arrow
profile_image
Janka86
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, dnes jsem si koupila pračku se sušičkou Ariston AQM8D 29 U (EU) /B. Protože je to moje první pračka, doteď se o vše starala mamča, tak se ptám, jak se mám o takovou pračku starat? Mám kupovat Calgon, vyplatí se to a nebo je to vyhazování peněz? Jaký mám používat prášek, aby to byla kvalita za rozumnou cenu? A co aviváž? U nás se totiž vždy kupovaly jen ty levé prášky a aviváž byla zbyčetná ztráta peněz podle mojí mamky. Proto se ptám tak hloupě...

Mno,určitě kontrolovat obsah kapes-aby tam nezůstaly papír.kapesníky,písek,prostě bordel...

Já jsem Calgon nikdy nekupovala, a pračka fungovala... ale od té doby co mám novou pračku, tak ho radši kupuju . Jo a nejlepší je Calgon gel - nedělá fleky na tmavém prádle...

arrow
profile_image
Sannda
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Ahoj,tak já mám taky svoji 1.pračku a Calgon kupuju ,rozhodně si myslím že to vyhazování peněz není.Životnost pračky to může a nemusí prodloužit,přece jen po nějaký době pračkadoslouží a průměrně co mám info 15-20let samozřejmě +- není to pravidlo.Hlavní výhodou použití Calgonu je to ,že těleso ,které v pračce ohřívá vodu se neobaluje vodním kamenem,tudíž je ohřev rychlejší a šetří to spotřebu energie.Tak mi to bylo vysvětleno a zdá se mi to i logický,je to podobný jako v rychlovarný konvici.
Co se týče prášku,tak nevím jestli je levnější stejně kvalitní jako dražší,ale osobně na tom nešetřím ,takže používám tekutý prací gel Persil -bílý,barevný prádlo a Woolite,Perwoll-černý.Jsou to 4,5l lahve,bydlím s přítelem a vystači mi to skoro na 10měs..Gely jsou dost hustý a stačí půlka odměrky cca 100ml+-.Aviváž kupuju Silan nebo Lenor,bez toho bych se neobešla,prádlo nádherně voní a je měkčí,příjemnější na dotek ,takže nešetřim a dávám plnou nádobku po určenou rysku.No a na skvrny bud Vanish nebo Ariel gel,vydrží mi hodně dlouho,používám je opravdu jen když je to nutný nebo k hodně špinavýmu prádlu.

arrow
profile_image
Janka86
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Fakt je, že u přítele používají drahší prášky a aviváž a jak se přítel přitulí a prádlo tak krásně voní... to neznám, naopak v zimě prádlo ještě nechutně zatuchne, proto jsem chtěla i sušičku a z prostorových důvodů už bych zvlášť sušičku nikam nedala, bo chci ještě časem koupit i myčku...
No uvidím, zítra mi ji přivezou a nemůžu se dočkat, až dám prát prádlo a jak to bude až se i usuší, po tom jsem odjakživa toužila

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sannda: Hlavní výhodou použití Calgonu je to ,že těleso ,které v pračce ohřívá vodu se neobaluje vodním kamenem

A když máš měkkou vodu, tak se bez Calgonu těleso vodním kamenem obaluje?

Já proplachuju občas pračku octem, myslím, že to udělá stejnou službu. Prostě peru bez prádla na 80. Mám jí 8 let a šlape pořád stejně dobře.

Peru v Arielu, Persilu, sypkém i tekutím, na jemné myslím růžový woolite nebo co to je, na skvrny ariel nebo vanish. Aviváž Silan, ale spíš co mi zrovna voní.

Jinak k pračce se sušičkou, mají jí naši a nikdy tu sušičku nezapli..u těch kombonovaných to totiž většinou je jen na příležitostné sušení, ne pořád a taky to o dost víc žere.

vyndavat věci z kapes, aby se nepoškodil buben, občas prolít octen na odstranění vodního kamene, párkrát za rok propláchnout filtr a proplachuji i nádržky na prací prášek, aviváž apod.

arrow
profile_image
Janka86
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem chtěla i se sušičkou, protože zvlášť sušičku opravdu nemám kam dát a když říkam opravdu, tak myslím opravdu. Četla jsem dost o tom, než jsem se pro ni rozhodla, ale nakonec ti, co ji mají v kombinaci byli spokojeni. Jde mi o to, aby prostě v zimě se všude nevěšilo prádlo, které pak zatuchne...

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Každý opravář vám řekne, že Calgonit je jenom tahání peněz z kapes, stačí jednou za čas nalít ocet a nechat projít pracím cyklem.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky já bych sušičku nechtěla ani za nic... jeden čas jsem měla možnost jí používat a spíš mi to ničilo věci.. ale je pravda, že to byla starší sušička, možná ty nový jsou o něčem jiném...

arrow
profile_image
Pegy
od 10. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ocet na pročištění dáváte ten běžný potravinářský nažloutlý?

Pegy
přesně ten, pustím pračku naprázdno na 80 nebo 90 stupňů a to jde ven sajrajtu

arrow
profile_image
Darinka_x
od 26. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je skvělé téma, zrovna dneska nám přivezou novou pračku, takže si s chutí přečtu vaše tipy a rady
Už u staré pračky jsem začala přidávat Calgon, protože máme doma hodně tvrdou vodu a ta pračka se prostě zanášela. Nemyslím si, že by to byly vyhozené peníze, protože i ta stará pračka (Whirlpool 16 let) začala prát o dost líp. A to balení Calgonu stojí něco přes stovku a vydrží dlouho, to není žádná extra obrovská investice, aby to člověk nemohl koupit.
Jinak peru snad v kvalitním pracím prášku - Persil, normálně sypký. Mám pocit, že ty sypké prášky jsou účinnější než gelové. Anebo je to asi u nových praček jedno, ale ta naše stará už hůř prala a ten gel mi prostě prádlo nevypral.
A aviváž většinou taky používám Silan nebo Lenor, podle toho který mi zrovna nejlépe voní.

Cituji aangie: Každý opravář vám řekne, že Calgonit je jenom tahání peněz z kapes, stačí jednou za čas nalít ocet a nechat projít pracím cyklem.

Přesně tak!
Můj známý opravář má na to svůj vtip.
Když si nebudeš kupovat Calgon a ty peníze si budeš dávat stranou, tak za pět let si můžeš koupit fungl novou pračku.
A má pravdu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené