ale pro mě je nepříjemný i odběr krve. Lékař mi každý krok popisoval a na co se mám dál připravit.

Chci ale vyvrátit takovou tu fámu, že se nedá mladým holkám zavést běžné tělísko. Navíc se nemusím bát, že bych si třeba tamponem tělísko vytáhla. Ukázal mi ho potom na ultrazvuku a pevně sedělo na místě.

arrow
profile_image
tucnak.m
od 22. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lucka.ami: Chci ale vyvrátit takovou tu fámu, že se nedá mladým holkám zavést běžné tělísko

Tak ono moc nejde o to, že by se nerodičkám nedalo zavést, ale spíš o to, že by to mohlo nějak poškodit dělohu nebo ty cesty, kudy se zavádí a tím zapříčinit neplodnost.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené