Ahoj holky,
můj gynekolog mi předepsal nízkohormonální antikoncepci artiziu. V prvních měsících jsem mělo hodně problémy s cyklem, někde jsem slyšela že tyhle nízkohormonální cyklus prostě neudrží, hlavně když se neberou úplně přesně. tenhle víkend jsem si pilulku vzala cca o hodinu déle než obvykle a už špiním. Myslíte, že bych si tedy měla nechat předepsat jinou antikoncepci, nějakou vysokohormonální např. Chloe? Díky

arrow
profile_image
anyme
od 5. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Neřekla bych, že je nízkohormonální. Problém spíš je, že je jednosložková. Když to řeknu blbě, tak normální kombinovaná HA obsahuje estrogen + progestin. Artizia obsahuje pouze progestin. Proto se dává hlavně ženám po porodu, které kojí. Také má o něco menší p. index spolehlivosti. Protože "estrogen" dělá to, že ti vypne ovulaci a po progestinu ti jen zhoustne děložní hlen + dělá menšlí děložní výstelku.
Osobní zkušenost s ní nemám, v mém okolí jí berou pouze ženy, které kojí. často se u ní stává, že nevyhovuje (menstruace přichází třeba každých 14 dní, samé špinění) nebo naopak ti při braní MS úplně vymizí. Tato HA by se měla brát naprosto přesně.

Takže bych spíš přešla na kombinovanou nízkohormonální pilulku

Reaguji na anyme: mockrát děkuju. Zajdu za svým lékařem

arrow
profile_image
Lenourt
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Řekla bych, že slečna anyme si Artizii plete s Azalií... Artizia je kombinovaná antikoncepce, která klasicky brání ovulaci...Věci jako nepravidelná MS, nutnost přesného braní a to, že ji mají kojící ženy, patří rozhodně k Azalii, ne Artizii!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené