arrow
profile_image
Světlush
od 19. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na DYkouš: Chtěla jsem se tě zeptat jak jsi to tedy vyřešila? Taky mám stejný problém.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kočky, prosím, víte někdo, kde přesně je napsáno, že se pro odhlášení z evidence úřadu práce MUSÍ doložit nová pracovní smlouva? Oznámila jsem, že chci k datu 8.4. ukončit evidenci na ÚP a chtějí po mě novou pracovní smlouvu. Odmítla jsem...

V jejich papírech je napsáno, cituji "
Úřad práce uchazeči o zaměstnání ukončí vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem •nástupu do zaměstnání na základě oznámení uchazeče o zaměstnání, a to nejpozději do 8 kalendářních dnů,

úřednice, když jsem odmítla jí kopii pracovní smlouvy dát, nelenila a ihned mi udělala ostudu v nové práci, že ji na personálním oddělení požadovala!

arrow
Neprodává v Bazaru

Farahh
No já myslím, že to je tak dané zákonem, do určitého dne donést smlouvu... Dělá to tak každý...proč jsi odmítla? Člověk nikdy neví, kdy se na ÚP bude hlásit znovu a mít pak problémy s úřednicí..

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji SlečnaXY: proč jsi odmítla

protože ve vnitřní pracovní směrnici je, že se nesmí žádné interní doklady zveřejňovat. Také jsem jí to tak zdůvodnila.

Ale!! že nějaký úřad něco plošně vyžaduje - vůbec nemusí být podložené zákonem. Proto mě zajímá, kde přesně v zákoně to napsáno je, protože v poučení pro evidované je to, co jsem citovala výše. Žádná povinnost donést pracovní smlouvu tam zmíněná není!

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: protože ve vnitřní pracovní směrnici je, že se nesmí žádné interní doklady zveřejňovat. Také jsem jí to tak zdůvodnila.

To je pravda, nad tím jsem nikdy nepřemýšlela..zrovna dnes jsem byla na ÚP s novou smlouvou a přes dveře bylo slyšet, že se úřednice dohadovala s někým, kdo jí prý přinesl pozdě nějaký papír, nevím jestli to byla přesně smlouva.
Správně by se asi pracovní smlouva neměla nikomu ukazovat, ale zřejmě ÚP je vyjímka, která ovšem ani nemusí být někde psaná. Víme, jak jsou postavené různé zákoníky atd..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené