Nazdárek holky,

už pár měsíců mě díky nízkému tlaku trápí noční nevolnost, kdy se mi motá hlava a je mi na zvracení a to opravdu tak moc, že nemůžu spát, připadám si, jako kdybych přišla po nějakém obřím flámu. Doktorka mi poradila si dát kávu nebo panáka, ale jelikož mi bývá zle kolem 3 ráno, tak káva pro mě znamená už dál neusnoust a panák to, že bych ráno nejspíš nemohla řídit a navíc by ho ani můj žaludek nesnesl ( nepiju panáky ani normálně natož v takovém stavu ). Takže vůbec nevím, co s tím, v práci bývám opravdu unavená, navíc ještě u práce studuji, takže se vyspat potřebuji

Spodní tlak mívám kolem 60, ale v noci se už ani neměřím, ten nízký tlak poznám.

Za jakékoliv rady a tipy budu moc ráda

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spodní tlak 60 - 70 je normální "holčičí".

Cituji wmichaela:

A je normální se cítit takhle špatně ?

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To samozřejmě není.

Reaguji na wmichaela:
Právě a mě jde o to, co udělat, aby mi zle nebylo. Jak je známo nízký tlak je nemoc štíhlých lidí a nesportovců, což na mě dokonale sedí, ale jde mi o ty příšerné stavy, které v noci mívám. Přes den si dám tři kávy a je to v pohodě, hodně piju, ale nevím jak v noci

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A to je jistý, že je Ti v noci zle z nízkého tlaku? Já se za "bezdětna" skládala každou chvíli. 100/60 byl u mě standardní tlak, při kterém jsem se cítila víc než báječně Ale nikdy mi nebylo zle v noci. Tobě bohužel nevím, co radit.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě napadá tak možná koupit kofein v tabletách a vitamin C v tabletách a dávat si ho večer před spaním.
Sice je možné, že usnout bude horší, ale co jiného radit...musíš zkoušet..

Přes den pak hodně pij. Tady radí bylinky (kontryhel, měsíček, řebříček, lékořice).

Alkohol a kafe to je nesmysl. Zvyšuje tlak jen krátkodobě. Zkus pít nějaké bylinky třeba tady http://www.bylinky-maya.cz/products/nizky-tlak-byl inkova-cajova-smes/

hlídat si příjem vitamínu C a pokud máš ráda lékořici, tak ji jíst.
Sportovat a více solit.

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně pomáhá otevřené okno.. Taky mi v noci většinou špatně nebývá, ale teď jak je přetopeno tak to je katastrofa... tak vždycky pořádně vyvětrát a vypnu topení..

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj... jak už jsem tady psala v jiné diskuzi na podobné téma, i já mívám problémy s "tlakem". Vzhledem k tomu, že jsem také vysoká, štíhlá a víceméně nesportovec, tak bylo vždy dané, že má omlévací extempore jsou od tlaku - a navíc, v tu chvíli mi ho záchranka i tak naměřila (jen pro představu, měla jsem třeba tlak i 50/40). Chodila jsem po všech možných vyšetřeních a nakonec se ukázalo, že to nebude až tak moc od tlaku (resp. od tlaku to je, ale má to jinou příčinu) jako spíš od nedostatku sodíku. V nemocnici mi poradili, ať jím víc soli a zeleniny, která sodík obsahuje (dobrá je třeba červená řepa). Když cítím, že to "na mne jde", tak sůl jím normálně po lžičkách, je to nechutné, ale pořád lepší než nemocnice a kapačky. Nebo mám v práci pořád sáček s chipsy a jím ty, když je mi špatně. Pravda je, že obecně moc nesolím, ale zase že bych nesolila vůbec, to ne. Ale asi holt té soli potřebuji víc. Mezi další věci, které jsou častou příčinou patří i špatná krční páteř, zkus si dojít na neurologii a ortopedii. Nebo teď mi řekli, že to může být i od srdce (třeba při nerovnováze toho elektrického impulsu, může se tam z něj vytvořit jakási smyčka) - jsou na to měření, o které si můžeš zažádat. Říkám to tedy jen laicky. Spíš tím chci říct, že sice to může vypadat na nízký tlak, ale těch příčin může být celá řada. Cílem nebylo tě strašit. Jinak, alkohol se obecně zase tak moc doktory nedoporučuje, protože říkají, že sice nejdřív ten tlak "vyžene", ale pak tlak zase rychle klesne a ještě na nižší úroveň než byl původně. Ale já to tedy panákem také občas řeším. Dokonce i šéf, když vidí, jak začínám blednout a mluvit zpomaleně, tak hned nalévá štědré dávky. Párkrát mi už volal záchranku, tak se bojí.

Holky moc děkuji za tipy !

Reaguji na PíBí:
Tak s tou solí to mám uplně stejně, já nesolím skoro vůbec, takže je i možné, že mám nedostatek soli a jsem spíše na sladké než na slané, takže já třeba za den slaného nesmím vůbec nic ! Raději si dám čokoládu než něco slaného..... Je ale pravda, že co tak přemýšlím, tak o víkendu vždycky baštím nějaký fast food nebo brambůrky a to mi opravdu v noci není nikdy zle !

Cituji PíBí: Mezi další věci, které jsou častou příčinou patří i špatná krční páteř, zkus si dojít na neurologii a ortopedii

Tak s krční páteří mám problém, díky sedavému zaměstnání a tomu studiu, kdy jsem pořád někde zkrčená a vůbec se vlastně nehýbu ! Doktor může i zablokovanou krční páteř odblokovat naráz, nebo je to nějaký zdlouhavější proces ? Já mám z doktorů docela hrůzu, takže se jim vyhýbám..

Cituji PíBí: Jinak, alkohol se obecně zase tak moc doktory nedoporučuje

Tak to tedy doktorka z plicního mi každé ráno "frťana" doporučila, takže ono asi jak který doktor !

Takže ono to chce asi začít opravdu zjišťovat příčiny, jenže moje obvodní doktorka to je typ doktora, za kterým když přijdete, tak ho hrozně obtěžujete a sama mi nikdy nic nenabídne, nějaké vyšetření apod.

arrow
profile_image
Nepu
od 3. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
přijde mi divný, že ti takhle klesne v noci. Moje mamka má taky takový stavy (ale přes den), kdy jí je tak špatně, že se nemůže hnout. Tlak měla vždycky nízkej, občas se stalo, že jí ho doktoři ani nenaměřili, ale pak se přišlo s tím, že ty stavy, kdy je jí špatně, může mít i z kolísavý hladiny cukru v krvi. Takže jí doporučili koupit si hroznovej cukr a když je jí blbě, tak si dát jednu to placku ) Uvidíme, jestli to zabere, ale stojí to pár korun, takže za pokus nic nedáš.
Jinak mně na tlak pomohlo, když jsem začla pít pravidelně červený - každej večer max 2 dcl.

Reaguji na Nepu:
Já jsem to špatně napsala, takové stavy mívám často I VE DNE, ale v noci je to pro mě obtížnější, protože si ten tlak nemám jak zvednout a hlavně mi jde o ten spánek, že se potřebuju vyspat, přes den se jdu projít ven, dám si kávu nebo jdu spát a je to jakž takž v pohodě, ale přes tu noc je to děsný.. Opravdu mám takový stav, že pomalu ani nedojdu do kuchyně, příšerně se mi motá hlava, napiju se vody a chce se mi hned zvracet..

Ten cukr bych si ale v noci mohla dát, hned si pro něj běžím, mohla bych to praktikovat i přes den, takže moc děkuji za radu.

Cituji Nepu: Jinak mně na tlak pomohlo, když jsem začla pít pravidelně červený - každej večer max 2 dcl.

To víno budu brát asi jako poslední možnost, protože celkově alkohol "dobrovolně" nemusím...

Cituji Nepu: začla pít pravidelně červený - každej večer max 2 dcl

Alkohol zvýši tlak jen na krátkou dobu, z dlouhodobého hlediska je nevhodný.

Cituji PíBí: ať jím víc soli a zeleniny, která sodík obsahuje (dobrá je třeba červená řepa).

S tím naprosto souhlasím. a může to být také od té krční páteře. Zkus nejdříve se zamyslet nad tím jak spíš, více myslet i nad tím jak sedíš, jak chodíš, nenosit těžké kabelky na jedno rameno. Upravit si jídelníček. je to běh na dlouhou trať. A pokud se to nevyřeší, tak teprve potom bych vyhledala pomoc lékaře.

Cituji Bajina8888: moje obvodní doktorka to je typ doktora, za kterým když přijdete, tak ho hrozně obtěžujete a sama mi nikdy nic nenabídne, nějaké vyšetření

Já změnila doktora a teď si nemohu stěžovat, ale před tím jsem měla doktorku s úplně stejným přístupem. Chápu, že se ti tam nechce.
Jinak řešit problémy kolem páteře apod. je vždycky na dlouho.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Bajina8888: Tak to tedy doktorka z plicního mi každé ráno "frťana" doporučila, takže ono asi jak který doktor !

Tak ono je fakt, že to řeknou, ale když na to přijde, tak to nijak extra nepomůže - jak tu psala už i sartre. V každém případě neřeší ty příčiny.

Cituji Bajina8888: Doktor může i zablokovanou krční páteř odblokovat naráz, nebo je to nějaký zdlouhavější proces ? Já mám z doktorů docela hrůzu, takže se jim vyhýbám..

Já nevím, já jsem jen lovila v paměti na kterých vyšetřeních jsem byla. Určitě je ale na krční páteř dobré cvičení - zpevnit zádové svaly. U mě tedy ta neurologie byla spojená i s prodělanou encefalitidou, takže nevím, jestli jít jen na ortopedii nebo i na tu neurologii, to by chtělo poradit se s tou doktorkou - i když třeba vypadá neochotně, jde o tvoje zdraví. Je pravda, že já mám na praktickou doktorku štěstí. Jdu tam jednou za x let, tak pak ví, že už je to opravdu vážné a vždycky vymýšlí, čím by to mohlo být. Raději víc odborných vyšetření než něco zanedbat - to je její strategie. Ale máš na to právo, tak to po ní prostě chtěj.

A jinak, jak psala Nepa, tak cukr je další z příčin, na ten jsem zapomněla a přitom ho zkoumali jako první. Ale to asi bez toho vyšetření krve jen tak sama nezjistíš.
Pak jsem si ještě vzpomněla, že další z příčin byly i nějaké gynekologické potíže, doufala jsem, že po operaci se mi to srovná, ale nepomohla.

Podle mne, jestli to je tedy dlouhodobější záležitost a vadí ti to, tak si to oběhej.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené