arrow
profile_image
Eildiana
od 1. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
je to asi měsíc, co jsem se pustila do hubnutí a ukazují se první výsledky, sportuji, snažím se jíst zdravě a pravidelně, což se ukázalo na úbytku o 5 kilo. Protože mám ale v plánu zhubnout celkově přibližně 30 kilo (pozvolna samozřejmě), ráda bych se zeptala, zda nemáte zkušenosti s preventivním nošením kompresního prádla při hubnutí. Myslíte si, že by nošení takového prádla, např. toho, které se běžně používá po liposukci, redukci prsou atd., mohlo povislé kůži předejít či napomoci tělu k lepšímu vyrovnání se s váhovým úbytkem? Nebo máte jiné zkušenosti a rady, jak aspoň trochu kůži pomoci, aby v závěru nezůstala jako prasklý balónek? Vstřebá se částečně třeba během měsíců nebo let, nebo se mám prostě smířit s tím, že až zhubnu, povislé kůži by pomohl jedině skalpel? Je mi 32 let, ale zatím se obecně zdá, že elasticita není nejhorší, přesto bych to velmi nerada podcenila. Budu vděčná za jakoukoliv zkušenost či postřeh. Děkuji!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě nos, taky pomůže mazat krémy proti celulitidě a poštipávat kůži jako po porodu. A samo cvičit

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právě taky hubnu, celkově potřebuju asi 35 kg a mám dole 14 za půl roku. Podle mého názoru jsou zdravá 2-3 kg měsíčně, hlavně kvůli následnému udržení. Chodím do nutriční poradny a tam mi bylo vše vysvětleno. Pokud to půjde tímto tempem, tak nehrozí žádná povislá kůže, bude stíhat se tomu přizpůsobovat. 5 kg měsíčně je moc, ale hlavně z hlediska dlouhodobého udržení. Když se podíváš na nějaký ten pořad o hubnutí na prima love, tak je nutí hubnout strašně rychle, ale pak jsou všichni na operaci přebytečné kůže a vypadá to děsně...takže radši zdravěji a pomalu, ať se s tím to tělo stíhá vyrovnat. Hodně zdaru

arrow
profile_image
Eildiana
od 1. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc díky za rady, holky.
Já bych to právě nerada podcenila a řešila až důsledky „až pak“. Už tak si nadávám, že jsem s tím nezačala něco podnikat dřív, ale znáte to, nejdřív vysoká s oborem, kde musíte v knihách sedět od nevidím do nevidím, na sport není kdy, a pak to samé prakticky v práci. Ale naštěstí už jsem na tom s časem lépe, proto si tak hodinku dvě každý den šetřím na cvičení nebo procházku + samozřejmě taková ta klasická pohybová aktivita při údržbě domácnosti.

Uvědomuju si, že ten úbytek je až moc, za měsíc, trochu doufám, že se to zpomalí právě na to, co tu píšeš, lamiel, tohle je změna při pouhém nasazení toho sportu, odstranění sladkého (nekupuju si věci na zobání a místo něčeho sladkého si dám třeba jen trochu mléka s rozmixovaným ovocem, které je sladké i bez přídavků – banán, švestka, meruňka, ostružiny… a dělím si to na drobnější porce víckrát denně, ne jednou za den to vše najednou, jako se mi často stávalo, když jsem musela moc jezdit a spěchat. Jakože, nikdy jsem nejedla extra čokolády, cukru a tak, nebo že bych se přejídala, spíš jsem jedla docela málo a nepravidelně, hodně let (od střední), takže se tělo naučilo dělat si zásoby a trávit hodně pomalu. To bych chtěla zkusit změnit. Co chtěla, to zkouším změnit!

Jídelníček, pohyb a pravidelnost bude to hlavní, vůli na to snad mám dostatečně pevnou, jen jsem právě nikde nenašla pořádně informace nebo zkušenosti, jestli by tělu k tomu všemu mohlo pomoct i to kompresní prádlo, když vlastně nebude člověk po plastice a tak. Když nemáte zkušenosti, člověk pak prostě neví, zda zvolit třeba to pooperační (které by mohlo být pevnější a lépe nastavitelné), nebo zda dát na ten módní hit sportovního kompresního prádla, které se ale zase asi nedá nosit mimo sport, delší dobu v kuse.
Dodaly jste mi zatím odvahu, holky, děkuju!

lamiel, tobě přeju hodně štěstí! Naprosto souhlasím s tím, jak říkáš, že v těch pořadech o hubnutí je to hrozně rychlé, já tedy koukala třeba na pořady o Extrémní přeměně, kde lidi hubnou třeba z morbidní obezity i 40 kg za čtvrt roku, aby pak šli za rok na odstranění přebytečné kůže atd. Docela by mě zajímalo, jestli a jak dlouho jim to pak vydrželo. Raději bych to vzala pozvolna, kila jsem taky nabírala roky, bohužel, tak počítám, že to taky nějakou tu dobu potrvá, než je sundám dolů. Té kůže se právě trochu bojím proto, že vršek těla je celkem dobrý, ale hodně toho mám na zadku a v bocích, proto myšlenka na tu kompresi, aby to celé při hubnutí nepovolilo až příliš, abych tomu trošku něčím víc pomohla ke zlepšení, i když je mi jasné, že kůžička a forma jako ve dvaceti už to nejspíš nebude.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Eildiana: víš, tak první měsíc v hubnutí jde vždy rychlý když má člověk hodně navíc a ještě je nabral nedávno, nemá je od dětství.
Jinak stahovací prádlo se nosí stále a pokud je tvůj problém nohy a zadek - doporučila bych také kompresní punčocháče, mám je od cévního lékaře, ale pokožka je po nich boží Nosím tyhle, jsou na nohách mnohem krásnější než punčocháče na běžné nošení z obchodu http://www.puncochy-zdravotni.cz/naomi-70-sheer/

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě je dobrý to řešit předem, ale stejně si tak nějak neumím představit, ze budu v kompresním oblečení při sportu nebo častěji. Mě osobně vadí i ponožky. Holky, a nevíte jaký je rozdíl mezi kompresním oblečením a tím zeštíhlujícím, co doporučují na sport (tady ve slevě)? Pořídila bych si to, ale bojím se právě toho, jak v tom budu moc upnutá...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sarlotka1: ty kompresní punčocháče nosím celý den a bohužel i celou noc, žily si to přejí A oblíknout se do nich je příšerné, makačka, jsou hodně stahující...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené