Ahoj holky, kontaktní čočky nosím už přes 8 let, dnes jsem byla po delší době na rychlokontrole, zase jsem podlehla nejbližšímu řešení v místě bydliště - skončila jsem v Grand Optical (dle jejich slov a stránek oči vyšetřuje odborník, ne jen "prodavat", nu což, kdoví kde je pravda...). Oči mi změřili, dokonce i zkontrolovali skrz zánět, s péčí jako takovou jsem byla spokojená. Bylo mi ale doporučeno kvůli rohovce si nechat udělat i brýle (měla jsem to v plánu i tak), založili si tam mou kartu, kam si cosi pozapisovali. Koupila jsem si u nich 1 krabičku čoček s novými dioptriemi a - teď se konečně dostávám k jádru věci - co je vlastně všechno potřeba k výrobě brýlí? Když si je nechám udělat v GO tak ti mají asi vše potřebné z vyšetření v databázi, ale pokud bych si je chtěla udělat jinde, tak nejspíš budu potřebovat od nich nějaké údaje, že? Taky by mě zajímal příspěvek od pojišťovny (Metal Aliance), tuším že bych měla mít nárok na příspěvek, ale nevím, jestli je vůbec vyplácen i takto z optik, jestli není potřeba papír přímo od očního lékaře? Díky za tipy, postřehy a zkušenosti

Reaguji na panda08: Aha, super. Nevěděla jsem právě jestli si do GO třeba zavolat aby mi řekli nějaké doplňující info, takže to nemusím. Takže příšpěvek od pojišťovny se tedy vztahuje na papír od očařky, to jsem právě nevěděla (brýle jsem měla naposled někdy na ZŠ a tehdy jsem měla vše právě od oční).

Reaguji na panda08: No tak to se teda pojišťovna plácne přes kapsu !!

arrow
profile_image
Zuzinka512
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky tak přesně tak to je stou pojišťovnoušla sem na kontrolu k očařce, změnila mi dioptrie a vypsala poukaz na brejle,zrovna dneska sem si je byla vyzvednout ve Fokusupříspěvek 150 na obroučky a 51kč na jednu čočkuno vtipný..ale jinak když jsme si nechávala dělat brejle nezávisle na očařce zašla sem si do optiky, změřili mi oči a vybrala sem brejle a bylo..takže to jde i bez očařky a bez toho opravdu vtipného příspěvku)

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zuzinka512: jasně, ono úkolem očařy je i zkontrolovat oční pozadí, nitrooční tlak, tam se projeví počínající nemoce jeko vysoký tlak, cukrovka, zákal...ale jasn že ve vašich 20 na to je ještě čas

arrow
profile_image
Anette16 mojeid
od 2. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jak už tu bylo řečeno, nepotřebuješ papír přímo od očaře, ale asi je to lepší já jsem zašla normálně do optiky přímo od doktora, dala slečně papír a ona mi podle toho přinesla všechny brýle na vyzkoušení, vybrala jsem si ty, které se mi líbily a seděly nejvíc
a s tím příspěvkem to bylo stejné, 150,- na obroučky a 2x 51,-

Holky díky za info. Jinak co se týče toho příspěvku - první zajít na pojišťovnu pro nějaký papír/poukázku, nebo první brýle?

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ciiicaaa: Já jsem vždycky dávala recept v optice a už se o nic nestarala - účtovali mi nižší částku. Asi si to vyřizují s pojišťovnou sami.

arrow
profile_image
Alice_K
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ciiicaaa: Přesně jak říká Misy. Když si nechávám dělat nové brýle, vždycky se mě ptají, jak dlouho mám ty předchozí. A pokud je to déle než tři roky (VZP dává příspěvek na brýle jednou za tři roky), tak mi hned při počítání ceny za brýle sami odečtou danou částku. Nevím kolik to je aktuálně, pořád se to mění Takže jen s předpisem zajdeš do optiky a oni už si to pořeší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené